Zakup pamieci USB Flash

Witam, chce kupic pamiec i zastanawiam sie nad:

  1. Kingston DataTraveler HyperX w tym wypadku czy mial ktos doczynienia z ta pamiecia, poniewaz wtyczka USB jest wysuwana zastanawiam sie jak dlugo to bedzie dzialalo

  2. SanDisk Cruzer Crossfire tutaj z kolei nie moge znalezc danych tech. szybkosci odczy. i zapisu

Prosze o jakies sugestie i na co jeszcze zwrocic uwage przy wyborze i obstawalbym raczej przy tych dwoch firmach poniewaz latwiej mi bedzie je zdobyc lub jesli juz jakies alternatywne znane firmy.

  • mysle nad ta pierwsza, ale obawiam sie tej wysuwanej wtyczki, ile to podziala, pozatym czy nie bedzie sie chowala przy podlaczaniu, a co do tej SanDisk’a nie moge nigdzie znalezc danych dotyczacych transferu

i jeszcze ta, ma dodatkowo haslo:

Kingston DataTraveler 400

Sandisk micro SecureDigital High Capacity 4GB Mobile Ultra + czytnik

http://www.ceneo.pl/1521666

standard micro Secure Digital High Capacity

pojemność 4 096 MB

maks. szybkość zapisu 20 MB/s

maks. szybkość odczytu 20 MB/s

długość 15 mm

szerokość 11 mm

wysokość 1 mm

dodatkowe informacje w zestawie czytnik pod USB

Sandisk - FLASH DRIVE CRUZER CROSSFIRE 512MB - 4GB

Gwarancja: 24 miesiące gwarancji Typ pamięci: USB 2,0 szybkość zapisu: 6 MB/s Maks. szykość odczytu: 6 MB/s -

CROSSFIRE BARDZO WOLNE

Kingston Data Traveler HyperX 4GB

CECHY PRODUKTU

pojemność 4 096 MB

interfejs USB 2.0

Maks. prędkość odczytu 30 MB/s

Maks. prędkość zapisu 20 MB/s

obsługiwane systemy operacyjne Windows XP

Windows 2000

Windows Vista

MacOS X

wymiary 70 x 22.4 x 11.3 mm

GIGANTYCZNYCH gabarytów

KINGSTON NIE POLECAM

trashall , przeczytałbyś chociaż regulamin. A prędkości maksymalne nie są rzeczywistymi, standard SATA II maksymalnie ma 3gigabity/s.

HateToFeel , ile kasy i jaka wielkość interesuje? viewtopic.php?f=19&t=274002 Obstawiam przy OCZ Rally2.

myslalem o 8GB i kwocie w granicach 150-200

  • zainteresowal mnie ten OCZ relly2 w wersji 8GB, ale zaczalem sie tez zastanawiac nad OCZ relly2 turbo tylko w tym wypadku musialbym zjechac do 4GB z powodu ceny i teraz moje pytanie czy jest duza roznica pomiedzy tymi modelami w predkosci?

HateToFeel , kingston nie jest wcale gorszy, Ci co piszą nasłuchali się rad jakiś dzieci 13 letnich i myślą, że wiedzą wszystko.

Ja mam z 10 pendrivów, i każdy działa nadal doskonale, wtyczka wysuwana też.

Więc przestać wmawiać komuś, że Kingston jest be be, bo jak to słyszę, to po prostu nie chce mi się wierzyć.

W takim razie proszę o testy i recenzje uwzględniające wady jakie posiada wymieniony Kingston jak i wszystkie inne jego produkty

trashall , i Maestro00 , proszę mi udowodnić czym , co mógłbym zobaczyć i przeczytać, proszę, ja też mogę sobie mówić, że kości A-DATA są najgorsze bo ich nie lubie, a lubie najbradziej Kingstony. Na takiej zasadzie to Ty możesz sobie wmawiać a nie innym… :x :x

Testy pamięci flash pokazuja że Kingston jest obecnie średnią firmą. (wyjątek testy starych pamięci o małych objetościach - do 512MB. W tych testach Kingston króluje)

Tu mały przykładzik: http://republika.onet.pl/20174,25,4,fabryka.html?sort=

Oczywiście trzeba pamiętać że testuje się nie markę a konkretne urządzenie. Zawsze moze się okazać że nasz wymarzony sprzęcik OCZ akurat jest bardzo wolny i zawodny. Każda firma może też stracić jakość - tak jak Kingstone czy Chieftec (dziś juz poleca się tylko konkretne modele Chiefteca, kiedyś to była dobra marka)

Tak naprawde to liczy się minimalna gwarantowana prędkość pamięci. Takie paramtery podają głównie producenci kart SD do aparatów cyfrowych. Wtedy prędkości będziesz pewien. Osobiście posiadam Sandisk Cruzer Titanium i tylko pare razy udało mi się coś przekopiować z prędkością około 17MB/s (to system “decyduje” z jaką prędkością coś przekopiować; choć zauważyłem, że kopiowanie na dysku i pamięci flash trwało szybciej gdy dodatkowo właczone było readyboost).

Polecam pamięci z wysuwaną wtyczką (nie ma i jej nie zgubisz). Mój dodatkowo ma taką zalete, że mogę go bez obaw dać do zabawy mojemu 3 letniemu bratankowi (według producenta wytrzymuje 900kg nacisku).

Pzdr.

Co prawda moje doświadczenia nie dotyczą modelu Kingston DataTraveler HyperX

Zakupiłem ostatnio Kinkston HyperX 800 (DDR2 nie flash)i przysporzył mi sporo problemów,

Pamięci nie są stabilne mimo ustawień zalecanych przez producenta

Okazało się, że Kinkston HyperX 800 CL5 tak naprawdę to 667 CL5 i fabrycznie podkręcony.

Pamięci są produkowane w oparciu o określoną technologię i jako takie powinny być sprzedawane.

Jestem zawiedziony.

Jeśli chodzi o pamięci flash

Posiadam Kingston Data Traveler 110 Hi-Speed 8GB oraz

Sandisk micro SecureDigital High Capacity 4GB Mobile Ultra + czytnik

porównując oba Kingston zły nie jest, to jednak wypada blado przy Sandisk

przepraszam wszystkich urażonych posiadaczy 10 PenDrive Kingston i

wtyczky wysuwane też.

Pozdrawiam

trashall , proszę nie porównywać Ramek do Flasha, dwie inne rzeczy !

Po drugie mój kolega PAKEROSO ma te pamięci i jakoś mu działa wszystko, widocznie albo miałeś uszkodzone lub coś z twoją płytą nie grało.

Jeśli kupuje się na allegro takie pamięci to można się wszystkie spodziewać…

Ja sam jade na pamięciach Kingstonach i jakoś wszystko działa…

Widocznie co nie którzy mają pecha do sprzętu…

Fakt, RAM to nie pamięci flash

A powszechna opinia o słabości Kingsotne’ów wydaje mi się powstała dlatego, że pod tą marka produkowane są tanie pamięci ale wolne, powszechne w supermarketach etc (i często kupowane ze względu na wielkość/cena), oraz droższe pamięci ale szybsze, które stosunek wielkość/cena nie są tak atrakcyjne i w supermarketach powszechnie ich nie sprzedają (bo mało kto by pewnie kupił). Reasumując wielu użytkowników posiadających Kingstone’y ma te słabsze wersje i dlatego można znaleźć wiele negatywnych opinii o tych pamięciach, bo po prostu na rynku jest więcej tych słabszych wersji.

Dla mnie najważniejsza w pendrive’ie jest prędkość (czyli wartość użytkowa), wygląd, funkcjonalność, wtyczki etc to drugorzędna kwestia.