Zakup PC

(Czaro) #1

Witam,
chciałbym złożyć PC, ale nie za bardzo się w tym orientuje. Dotychczas używałem (i używam nadal) laptopy, a tu właściwie wszystko proste się wydaje. Z tym bym nie miał problemu.
Jeszcze nigdy nie składałem PC, więc jestem zielony, dlatego poprosiłbym o jakieś porady, a ja już sobie poczytam i będę jakoś nakierowany.
PC ma być gamingowy. Jaki budżet? Jak liczyłem raz tak na szybko ceny podzespołów to tak ze 6000 złotych na musiałbym na pewno wydać, a jeżeli będzie trzeba to wydam więcej.
Co chciałbym mieć:
Myślę, że na te czasy już te 16 GB RAM’u trzeba mieć.
Do tego procek i7, żeby uciągnął na ultra aktualne gry.
I z kartą graficzną to sam nie wiem. Ogólnie śledziłem informacje o kartach przez kilka miesięcy i sam nie wiem co o tym myśleć. Na pewno tanieją, więc to dobry znak. A teraz co z modelem? Myślę o najwyżej półce, więc zapewne GTX 1080 TI, jednakże słyszałem o tym, że mają wychodzić jeszcze w tym roku następne modele, które będą jeszcze szybsze, ale i też droższe zapewne.
Do tego Monitor 4k, myślę. Wtedy grafika będzie jeszcze ładniejsza.
I do tego za cholerę się nie orientuje w producentach danych podzespołów (nie wiem, czy dobrze to nazwałem). W sensie, że karta graficzna jest od nvidii, ale bodajże producent GIGABYTE. I teraz co wybrać? Nie znam się na tym kompletnie, bo w laptopie było to łatwiejsze :smile:
Do tego myślałem jeszcze nad dyskami twardymi. SSD 500 GB około + do tego HDD 2TB.
Słuchawki mam, myszkę mam, a klawiaturę już jakąś sobie znajdę.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady, albo odesłanie do dobrego źródła.

(FXJ) #2

Tylko teraz RAM jest jakieś 2x droższy niż jeszcze rok temu, więc możesz brać 8GB w jednej kości i jak ceny zaczną spadać dokupić kolejną a teraz kupić pojemniejszy dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) bo już bardzo ładnie staniały.