Zakup PC

Witam,
chciałbym złożyć PC, ale nie za bardzo się w tym orientuje. Dotychczas używałem (i używam nadal) laptopy, a tu właściwie wszystko proste się wydaje. Z tym bym nie miał problemu.
Jeszcze nigdy nie składałem PC, więc jestem zielony, dlatego poprosiłbym o jakieś porady, a ja już sobie poczytam i będę jakoś nakierowany.
PC ma być gamingowy. Jaki budżet? Jak liczyłem raz tak na szybko ceny podzespołów to tak ze 6000 złotych na musiałbym na pewno wydać, a jeżeli będzie trzeba to wydam więcej.
Co chciałbym mieć:
Myślę, że na te czasy już te 16 GB RAM’u trzeba mieć.
Do tego procek i7, żeby uciągnął na ultra aktualne gry.
I z kartą graficzną to sam nie wiem. Ogólnie śledziłem informacje o kartach przez kilka miesięcy i sam nie wiem co o tym myśleć. Na pewno tanieją, więc to dobry znak. A teraz co z modelem? Myślę o najwyżej półce, więc zapewne GTX 1080 TI, jednakże słyszałem o tym, że mają wychodzić jeszcze w tym roku następne modele, które będą jeszcze szybsze, ale i też droższe zapewne.
Do tego Monitor 4k, myślę. Wtedy grafika będzie jeszcze ładniejsza.
I do tego za cholerę się nie orientuje w producentach danych podzespołów (nie wiem, czy dobrze to nazwałem). W sensie, że karta graficzna jest od nvidii, ale bodajże producent GIGABYTE. I teraz co wybrać? Nie znam się na tym kompletnie, bo w laptopie było to łatwiejsze :smile:
Do tego myślałem jeszcze nad dyskami twardymi. SSD 500 GB około + do tego HDD 2TB.
Słuchawki mam, myszkę mam, a klawiaturę już jakąś sobie znajdę.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady, albo odesłanie do dobrego źródła.

Tylko teraz RAM jest jakieś 2x droższy niż jeszcze rok temu, więc możesz brać 8GB w jednej kości i jak ceny zaczną spadać dokupić kolejną a teraz kupić pojemniejszy dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) bo już bardzo ładnie staniały.