Zakup płyty głównej

Witam, posiadam
Procesor AMD FX 8350 4GHz 8 rdzeni
Karta radeon rx 460 2gb
Ram 8GB 2 kości po 4gb
Płyta gigabyte 970 gaming

Sytuacja wygląda tak że płyta główna nawaliła i muszę wymienić ją na nową ale nie wiem za bardzo na jaką i czy odpowiedni wybór ma wpływ na wydajność w grach.
Przewiduję w przyszłości wymieniać kartę oraz procesor dlatego chciałbym żeby płyta którą wybiorę nie ograniczała mnie za mocno jak później będę chciał wkładać mocniejsze podzespoły ale też oczywiście żeby obsługiwała moje aktualne podzespoły.
Moje pytanie brzmi jaką płytę główną polecacie?
Jeśli potrzebujecie jeszcze jakieś info której pominąłem to pytajcie odpowiem jak najszybciej

Nie ma teraz, albo na przyszłość. masz stare Am3+
Wchodzisz w płytę AM4 , to zmiana procesora i RAM.
Jak zostajesz przy swoim, to zostajesz, ale to nie ma sensu.
Najtańsza przyzwoita pod AM3:

8350 to ostatni procesor jaki możesz włożyć pod AM3+

Ogólnie nie warto ulepszać kompa bo jest bardzo stary i nawet jak go zmodernizujesz to w podobnej cenie co kupno nowego taniego budżetowego pc wyjdzie ci taniej lub w podobnej cenie tylko że tam gdzie bedą kończyć sie twoje możliwości na starym pc na nowym bedą sie dopiero zaczynać no i będziesz miał gwarancje, a nie ryzykując kupna zajechanych części po kimś.

Ale jak sie upieerasz lub cena na prawde będzie tania to patrzyłem na necie i FX 8350 da rade uciągnać GTX 1070 z minimalnym botthleneckiem który i tak będzie wydajniejszy niż gtx 1060 bez botthnecka.

Tylko sobie sprawdź zasilacz czy ma tyle napięcia W aby to udźwignął.

Jak sobie zjedziesz z ustawieniami to taki GTX nawet rdo uciągnie ale cudów sie nie spodziewaj

Ja bym doradzał płytę na AM4, a procka sprzedać, póki jeszcze coś wart. Niezależnie od modelu, nawet najlepszego, to i tak kupujesz przechodzony 8 czy 10 letni model. Czyli mówiąc obrazowo, za 2 miesiące możesz wrócić, ze kolejna płyta padła.

Wymiana na coś sensownego, np. i3-10000/Ryzen 3100 to granice 700-800 z płytą i ram. A wydajność 2x od obecnego procesora, który i tak jest już chyba najmocniejszy na Twoja podstawkę. :wink:

Taka dygresja: