Zakup nowej karty do (już) zintegrowanego sprzętu

Witam.

Posiadam kartę graficzną Radeon 4650 HD , która ze względu na swój wiek nie zaspokaja moich wymagań co do jakości gier. Zdecydowałem się zakupić nową kartę, a dokładnie Radeon 7850 2GB i tu pojawia się problem - poprzednia karta graficzna jest zintegrowana.

Filmów raczej nie oglądam na komputerze.Mój monitor nie ma wejścia HDMI. Komputera używam głównie do grania.

Czytałem nieco na forach i dowiedziałem się, że można zintegrowaną kartę wyłączyć lub użyć “CrossFire”.

Posiadam:

Proc: Quad CPU Q6600 4x2,4 GHz

Płyta: GiGabyte EP4 5 - D S3 L Advenced

RAM: 8G

Zasil.: Huntkey LW-6550HG

Mimo to chciałbym prosić Was o opinię, czy nie wyjdzie z tego jakiś kwas oraz czy w ogóle warto kupić Radeon 7850 2GB, a nie jakąś inną kartę, do tego sprzętu i do takich celów.

@Edit

Sorki za literówki. Oczywiście, że nie z prockiem - ale wiadomo o co mi chodziło.

Że niby ten radek jest zintegrowany z Quad CPU Q6600 4x2,4 GHz ??

Dodane 05.12.2012 (Śr) 19:59

Zły model płyty podałeś.

No właśnie nie wiadomo, jeśli posiadasz Radeona 4650 to jest to karta zewnętrzna, którą wyjmujesz i na jej miejsce wkładasz nową. Przez chwilę myślałem, że pytasz bo może posiadasz dodatkowo zintegrowaną grafikę z płytą, ale takowej ona nie posiada.

Do tego komputera (wyjmując wcześniej 4650 HD) możesz zamontować każdą kartę na PCI Expressx (włącznie z 7850).

Nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem freedom - nie ma możliwości,aby ten radeon był zintegrowany ?

Nie, zarówno Twój procesor jak i płyta nie posiadają zintegrowanej karty graficznej.

To świetnie. Poza zwyczajną próbą wyciągnięcia karty nie ma innego sposobu aby w 100% się przekonać, że jest do wyjęcia? (Sorki za tę upierdliwość, ale jestem pewien, że przy zakupie mi mówiono, że karta jest zintegrowana :? )

Może chodziło o kartę dźwiękową lub sieciową?

Najwidoczniej tak.

Mam jeszcze pytanie - czy jeżeli karta ma połączenie PCI-Express x16 to czy jest możliwość spiłowania/użycia przejściówki aby wpiąć ją do zwykłego PCI lub PCI-Express x1 ? Chodzi mi dokładniej o użycie starego radeona jako dodatkowego wsparcia dla nowszej karty.

Nie ma takiej opcji.

W takim razie dziękuję Wam bardzo za pomoc. =D>

Napiszę wkrótce, czy wszystko poszło jak należy, więc prosiłbym o nie zamykanie tematu.

@Edit

Zakupiłem kartę MSI (bardzo polecam) i wszystko działa perfekt.

Gratki za pomoc =D> =D> =D>

(Proszę o zamknięcie)