Zakup nowej karty graficznej do obróbki video i gier do 230zł

Witam. Zakupiłem nowy komputer oczywiście składak. O to parametry

 

Procesor : I3 4160 3,6ghz

Pamięć ram : 4gb ddr3 goodram

zasilacz 500w crosiar 

Dysk twardy Seagate 1tb 7200

Obudowa Trace cruze

Płyta Gigabyte

 

Chciałbym teraz dokupić karte nie za drogą na sam początek do 230zł . Myślałem nad MSI radeon R7 240 2gb ddr3/

 

Zastosowanie : Obróbka filmów amatorska typu 18-mnastki , zgrywanie kaset VHS na DVD . Gry typu AC3 .

 

Czemu na razie taką tanią . Ponieważ nie mam wiecej kasy i chcę w miarę wydajną oraz tanią na początek kupic potem jak będe miał wiecej kasy to wymienie na karte typu R7 260x OC .

Chce zakupić dlatego też że na zintegrowanej karcie z I3 4160 cieżko się gra w gry typu AC3 czy też nawet World of Tanks.

Pozdrawiam i myślę że mi pomożecie z wyborem karty oraz życzę wszystkim Forumowiczom wesołych świąt oraz Szczęsliwego nowego roku :smiley:

 

R7 240 to słabiutka karta, szkoda pieniędzy. Wersja GDDR5 1GB jeszcze jakoś ujdzie, ale DDR3 2GB to zupełna porażka.

 

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-6750-oc-1gb-ddr5-hdmi-dvi-gw-i4929226912.html - dość wydajna karta, do tego 30 dni gwarancji, więc  widać sprzedawca ma zaufanie do sprzętu. No i tę kartę - w przeciwieństwie do R7 240 - spokojnie sprzedasz za podobną cenę, więc łatwiej będzie Ci się przesiąść na R7 260X. z AC3 czy WoT na pewno sobie poradzi.

Generalnie, sugeruje Ci polować na HD 5750/5770/6750/6770, bo te karty dość łatwo dostać do ceny, o której mówisz, a na pewno łatwo będzie je sprzedać. No i oferują one przyzwoitą wydajność.

A ta karte co mi zaproponowales to ona ma zlacze pcie 3.0 16x ?

Bodajże mają 2.1, ale to nie ma znaczenia.

Przy niektórych zestawach to miało znaczenie.

Czyli jak Będzie 20 czy też 3.0 to powinno pasować ?

A i jeszcze jedno czy trudne jest zamonowanie karty do płyty czy nie ?

Będzie pasować.

Nie, nie jest to trudne. Wymaga odrobinę delikatności

https://www.youtube.com/watch?v=O9x097QRXeA

Masz, zobacz. Fajny video-poradnik, krok po kroku jest pokazane.

a czy jak założe karte graficzną będę musiał instalować od nowa system ?

Nie, wystarczy że zainstalujesz sterowniki do karty graficznej. Pobierzesz je ze strony AMD

A w zestawie z kartą nie ma płyty z sterownikami ?

Nie wiem, zwykle dają. Tylko że instalacja ich mija się z celem, bo zazwyczaj są ostro przestarzałe - lepiej po prostu pobrać ze strony producenta, bo tam masz dostęp do najnowszych.

I sprawiają też dużo mniej problemów.