Zakup PS3 i TV+tani laptop do pracy, czy Komputer i laptop?

Witam, zastanawiam się już dłuższy czas, co bardziej by się opłacało zestaw PS3+tani laptop do szkoły, czasami jakaś mało wymagająca gra (głównie jakieś mmorpg- typu Flyff, Cabal), czy komputer+ netbook do szkoły. Ogółem do wydania mam ok. 3,5 tys zł. Jeżeli wybrałbym PS3 to przydało by się do niego kupić jakiś dobry TV. Więc zestaw PS3+TV+laptop, czy lepiej ukierunkować się w stronę Komputera+ laptopa. Chodzi mi głównie o przemyślany zakup, abym za rok nie musiał dodawać do komputera kolejnych komponentów. Komputer głównie służyłby do gier i neta. Jeżeli wybór padłby na komputer to prosiłbym, aby zaproponować jakiś dobry zestaw (ok. 2000 zł komputer, 500 zł monitor+ ok. 1000 zł laptop/netbook). Dziękuję z góry.

PS3 nie kupuj, bo widzisz co się dzieje z Sony, a dokładnie z PSN.

Od siebie proponuje zestawy:

http://allegro.pl/amd-phenom-955-8gb-1t … 89916.html

http://allegro.pl/moc-amd-phenom-6x3ghz … 97568.html

W takim temacie to mógł byś zrobić ankietę bo co użytkownik to zapewne inne zdanie. A wracając do tematu to ja bym polecał (jeżeli byłbym na twoim miejscu) PS3(1200pln), jakiś TV(1200pln) i zostaje 1100 więc trzeba było by troszkę dołożyć ok 300-400pln do jakiegoś laptopa.Wspominasz coś o netbooku ale jeżeli nie masz w domu kompa z matrycą minimum 15" to bym go nie polecał (chyba że będziesz go podłączał do tego TV co sobie kupisz) bo praca na matrycy 7-12" to moim skromnym zdaniem to “mordownia”.

Brałbym komputer za 1800 - 2000 zł + monitor + netbook :wink:

Żaden pc nie posłuży ci tak długo jak konsola. A tv również służy długimi latami. Laptop do pracy to word jak nie grasz to i za tysiąc kupisz coś na czym nie będzie męki ew używka. Natomiast pc po 2latach to już rzęch, po pół roku tracisz 1/5ceny. Na lapie za mniej niż 2,5 nie pograsz w nic sensownego. Albo lap albo pc, albo konsola tv+netbook. Ja bym brał konsolę jak lubisz grać ;]

Dziękuję za odpowiedzi, powoli PSN wraca do normy. Chodzi głównie o to, abym po roku czasu mógł grać w nowe gierki (wiedźmin 2 i inne tytuły). Jeżeli kupować już komputer, to myślę aby gry chodziły płynnie, ale nie na najniższych detalach. A ktoś mógłby ocenić zestawy, które podał Trinity888. Procek 6 rdzeniowy, jak to jest z obsługą w grach? No i jak karta 5750? Jak na razie skłaniam się ku komputerowi, tylko moc PS3 mnie przyciąga i oczywiście granie na max detalach. Do PS3 nie trzeba będzie nic dodawać, a do kompa za rok, czy dwa? Dzięki bardzo.

Do ps3 nie ma nic innego poza ps move. Co do obsługi rdzeni proca to nie wszystkie gry obsługują 4 a ty chcesz 6 ;]

Nie lepszy xklocek?

I zaraz odezwą się fanboye.

Argument, żeby nie kupować PS3 bo dzieje się źle z PSN jest… mhm nie komentuje i tak chyba będzie dobrze.

PS3 posiada Bluray co praktycznie wyrównuje ceny konsol i do tego darmowe online

Witam. Kolego jak do gier to tylko Konsolka ps3 po prostu wymiata, sam mam ją i nie narzekam…

Bobrze prawisz :stuck_out_tongue:

KUPUJ PS3 :smiley: :smiley: :smiley: Killzone, resistance, heavy rain, uncharted i wiele wiele innych :stuck_out_tongue: Do nowej generacji jeszcze daleko więc bierz PS3 :stuck_out_tongue:

Xkloc odpada, PS3 lepsze, tylko właśnie chodzi o to, że lubię pyknąć sobie w mmorpg… a na padzie nie wyobrażam sobie gry w mmo. Dlatego też chciałbym dokupić do PS3 i TV jakiś tani laptop. MMO nie obciążałyby komputera. Mu online, cabal, flyff. Czekam na dalsze opinie. Jak na razie dalej nie wiem co kupić. Nie chcę za rok wymieniać karty graficznej w komputerze, bo potrzebna będzie lepsza karta. Nudzi mnie to już, ponieważ chciałbym pograć w gry na max detalach… No po coś kupuje komputer. Z konsolą właśnie nie ma takich problemów. Tylko tak jak mówiłem w rpgi padem nie pogra się. A i 2. aspekt- gry na ps3 są drogie. cena ok. 200 zł za grę przeraża mnie, dlatego też zastanawiam się nad kupnem PS3.

Eeeee gdzieś 179zł-199zł więc nie 200zł :smiley: Ale to tylko gry na premierze :stuck_out_tongue: Nowego killzone 2 kupisz za ok. 55 zł, Killzone 3 za ok. 120 zł, uncharted na ok. 50zł więc nie przesadzaj :stuck_out_tongue: Będziesz miał duuuuże zaległości więc zanim przejdziesz wszystko gry które kosztowałyby 200 spadną do 70 i tak dalej :stuck_out_tongue: Masz jeszcze trofea które dodatkowo przedłużą grę (np. do platyny w resi 2 brakuje mi 2 trofków (jeden mogę nabić w 2 dni) z czego jeden to 10000 kili a chcę wbić więc troszkę mi to zajmie) :stuck_out_tongue: W ogóle jak ja się dorwę do dobrej gry to odejść od PS3 nie mogę <".">. Lapek/słaby PC metina i inne uciągnie a na PS3 hd i płynne więc nie ma co tylko brać :smiley:

Moje zdanie o konsolach uległo znaczącej zmianie kiedy sie przekonałem, że wcale nie jest tak, że jak robia gry na konkretna konsolę to będą one chodziły na niej płynnie. nie wiem jak z ps3, ale na xboxie spadki fpsów spotkały mnie kilka razy ( mało miałem z nim do czynienia)… jak dla mnie takie coś skreśla konsole. Bo o ile w kompie zawsze możesz coś wymienić, grać w słabsze gry itd. to na konsoli jak nie potrafią dopasować wymagań sprzętowych do jej wydajności to sorry, ale to jest nie do pomyślenia.

Tylko nie kumam po co ci komputer i laptop. No tak laptopa można zabrać ze sobą ale po czasie pewnie położysz go gdzieś

a używał będziesz komputera zawsze też możesz sprzedać.

Bierz PS3+TV to co ona oferuje konkurencja długo ci tego nie da :slight_smile: Co do tego to się bym nie zastanawiał ,

możesz przeżyć całkiem niezłą przygodę związaną z konsolą

Ale to Ty musisz się zastanowić sam co chcesz widać nie jesteś zdecydowany za bardzo może coś wywnioskujesz z naszych postów.

Za 1000 zł kupisz już nową konsolę z dyskiem o pojemności 120 GB.

Ponadto można za 1300 zł kupić sobie nowy wypasiony TV w Full HD o przekątnej 37’’ uwierz w zupełności wystarczy.\

A co do laptopa jak byś chciał grać w jakieś nowsze bardziej wymagające gry to trzeba dać ze 3000-4000 k.

Co do komputera i laptopa to się nie wypowiem bo za takimi nowinkami związanymi z

komputerami to ja nie jestem na bieżąco.

Jak pojawi się Battelfield 3 zacznę się interesować :slight_smile:

Na lapku tylko stare gry. Laptop służyłby tylko do Office’a, czasami mało wymagająca gra, dlatego też myślałem o netbooku. Cały czas myślę o PS3, ale ceny gier tutaj dają o sobie znać, xZdzislawx, racja, gry tanieją, ale będę specjalnie czekał, żeby gra staniała parę miesięcy i sobie ją kupię? No trochę lipa. Za PS3 przemawia moc i blu-ray. Zastanawiam się dalej…

Jeśli lapek do starych gier i office-a to wystarczy a PS3 spełni Twoje oczekiwania (chyba :smiley: )

Nie ma się co zastanawiać bierz PS3 i lapq :smiley:

Konsola do gier z laptopem - pograć zawsze można nie martwiąc się, że trzeba rozbudować sprzęt, a laptop można zawsze zabrać, a w cenie ~2400 zł można dostać no niezły sprzęt, chyba że ktoś jest bardzo wymagający.

Ktoś może Cię nakierować, ale to ty podejmiesz ostateczny wybór. Jedni wolą grać na PC, inni na x360, a inni na PS3 :wink: Z kolei inni (jak ja) nie grają w gry wcale, albo naprawdę są ‘niedzielnymi graczami’ :wink:

sla17 zacznij grać bo warto :stuck_out_tongue: szczególnie FPS-y