Zakup PC lub laptopa do biura do 3500 +monitor

Witam,
Z racji, że mi pada stary PC zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu.
Zastosowania typowo ogólne domowe/biurowe: internet, filmy, muzyka, Office, programy CAD/CAM np. AutoCAD, Inventor, rzadko gry ale czasami by coś zagrał w nowego.
Bardziej wybrałbym PC z AMD niż laptopa.
Brak ściśle określonego budżetu, wstępnie 3500 +monitor, zależy mi na dobrych podzespołach, które posłużą dłużej lub ewentualnej rozbudowie.
Wiem, że z laptopami dobrze jest się jeszcze wstrzymać, ponieważ niedługo ma wyjść nowa architektura APU od AMD.
Jak wygląda sytuacja na rynku PC? Warto teraz kupować? Czy szykują się niedługo jakieś nowe premiery?
Co byście polecili do złożenia PC skrzynia+monitor?

Wg mnie można teraz kupować bo do promocji na black friday czy świąt Bożego Narodzenia z cenami nic dobrego się nie wydarzy.
Zestaw stworzony z myślą w pierwszej kolejności o trwałości i dobrej jakości podzespołów. Nie kroiłem podzespołów pod wyciąganie maksimum osiągów.

Monitor to osobny budżet do około 1000 :slight_smile:
Na skrzynkę wstępnie 3500 +/-
-Z zasilacza myślę coś o Seasonic lub coś podobnego,
-2 Dyski SSD + HDD 1TB,
-płyta gł. pref. Gigabyte/Asus,
-grafika w okolicach 1000 kupi coś opłacalnego/dobrego?
-CPU: myślę o AMD 3600 warto? czy lepiej 2600? Chłodzenie dołączone wystarczy? 1600 też mnie zainteresował,

  • RAM 16 GB,
    -obudowa koniecznie bez okna,

-monitor najlepiej z: Redukcja migotania (Flicker free), Filtr światła niebieskiego, FullHD, około 24 cale, jaka matryca IPS?

Mam pytanie, czy kobiety też najpierw wykorzystujesz, a później mówisz o swoich preferencjach?

Cenowo teraz zaczyna się coraz gorszy okres.

Zestawy lecą do góry i to co wybierzesz teraz, miesiąc-dwa temu kupiłbyś 200-300 zł taniej.

Zobacz taki zestaw:

  • Procesor 1600AF + zrobienie OC / ale można też pomyśleć zamiast o Ryzen 3600 to 2700 (8 rdzeniowy + potencjał OC)
  • płyta główna MSI (cenowo dobrze stoi i dobrze się na niej kręci)
  • grafika GTX 1660 (ale można dołożyć 150 zł i kupić GTX 1660 Super - Palit za 1199 zł)
  • jeden dobry dysk SSD NVMe, a resztę można dołożyć z czasem

Monitor - jeśli budżet jest ok. 1000 zł myślałbym nad:


Chyba, że też w coś grasz i chcesz 144 Hz?

Za 1000zł spokojnie 144Hz bym szukał, z Twojego zestawu zmiana grafiki na GTX 1660 Super bo kosztują w zasadzie tyle samo i chłodzenie na fortis zamiast fera.

W tej cenie celuj w GTX1660 Super, jest wydajniejszy
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/w7h5db2gh zmieściłem nawet zasilacz Gold.

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Pamięć RAM DDR4 Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450 GAMING PLUS MAX
  • Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 SUPER Gaming Twin Fan 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 1600 AF