Zakup podstawki chłodzącej

Witam. Od roku mam laptopa firmy Samsung. Po dłuższym graniu w jakąś grę laptop zwyczajnie zaczyna się grzać. Chciałbym zamówić sobie podstawkę chłodzącą. Czy ta byłaby dobra? - http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-podkladka-i4175853595.html#tabsAnchor

Laptop: Samsung NP310E5C-U01PL

Fajnie sie prezentuje, ale ja radze nie kupować z allegro :slight_smile:

A jaki tego powód? Myślisz, że mogą być uszkodzone czy coś i lepiej iść u mnie w mieście np. kupić? :wink:

kupisz wszytko ładnie włączasz laptop podstawka nie działa dzwonisz do alegrowicza nie odbera wysyłasz emaila nie odpowiada.

No i dowiedzenia! 

http://www.mediaexpert.pl/podstawki-chlodzace/podstawka-chlodzaca-trust-notebook-cooling-stand-xstream,id-13901 - taka może być? Kupiłbym w mieście u mnie wtedy,

Lepiej kupić jeden wielki wentylator niż dwa małe 

1 wentylator robi mniej hałasu i jest wydajniejszy

2 wentylatory  potrzebują więcej obrotów żeby były wydajne jak 1 duży wentylator robiąc wiekszy hałas

 

Kieruj sie tym tropem

wadą podstawek jest że działają przeszkadzając wbudowanemu chłodzeniu zamiast pomagać bo odsysają powietrze ze spodu w dół - tymczasem chłodzenie laptopowe(oraz zjawisko konwekcji) robi to samo ale w przeciwnym kierunku wiec efekt wychodzi bardzo słaby

jakbyś znalazł odwrotnie działającą podstawkę to daj znać :wink:

testowałem podstawki - obie sprzedałem, może to wina pojedynczego wentylatora, moze ich taniości ale zamiast ciszej było głośniej

Jedyne ciekawe jakie znalazłem to Logitecha coś na wzór zestawu Logitech Alto niestety wyłącznie białe…

jak znajde linka to dam znać :slight_smile:

A grzeje się od początku czy zaczął się grzać?  Do allego nie mam uprzedzen wręcz przeciwnie,

a podstawka jak podstawka - w markecie lub sklepie kupisz podobną lub chociaż przetestujesz co polecam :wink:

Poza tym - może jest opcja wymuszenia trwałego załączenia wentylatora w bios?

Może wystarczy pasywna podstawka?

Przyklejenie dodatkowych nóżek - mozna za 5zł w markecie(lub sklepie z meblami) kupić zestawy że niby do mebli, samoprzylepne kółka z pianki(ok 5mm wysokie, 3cm średnicy) lub filcowe, dają lepszy przepływ powietrza pod spodem bez zwiększania hałasu i uciążliwości jak się lapka przenosi

Dopiero po jakimś czasie zaczął się bardziej grzać, przykładowo przy Minecrafcie, gdy gra młodszy brat to jest taki gorący, że nie można przyłożyć ręki, wtedy trzeba wyłączyć grę. A o co chodzi z tą opcją wymuszenia trwałego załączenia wentylatora w bios?

przeczyść możę laptop…

Hej,

Nie do końca. Trzeba czytać opisy podstawek - są zarówno takie, które odsysają powietrze spod laptopa (to faktycznie dość kiepskie rozwiązanie), jak i takie, które dmuchają na spód laptopa. Ten drugi schemat budowy jest oczywiście lepszy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moja propozycja http://www.x-kom.pl/p/165228-podstawka-do-notebooka-zalman-chlodzaca-zm-ns2000-czarna-3x-hub-usb–do-17-3.html?partnerid=100141211&sm12=Mzc=&ts=1398621346&token=2c5f9d8e0e0f917d240509826287ff18