Zakup podzespołów do złożenia komputera do gier do 4000zł

(nieznanyo2) #1

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem podzespołów do złożenia komputera, głównie komputer będzie używany do gier.
Interesuje mnie ta konfiguracja:
Procesor - Intel i5-7500 3.4GHz
Grafika - MSI Armor OC GeForce GTX 1060 6GB
Płyta - MSI B250M PRO-VD
Dysk - SSD 120GB i 1TB
Obudowa - ZELMAN Tower
RAM - GOODRAM 8GB
Zasilacz - Silentium SPC166 Vero M2 600W
Wyniesie mnie to 3715zl, warto brać tą konfiguracje?
Czy może Coś zmienić w tej konfiguracji?
Mój budżet to 4000zl.

(wstydzienamidzie) #2

Przy tej konfiguracji śmiało możesz wziąć zasilacz 450W, co obniży Ci nieco cenę. Musisz pamiętać, żeby zasilacz miał wolny kabel 8-pin do podłączenia karty graficznej, a także przynajmniej certyfikat 80 Plus Bronze.
Możesz wziąć nieco mocniejszy procesor i5-7600k, który wydajność ma ciut lepszą, a różnica ceny 100zł, to żadna różnica.
Warto pomyśleć o innym chłodzeniu do procesora, skoro to ma być PC do gry, to warto zainwestować w coś innego niż podstawowe chłodzenie producenta.

(nieznanyo2) #3

wstydzienamidzie
Myślisz ze taki zasilacz o tej mocy wystarczy?
Faktycznie cena procesora jest niska na aukcji bo maja promocje, a podasz mi namiar na jakieś lepsze chłodzenie?

(wstydzienamidzie) #4

Zdecydowanie powinien wystarczyć. Nowa generacja procesorów Intel nie bardzo ciągnie prąd, nawet mimo zestawu do grania to powinno wystarczyć.

Sprawdź dokładnie jaką obudowę będziesz brał do swojego PC, nie każde chłodzenie się mieści.
Ja mam coś takiego i nie narzekam. Dość budżetowa wersja, jednak zdecydowanie lepiej odprowadza ciepło od wersji Intela:

(nieznanyo2) #5

To chyba jednak się zdecyduje na ten procesor co polecasz mi, obudowa to Zalman Z3 PLUS, myślę ze się zmieści.

(Krzysztof Nowak) #6

W fajnej cenie jest zestaw w promocji x-mas
https://lp.x-kom.pl/a/x-mas-2017/?utm_source=spec

Intel Core i5-7400
Zotac GTX 1070 BLOWER
ASUS PRIME B250M-A
Crucial DDR4
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
SilentiumPC Vero L2
Seagate HDD i Micron SSD
Microsoft Windows 10

(nieznanyo2) #7

@Krzysztof Nowak
Faktycznie fajny zestaw i to jeszcze z systemem, chyba zdecyduje się na niego, bo bardziej mi się opłaca niż tamtego.

(LORDEK) #8

Wymień procka na i3 8100 + odpowiednia płyta pod to np.

Wyjdzie Cie to samo, a zyskasz możliwość OC gdy w przyszłości wymienisz procesor. Ram weż w dwóch kostkach po 8 GB skoro masz trochę wolnej gotówki jeszcze. Przyda się na pewno

I dla ścisłości. i3 8100 to ten sam procek co i5 7500, tylko inna nazwa inna tj 4c/4t.

I nie doradzajcie brania słabszego zasilacza bo taniej. Zapas mocy zawsze się przydaje. Na zasilaczu nie warto oszczędzać. Im mocniejszy zasilacz tym mniej się grzeje przy mocniejszym obciążeniu. 600W to trochę na wyrost, ale zakup bardzo na przyszłość, no i nie zająknie się przy mocniejszych podzespołach czy OC.

Tutaj złozyłem zestaw komuś innemu

Wymień kartę graficzną na GTX 1060 6GB czyli -600 zł do ceny, dysk SSD 120 to masz -150 zł do ceny. Dorzuć dysk 1 TB i wyjdzie w okolicach 4000.

Ew. Ryzen

(nieznanyo2) #9

@Krzysztof Nowak
W specyfikacji jest podana grafika NVIDIA GeForce GTX 1070, a mad specyfikacja w kafelkach Zotac GTX 1070 BLOWER to która w końcu grafika jest w tym zestawie?

@LORDEK
Wieczorem na spokojnie przejże linki od Ciebie i napisze co i jak ok.

(nieznanyo2) #10

Jak tu teraz się cytuje kogoś odpowiedz w poście?
Bo nie wiem jak mam użyć cytowania, ten nowy wygląd forum mi się nie podoba zbytnio.

(LORDEK) #12

Zaznaczasz tekst, który chcesz cytować i naciskasz “Odpowiedz”

Teraz się przyjrzałem cenom i możesz np też wymienić ram z 2x8 na 2x4 i wziąć wtedy Zotac GTX 1070 zamiast 1060. Powinno się zmieścić w budżecie.

(nieznanyo2) #13

Faktycznie działa to dzięki.
Wieczorem dam znać Tobie na temat tych linków, bo nie wiem co będzie bardziej opłacalne teraz.

(LORDEK) #14

Można zejść poniżej 4000 biorąc tańszą płytę główną co jest na spokojnie możliwe.