Zakup nowej karty graficznej - co polecicie?

Witam. Dzisiaj zgłaszam się do forumowych specem z oklepanym już zapytaniem, ale tym razem dotyczy ono bezpośrednio mojej sytuacji. W moim domowym kombajnie zamontowano wcześniej kartę geforce quadro fx 5800. Po półtorej roku działania (z małymi i większymi problemami rozchorowała się nieuleczalnie. Dlatego teraz przymierzam się do zakupu nowej karty graficznej, która zajmie jej miejsce.

 

Z poprzedniej nie byłem zadowolony, szybko i często się przegrzewała, mimo moich usilnych prób zapewnienia chłodzenia i starannego czyszczenia jej. Kilka razy musiałem ją piec, żeby znowu zaskoczyła działaniem.

 

Jaką kartę polecicie na miejsce starej? Nie potrzebuję mega super karty. Moje działania graficzne nie są zbyt złożone - pracuję w programach typu GIMP, ale także na wektorowych (Adobe Flash) i przymierzam się do jakiejś początkowej pracy w 3d. Dodatkowo chciałbym, żeby gry pokroju League of Legends, czy jakieś nowsze counter striki chodziły w miarę płynnie (stałe 60 fpsów na najniższych wymaganiach wystarczy). Nie mam dużych wymagań, byle dało się trochę pograć i popracować. Zaznaczam, że jestem studentem i liczy się cena. Chciałbym wydać jak najmniej, ale, żeby efekt był w miarę OK.

 

Dodam, że komputer to generalnie mocna maszyna, ale w tej chwili nie mam jak sprawdzić dokładnie opisów, dobrze dźwigał geforce quadro 5800, wiec chyba daje rade.

 

Czekam na sugestie, a może konkretne oferty. Z góry dzięki.

Cześć,

 

Podaj jaki masz budżet oraz jakie parametry ma twój komputer, bez tego nikt, nic konkretnego ci nie doradzi.

Coś mocnego asus R9 270X 2GB z DCU II zapewni moc oraz ciche i wydajne chłodzenie

 

Z takimi radami bez konkretnych informacji możesz sobie co najwyżej nabić posty.

 

Podaj parametry komputera oraz do tego model i markę zasilacza