Zakup Routera / Access Point z rozbudowaną kontrolą rodzicielską

Witam serdecznie

Poszukuję routera który w konfiguracji kontroli rodzicielskiej jest w stanie ustalić dzienny limit Internetu dla danego mac adresu/ IP.
Spotkał się ktoś z Was z taką możliwością?

Z gory dziękuję za okazaną pomoc.
Pozdrawiam

Obecnie większość routerów dostępnych na rynku posiada taką funkcję w standardzie. Model routera w zależności od dostawcy - rodzaj złącza WAN. Przykładowo model TP-LINK TL-WR841N posiada taką funkcję, a wygląda ona następująco:

Z tego co widziałem, liderem jest Synology,

Safe Access chroni Twoją sieć i umożliwia zarządzanie urządzeniami połączonymi z routerem Synology Router. Za pomocą Safe Access można skonfigurować różne poziomy filtrów internetowych i narzucić dzienne limity czasowe dla różnych użytkowników. Sieć będzie czerpać korzyści z następujących funkcji:

* Harmonogram internetowy : Skonfiguruj, kiedy dostęp do Internetu ma być dozwolony lub blokowany.
* Limit czasu : Skonfiguruj dzienny limit czasu dostępu do Internetu.
* Filtr sieciowy : Ustaw różne poziomy ograniczeń dostępu i dostosuj swój własny filtr internetowy, aby blokować nieodpowiednie strony.

https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/help/SafeAccess/safeaccess_desc

Liderem w czym? W odcinaniu dostępu do sieci według harmonogramu? :slight_smile:
Do tak prostej i niezawodnej czynności nie potrzeba drogiego urządzenia. Listy blokowania witryn i adresów ma już praktycznie każdy router, nawet te najgorsze NETISY.

Netisy nie są takie złe, na pewno lepsze od TP-LINK.

Tylko czy działa to tak jak należy. Ja spotkałem się z sytuacjami kiedy mimo wpisania IP czy MAC-a router nie odcinał dostępu do uradzenia. Natomiast taki Asus bez problemu. Często routery mają problemu z iPhonami nie wiem czemu.

Dzięki za odpowiedzi.
Jednakże nie są one na moje pytanie. Ja szukam urządzenia, które po podłączeniu konkretnego MAC rozpocznie odliczanie wczesnien ustalonego czasu dostępu. Jeżeli użytkownik wykorzysta w pierwszej sesji np. 50% przyznanego limitu czasu to przy następnym połączeniu będzie odliczało od pozostałej wartości limitu. Jeżeli limit zostanie osiągnięty konkretny MAC zostanie zablokowany.
Dowiedziałem się że routery MikroTik mogą mieć taką funkcję. Można tam napisać skrypt który będzie to robił.

Pozdrawiam

Chciałbyś mierzyć czas - ale konkretnie czego?

Czas w jakim konkretny IP/MAC jest połączony z Internetem. Czas połączenia z samym urządzeniem żeby nie był liczony

Co to konkretnie znaczy: “jest połączony z Internetem”? Mam na myśli, jaki konkretnie warunek ma być spełniony?

Zobacz np. TP-Link ArcherC2300. Możesz ustalić zarówno zakres godzinowy, jak i całkowity czas korzystania z internetu przez danego użytkownika.