Zakup routera + anteny

Witam, mieszkam w bursie, mam bardzo slaby zasięg wifi od routera z pod siebie i nad siebie z pokojow bo są dwa i daleko ode mnie. Korzystam z tableta samsung galaxy tab s, bez lte. Chcialbym kupić router i antene aby sciągało wifi lepiej, czy jest taka opcja i wgl jak to skonfigurować zeby ściągało mi np wifi z gornego routera? I jaki to trzeba router i antene aby dobrze ściągało?

Jeśli dochodzą choć resztki sygnału to reapeater wifi powinien wystarczyć.

Kolejny router zbędny.

Ale to reapeater potrzebuje kabla ethernet tak? Ja mam tableta z wejściem micro usb wiec jak mam to podłączyc? Chciałbym wzmocnić sygnał bo czasem lapie ta jedna krdske lub nawet nie, chcialbym zeby lapalo full da sie cos wymyslec?

Jeśli na tablecie masz jedną kreskę to na kompie z dobrą kartą powinno być bardziej stabilnie. W każdym razie możesz zastosować reapeater np od TP linka www.ceneo.pl/24564895 Będzie on pośredniczył miedzy twoim sprzętem a routerem, wtedy lokalnie zyskasz zauważalnie lepszy zasięg.

Gdy masz możliwość podciągnąć przewodem sieciowym to możesz postawić access pointa i w ten sposób stworzyć własną sieć.

Do tableta oczywiście żadnego z tych urządzeń nie musisz podłączać.

Ale hm jak by to zadzialało? Podłączam ten reapeater do kontaktu i co dalej? Nie mam tu ani komputera ani kabla ethernrt. Jak by to podłączyć?

Po podłączeniu reapeatera do prądu podłączasz sie kabelkiem ethernet do komputera i wchodzisz na stronę konfiguracyjną TP linka. Tam uruchamiasz kreator, przeskanowany zostanie eter i gdy wyświetli sie lista sieci wybierasz swoją z listy, podajesz hasło i czy dalej ma być nadawana przez reapeater pod tym samym ssid co oryginalna siec. Po dwóch minutach sprzęt jest gotowy do pracy. Do poprawnego działania z tego co testowałem potrzeba dwóch kresek Wi-Fi.

Bez komputera nie skonfigurujesz go. Jak dokladniej poszukasz może znajdziesz jakąś instrukcje z obrazkami lub filmik z konfiguracji.

ale np jakbym skonfigurował u kolegi aby ściągało z tego routera jednego i potem podlączyl go do swojego gniazdka czy cos? Jak to ?

Jeśli sieć Wi-Fi sie nie zmieni to nie będzie problemu.

Ale on musi być podłączony ciągle kablet ethernet do tego komputera czy jak?

Raz podłączasz w celu konfiguracji, później może być odpięty.

I potem ta sama “puszeczka” w gniazdku słóży jako router? Czy jk?

Jako pośrednik między routerem a twoim sprzętem, wzmacnia sygnał i przesyła dalej inaczej mówiąc.