Zakup oraz całkowita cena domeny-Porszę o pomoc


(Mat67p) #1

Witam.

Chciałbym kupić domenę i w przyszłości zrobić na niej strone jednak kompletnie się na tym nieznam. Ile kosztuje domena oraz opłata za com.pl czy pl czy płaci się na rok czy za miesiąc czy obowiązuje jakaś umowa na jakiś czas. Proszę o cennik ile by mnie wyniosła domena wraz ze wszystkim za rok z portali nazwa.pl, home.pl lub inną lepszą firmą co sprzedaje domeny.

Z góry dzięki za odpowiedz

Wesołych Świąt

Pozdrawiam.


(Sidhmor) #2

To może wejdź na jedną z podanych przez Ciebie stron i sprawdź cennik, co??


(kalamita) #3

Wszystko masz podane na tych stronach co podałeś. A miejsce na hosting Twojej przyszłej strony już masz?

Pozdrawiam :slight_smile:

Mariusz


(Mat67p) #4

Na nazwa.pl jest cena domeny.com.pl 75zł promocja 39.99 oferta specjalna 0,90zł czyli to już jest wszystko cały koszt za cały rok wynosi 75zł dlaczego np. na home pl koszt na rok wynosi 150zł? czy znacie jakieś domeny gdzie jest taniej? pytam gdyż niechce kupić domeny a później zapłacić 300zł bo były ukryte koszty o których niewiedziałem.


(Irekxara) #5

kuba1989 cena domeny w hostingu nazwa.pl to :

"abonament" roczny =3,39 euro

przelicz na złotówki, data zakupu grudzień :mrgreen:

pisze o domenie .com


(Mat67p) #6

Ok czyli sprawa z domeną to są grosze a jeśli o hosting moge najpierw kupić domene a np za pół roku kupić hosting i założyć strone czy musze kupić od rzu wraz z zakupem hostingu?


(Airborn) #7

Możesz kupować w różnym czasie, tylko pytanie po co? będziesz płacił przez pół roku za domenę której nie wykorzystasz.

P.S.

Zanim stwierdzisz, że kwestia zakupu domeny o są grosze, to zainteresował bym się jeszcze ile kosztuje w danej ofercie jej przedłużenie na następny rok, bo możesz być nie mile zaskoczony na jakiś czas.


(Mateusz) #8

Firmy oferujące domeny stosują taki trick, że sprzedają domeny za grosze, a klient zachwycony kupuje domenę, jednak później (po roku lub dwóch) okazuje się, że trzeba wyłożyć 150 zł (sic!) za przedłużenie, a jak każdy doskonale wie, że jeżeli serwis przynosi zyski i ma dużo użytkowników to nie opłaca się zmieniać domeny, ponieważ można stracić potencjalnych użytkowników, więc kolego strzeż się i czytaj dokładnie regulamin oraz umowę.

Pozdrawiam, merry xmas!