Zakup procesora do 400 zł

Witam,

uznałem, że pora wymienić mojego poczciwego Pentium 4 na coś nowego…

Mam płytę główną pod procesor Intela z socketem 775 i budżet 400 zł.

Co moglibyście mi doradzić. Czekam na propozycje…

Coś z serii Core 2 Quad - Q6600, Q8300, Q9300 i wyżej. Upewnij się, że twoja płyta obsługuje - informację znajdziesz na stronie producenta.

Procesory, które wymieniłeś są obsługiwane przez moją płytę główną.

Zastanawiam się jeszcze nad tym czy mój zasilacz uciągnie taki procesor…

No i oczywiście rozważam też dokupienie jeszcze 2 GB RAM-u.

Feel III był już w miarę przyzwoitym zasilaczem (w przeciwieństwie do wersji I i II), więc nie powinno być problemów z uciągnięciem Q6600 + R4650.

Inna sprawa czy warto inwestować w przestarzałą platformę. Razem z kostką 2GB DDR2 wydasz ~500zł, a za ~700zł mógłbyś mieć i3-2100 + budżetową płytę na chipsecie H61 + 4GB DDR3. Zastanów się nad taką opcją.

Zasilacz uciągnąłby, jednak warto by było rozważyć wymianę, gdyż nie jest najwyższych lotów. Pomysł z rozszerzeniem RAM-u również wydaje się niegłupi.

Jeżeli masz nieco zasobniejszy portfel to może sprzedasz obecny RAM, procesor, MOBO i kupisz i5-2500K + P67 PRO3 B3 (lub Z68 PRO3 GEN3) + RAM, jednak wymiana wiązała by się z większymi kosztami. Jeżeli nie masz tyle, a chcesz odświeżyć jedynie zestaw to zostanie przy LGA775 jest dobrym pomysłem, bo C2Q (szczególnie te z z dziewiątką z przodu) dają radę, nawet z najwydajniejszymi kartami (oczywiście po OC)