Zakup nowej karty graficznej

Witam aktualnie mam zintegrowana grafike, i chce kupic jakąs tanią kartę(nawet bardzo tanią ) mam płytę główna gigabite ga-ma74gm-s2h 2Gb ram procek athlon x2 240 (2.8 mhz) i zasilacz (nie markowy ) incore 450W, mysle ze kupienie taniej grafiki nie zmusza mnie do wymiany zasilacza, teraz smiga wszystko jak nalezy tak wiec 450 w nie markowego zasilacza powinno wystarczyc, chce aby chodzilo mi na minimalnych dosc plynnie gta 4, myslalem nad gefroce 6600 ale nie wiem czy to dobry wybór, kasa tak za 80zl- 100 uzywany badz nowy

qwerty1991 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Na tej karcie najwyżej wormsy uruchomisz, jeśli ma być już coś do 100zł, to szukaj Radeona X1950 PRO (tu potrzebna wtyczka pci-e w zasilaczu, a jak nie to kupno przejściówki), albo GF 8600GT/GTS koniecznie z pamięciami DDR3 wszystko.

Ty chyba żartujesz. GTA 4 na takim czymś? Może GTA3. Jeżeli chcesz GTA 4 zastanów się prędzej nad ATI z serii 4xxx lub 5xxx lub GeForce z serii 8xxx i 9xxx

2.8 mhz hmm… no nie wiem czy nawet pasjansa na tym odpalisz :smiley:

2800MHz ewentualnie 2.8GHz to brzmi sensownie :smiley:

lol przeciez to 2 rdzeniowy procesor na 1 rdzeniu ma 2.8

2.8 GHz owszem, ale Ty napisałeś 2.8 MHz (konkretnie to nawet “mhz”) i właśnie do tego się kolega wyżej przyczepił :wink:

Taa… Taki mały błąd, a jak cieszy oczy grafomanów :smiley:

Natomiast jeśli chodzi o kartę, to najniżej to jakiś radeon HD 4850 lub Geforce gts 250 lub jak dorwiesz to 9800 gtx+

Dodane 15.01.2011 (So) 23:23

Sory,nie widziałem ceny. Za taką kwotę to szukaj hd 4830/50 używanej na allegro (ale nie licz na płynną grę na max detalach w 1680x1050)

Myślicie ze zasilacz da rade??? W sumie powinien przeciez w moim kompie nie ciagną komponenty duzo 1 kosc ram procek, dzwiek zintegrowany, 450 w powinno styknąć, gta 4 nie chodzi mi o max detale, moga byc najnizsze tylko zeby plynnie chodzilo, myslalem nad jakims geforce 8600 itp, i dodatkowe pytanie, czy musze wylaczac w biosie integre??? Poniewaz nie chce mi sie grzebac w biosie, czy wystarczy wsadzic nowa karte do pci czy agp zalezy od karty i poprostu bedzie dzialac po zainstalowaniu sterow

Z zasilaczem z czarnych list nigdy nic nie wiadomo, potrafią palić dużo słabsze konfiguracje, jeżeli nie chcesz ryzykować to radzę wymianę na coś porządnego.

Tylko komputer ma jeszcze prawie rok gwarancji, i nie chce za dużo kombinować z wymianami, zdecydowałem sie na dokupienie grafiki bo integra jest za slaba.

To są chyba dane tego zasilacza:

Ktoś by mi mógł wytłumaczyc odrazu o co chodzi z tymi np +12V1 - 11A na liniach

Jeśli zasilacz ma faktycznie takie parametry, jest po prostu gorzej niż nędzny. Do wymiany.

P.S. Zrób zdjęcie naklejki na zasilaczu, coś tego typu:

http://img09.allegroimg.pl/photos/orygi … 1333475817

Tylko ze mam jeszcze gwarancje na kompa to niechce wymieniac, ale wydaje mi sie ze do sredniej jakosci karty taka zasilka wystarczy, cos typu geforce 8600 czy 9600.

Fota:

http://img836.imageshack.us/img836/1444/sdc10511g.jpg

Jeżeli ten zasilacz potrafiłby dostarczać taki prąd jak jest na naklejce, to może wystarczyłby na styk do przykładowej 9600gt, albo i to nie (cały komp pod obciążeniem mógłby pobierać lekko ponad 200W z gniazdka). Problem w tym, że przy zasilaczu tej klasy nie można być pewnym niczego, tym bardziej że to zasilacz do starych sprzętów. Czy spali kompa przy nowej grafice? Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, ale prawdopodobieństwo jest zdecydowanie większe, niż przy jakimś nawet tanim ale markowym np. Fortronie z mocną linią +12V, szczególnie że przybliżymy o ile nawet nie przekroczymy maksymalnej mocy przewidzianej na 12V.

A co do tych 11A na linii +12V to chodzi o to, że producent mówi, że ten zasilacz może dawać maksymalnie 11A na linii +12V (czyli moc 132W). Ale jak już napisałem jest to zasilacz starego typu do komputerów które pobierały prąd głównie z linii +5V (świadczy o tym większe maksymalne obciążenie na tej linii) i do nowych kart (posiłkujących się głównie z linii +12V) się nie nadaje.

Moim zdaniem wymiana konieczna, chyba że lubisz ryzyko…

Z tego co wiem, to athlony lepiej współpracują z radeonami. NIestety, Na twoim miejscu zastanopwiłbym się na radeonach Hd 38xx (są o niebo lepsze od gf 8600 gts)

A do tego nowy zasilacz, bo incore to ogier nie jest

“Z tego co wiem, to athlony lepiej współpracują z radeonami.” Na czym ta lepszość ma niby polegać?

Jak wiadomo nie ma już ATI, tylko AMD. Jako, że oba produkty (procesor i karta) są od tej samej firmy, to będą lepiej ze sobą współpracowały.

Będą bardziej zsynchronizowane,co przekłada się na lepszą wydajność

Masz na to jakieś dowody,testy jakieś, cokolwiek?Czy tylko tak sobie wymyśliłeś :slight_smile:

bzdura :stuck_out_tongue:

Sorry, ogarnąłem trochę wiedzy na ten temat, i przepraszam za zamieszanie, jakie spowodowałem. Chodziło mi o to, że kiedyś( za czasów athlonów xp i procesorów 64) były problemy z kompatybilnością:

Były niestabilne,mało wydajne,(ja i moi znajomi mieliśmy właśnie takie problemy). Ale kiedyś to było KIEDYŚ, więc teraz może być lepiej. Dlatego przepraszam, jeśli namieszałem

POzdrawiam