Zakup nowej grafy, zasilacza?

Witam

Podkręciłem dziś troszke swojego kompa, i tak patrząc na wymagania najnowszych gier potrzebuje nowej grafiki by ładnie chodziły takie gry jak Crysis czy GTA IV

Jaką karte graficzną i zasilacz polecacie do mojego kompa? Myślałem o tych dwóch częścia i jeszcze o 2GB(2x1) pamięci ram, ale te to chyba takie jak te co mam, czyli Kingston 800mhz CL5 (?)

Tak 1000zł +- moge dać na te częsci.

Pozdrawiam

Mój PC:

C2D E6320 1860GHz @ 3010GHz | Sapphire Radeon X1950XT 256MB DDRIII /256bit/ 2xDVI HDTV | Kingston 2GB (2x1GB) PC800mhz @ 1071mhz CL5 | Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II + Barracuda 80GB 7200rpm ATA| GiGabyte GA 965P-DS3 | Cooler Master 430W | LCD 19’ Samsung SyncMaster 943n | CreAtive 5.1 + Audigy LS @ SB X-FI Xtreme Audio| Vista Ultimate x64 SP1 PL

Jeżeli ten Cooler Master sprawuje się dobrze i faktycznie potrafi dostarczać ciągłej mocy 430W (możesz wrzucić linka jaki to jest dokładnie zasilacz?) to nie masz co się zastanawiać - spokojnie uciągnie nawet kręconego quada z silną grafiką jednordzeniową, więc nie ma co wymieniać.

Co do grafiki, to zależy ile masz pieniędzy, ale bardzo opłacalnym i sensownym zakupem obecnie jest HD4770 http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=18350

BTW bardzo ładnie pamięci masz podkręcone: ze standardowego 800MHz CL5 na 1071MHZ CL5.

Zasilacz już doś dawno kupowałem, jakieś półtora roku temu i od tamtego dnia 0 problemów, dołożyłem nie dawno drugi dysk, podkręciłem procka i ramy i poki co wszystko działa. Jak sprawdzić w everaście specyfikacje zasilacza? To stamtąd moge Ci podać dane…

Myślałem o Radku HD 4870 - tym bardziej jesli nie bede musail zasiłki zmieniać.

Nabijasz sie? Czy mówisz poważnie? Bo nie bardzo wiem :stuck_out_tongue:

Raczej poważnie.

Rzadko się zdarza żeby Shitstony tak wysoko zaszły.

Zapraszam na nasz forumowy ranking

viewtopic.php?f=6&t=305348

mam nvidia gf 7300gt i zasilacz 200w i bez zadnych problemuw gierki leca

Niby ten CoolerMaster powinien wszystko w ryzach trzymać (podaj ile Watt ma na linii +12V). Ramy masz dobre. A co do grafy. Myślę że warto tutaj zainwestować w Radeona 4830. Koszt to ok. 450 zł. A wydajność całkiem niezła. Odpalisz wszystkie gry.

Mi też lecą :wink: Gta IV lednwo na średnich ;x Crysis podobnie :wink: Ale mi chodzi o max dla tych gier pod mojego LCD :wink:

jurninho25

neth

Everast pokazuje takie coś

A proc

Jeżeli nie wiesz jaki do dokładnie model zasilacza, to jedynym wyjściem jest przeczytanie tabliczki na boku zasilacza (wystarczy boczną ściankę obudowy zdjąć). Wtedy będziemy mieli pewność co i jak, ale prawdopodobnie tego podzespołu wymieniać nie będziesz musiał. Ale wrzuć jakieś zdjęcie dla pewności. Everest niczego nam w sumie o zasilaczu nie powie.

Za 713zł masz HD4870 http://www.agito.pl/seria-hd-4000/gainw … 38113.html

Za 769zł masz GTX260(216) http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,70685/

Można taniej znaleźć i jeżeli chcesz tyle kasy wydać to między tymi dwoma kartami można się poruszać. Jest to klasa wyżej niż HD4770, wg mnie za mały przyrost wydajności w stosunku do pieniędzy które trzeba dodatkowo wydać.

Co do RAMu to mówiłem serio, respect za takie wykręcenie takich pamięci.

HD4830 nie dość, że droższa, to jeszcze słabsza niż HD4770.