Zakup oryginalnego windows 7

Witam,

obecnie korzystam z systemu windows 7 64bity wersja RC. Więc jest legalny.

Ostatnio wchodząc na dobreprogramy zauważyłem reklamę vobisu. A w nim do kupienia Windows 7 Home Premium za 400zł.

I właśnie chciałem doradzić się wszystkich. Czy warto kupować oryginalny i full wersję system ? Czy wynikają z tego jakieś korzyści ? Bardzo mi się podoba win 7 ale wersja RC wystarcza mi w zupełności. Dlatego nie wiem czy warto?

Pozdrawiam

Warto chociażby dlatego, że wersja RC za 3 miesiące będzie resetować komputer co 2 godziny, a po kilku miesiącach (nie pamiętam dokładnie, w którym miesiącu) system w ogóle nie będzie się uruchamiał.

Powiem tak może mam szczęscie nie wiem…ale od kiedy mam oryginalny system, który pobiera wszystkie dostępne aktualizacje(nie muszę sie martwić że pobierze jakąś aktualizacje która blokuje pirackie systemy). Mam spokój od wirusów, jakiś problemów z komputerem że coś tam się niechce zainstalować itp… Poprostu pobierając system z internetu czy tam crack nie mamy NIGDY pewności co tam siedzi w środku, czy system nie kradnie haseł itp… Wolę być legalny i mieć święty spokój

Ja na twoim miejscu zainstalował bym sobie Windows 7 Enterprise i używał przez 90 dni za free. A potem kupił oryginała, jeżeli Ci się podoba:)

Poczekaj te 3 miesiące, kiedy skończy się licencja na RC. Wtedy oryginałka na pewno stanieje :slight_smile:

W niektórych sklepach już można kupić taniej (najtaniej widziałem za 369 zł).

Warto! Windows 7 jest świetnym systemem - co zresztą sam przyznajesz.

Posiadając legalny system - zyskujesz czyste sumienie :slight_smile: ponieważ jesteś w zgodzie z polskim prawem, bezproblemowe aktualizacje i wszystkie dodatki do MS dla legalnych użytkowników.

:slight_smile:

Tu jest nawet za 359 zł

Patrząc na to, że Vista kosztuje obecnie tyle samo to nie wiem czy jest sens czekać, aż będzie jeszcze taniej. To już jest przyzwoita cena. O allegro nie wspominam, bo tam można trafić na system oryginalny inaczej.

A jeżeli kupię Win 7 HP wersję OEM, to po zainstalowaniu na moim lapku, będę mógł tak samo ją zainstalować na kompie brata i żeby on też był legalny ? Czy OEM jak to OEM na jeden komp?

Przeczytałeś warunki licencji, czy opis produktu w sklepie??

Bo skoro zadajesz takie pytanie to mam wrażenie że nie.

Jeżeli nie ma w opisie zapisku o kilku stanowiskach to jest jednoznaczne z tym że może być zainstalowany tylko na jednym komputerze.

Tak samo OEM, jak i BOX możesz zainstalować na jednym komputerze, chyba że nabędziesz licencję wielostanowiskową (w przypadku Windows takich brak, przynajmniej jeśli chodzi o ilość stanowisk występującą w domu, wersję na 3 stanowiska ma Office w edycji “dla użytkowników domowych”).

Z tego co wiem BOX można instalować na dowolnym kompie.

Tak, ale nie można go zainstalować na kilku komputerach jednocześnie. BOX można odinstalować na jednym komputerze i zainstalować na innym, natomiast OEM jest na stałe przypisany do jednego komputera - tego, na którym został zainstalowany po raz pierwszy przez jego producenta (jeśli składasz komputer samemu, ty jesteś jego producentem).

Enterprise można przedłużyć (prawdopodobnie 3 razy) za pomocą komendy slmgr-rearm, ponadto po instalacji i przed każdym przedłużeniem jest 10 dni czasu na aktywację, tak więc w rzeczywistości można go używać przez aż 300 dni. Nie wiem, jak jest z legalnością tego rozwiązania.

A co doradzacie. Wyrwać całą kasę z portfela :frowning: i zakupić BOX’a, czy OEM. Bo nie wiem czy w przyszłości będę zmieniał lapka czy nie.

Oem, bo jeśli będziesz chciał kiedyś kupić lapka to oferta notebooków z systemem jest o wiele większa niż takich bez niego. W takim wypadku system w wersji box Ci się nie przyda, bo już kupisz z preinstalowanym. A za te parę lat to się załapiesz od razu na nowszy system od W7.

Dużo ludzi o tym nie wie, ale jeśli studiujesz to bardzo możliwe że twoja szkoła jest związana z MSDN Academic Alliance które umożliwia do pozyskania darmowego oprogramowania microsoft

Uczelnia może uczestniczyć w MSDNAA, ale trzeba jeszcze studiować na kierunku związanym z profilem informatycznym. Student np polonistyki nie będzie miał dostępu do programu.

W takim razie dzięki za wszelkie info :slight_smile:

Poczekam jeszcze trochę i zanim RC zacznie mi się restartować to zakupię Win :slight_smile:

Pozdrawiam.

Tylko pamiętaj, że przesiadając się z np. Sevena RC na Sevena RTM Home Premium stracisz nieco funkcji. Bo Windows Seven RC jest w wersji Ultimate czyli ma dostępne wszystkie funkcje…

Ale i tak z połowy tych funkcji człowiek nie korzysta :slight_smile: to bardziej dla informatyków albo dla klienteli biznesowej :stuck_out_tongue: