Zakup pamięci RAM 1GB DD2

Witam,

Mam zamiar dokupić drugą taką samą pamięć RAM.

Obecnie posiadam: DIMM1: A-Data DQPE1A16 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz).

Na ceneo.pl znalazłem podobne tj.:

A-Data DIMM DDR2 1GB 800MHz (MD2800VD1G0)

A-DATA 1GB DDR2 800MHz DDR Non-ECC DIMM

A-Data SO-DIMM 1GB DDR2 667MHz CL5 (MD2SO667AD1G0)

A-Data SO-DIMM 1GB DDR2 533MHz CL4 (MD2SO533AD1G0)

Ale nie wiem, która będzie pasować do mojej płyty głównej - MSI 945GCM5 V2 (MS-7267).

Zwracam się zatem do Was z prośbą o pomoc.

Pozdrawiam,

DarKS1d3

jak weźmiesz 1gb ddr 667 cl5 to będzie dokładnie taka jak posiadasz ;P.

Naprawdę wielki dzięki, że powiedziałeś mi, iż SO-DIMM są do laptopów… Napisałem przecież jaką mam obecnie pamięć RAM, napisałem również nazwę i model płyty głównej, to /cenzura/ tak trudno było zobaczyć specyfikację techniczą, ale, /cenzura/ nie, musiałeś napisać na odczepnego…

Zakupiłem A-Data SO-DIMM 1GB DDR2 667MHz CL5 (MD2SO667AD1G0) sugerując się twoją wypowiedzią i mam ponad 100 zł w plecy, bo to pamięć do notebooków,a ja mam PC’ta… To, że ja się nie znam na oznaczeniach RAM’u, to ciebie nie usprawiedliwia… /cenzura/, informatyk ******** się znalazł…

Fakt, to częściowa wina technik_elektro , bo jego odpowiedź jest bardzo ogólnikowa i nie przemyślana (“sztuka” postu się liczy), ale Ty zamiast szukać na Ceneo mogłeś wejść na allegro (dużo wygodniej niż na Ceneo) i tam byś w 15 -20 sekund ! (nie znając się) znalazł pamięci odpowiednie do Twojego kompa. Wystarczy tylko troszeczkę pomyśleć zamiast pytać w tak podstawowym temacie. Sam podałeś jako część symbolu DDR2 - gdybyś tą frazę wpisał w wyszukiwarkę na Allegro to musiałbyś się bardzo starać aby wybrać i kupić pamięć, która by nie pasowała do Twojego kompa.

Mogłeś też zadać tu jeszcze jakieś pytanie a nie bazowałeś na tak ogólnej odpowiedzi.

Sam zobacz:

http://www.allegro.pl/search.php?string … category=2

http://www.allegro.pl/search.php?string … 5834&buy=1

moja sugestia jest jednoznaczna, zakup takiej samej kości pamięci jaka była posiadana tj. a-data 667 cl5 ddr2 (dwójkę wcięło w poprzednim poście) jeśli chłopczyku nie umiesz czytać ze zrozumieniem, nie posiadasz żadnej wiedzy, zajmujesz się rzeczami których kompletnie nie rozumiesz to tracisz. Cedar nie pisz bzdur w moim poście nie pada słowo so-dim.

pozostaje wymiana towaru u sprzedawcy na właściwy

DarKS1d3 , na przyszłość radzę uważać na słownictwo. Warn.

technik_elektro,

Owszem, w twym poście nie padło słowo so-dimm, aczkolwiek pisząc a-data 667 cl5, można rzec, iż logiczne jest, że częściowo twoja wypowiedź dotyczyła pamięci, których nazwy wypisałem w pierwszym poście…

Oczywiście przysługuje mi prawo do zwrotu nienaruszonego towaru w ciągu 10 dni od dostarczenia, co właśnie zamierzam uczynić, ale nie zrekompensuje mi to kosztów przesyłek, za które będę musiał niestety zapłacić. Odesłanie do sklepu paczuszki kurerem DHL = 17zł + ponowne dostarczenie, ale tym razem prawidłowego towaru to wydatek w postaci kolejnych 17 zł.

I nie jestem chłopczykiem, w przeciwieństwie do tego, co tobie się wydaje.

Areh,

W zasadzie mi to wisi i powiewa czy mam warna, czy też nie. Od czegoś są przecież proxy… :stuck_out_tongue_winking_eye:

właśnie, sęk w tym, że właśnie słowo so-dimm odróżnia te 2 rodzaje i niewłaściwy zakup spowodowany jest twoją nieznajomością tematu lub zbyt małym zainteresowaniem tematem. wystarczyło choćby skonsultować się ze sprzedawcą w tej sprawie. jakby moja sugestia była błędna -na pewno inny użytkownik by ją skorygował jeśli ja nie zauważyłbym.

technik_elektro,

Rzeczywiście, mój niewłaściwy zakup był spowodowny nieznajomością tematu, ale skoro ty miałeś ponoć wiedzę na ten temat większą, to mogłeś zauważyć, że w pierwszym poście wypisałem nieświadomie RAM’y w dwóch rodzaj pamięci, i wystarczyło zapytać czy zakup ten będzie do notebooka czy też do komputera stacjonarnego typu desktop.

przecież napisałeś w pierwszym poście za równo jaką posiadasz płytę główną oraz aktualną pamięć operacyjną ja napisałem byś wziął 1gb ddr2 667 cl5, nie napisałeś zaś, że kompletnie nie orientujesz się w temacie i nie wesz czy wybrałeś właściwe do swojego sprzętu, gdybym rzeczywiście przytoczył jedną z wymienionych kości przez ciebie (nie wspomniałem nawet o marce) to w wypadku wskazania so-dimów byłby to błąd.

technik_elektro,

Kontynuując temat, czy pamięć z tego linka http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C4310036 będzie na 100% pasować do PC? Po prostu chcę mieć pewność…

tak