Zakup routera + anteny

(Panika16) #1

Witam, mieszkam w bursie, mam bardzo slaby zasięg wifi od routera z pod siebie i nad siebie z pokojow bo są dwa i daleko ode mnie. Korzystam z tableta samsung galaxy tab s, bez lte. Chcialbym kupić router i antene aby sciągało wifi lepiej, czy jest taka opcja i wgl jak to skonfigurować zeby ściągało mi np wifi z gornego routera? I jaki to trzeba router i antene aby dobrze ściągało?

(Longhorn2009) #2

Jeśli dochodzą choć resztki sygnału to reapeater wifi powinien wystarczyć.

Kolejny router zbędny.

(Panika16) #3

Ale to reapeater potrzebuje kabla ethernet tak? Ja mam tableta z wejściem micro usb wiec jak mam to podłączyc? Chciałbym wzmocnić sygnał bo czasem lapie ta jedna krdske lub nawet nie, chcialbym zeby lapalo full da sie cos wymyslec?

(Longhorn2009) #4

Jeśli na tablecie masz jedną kreskę to na kompie z dobrą kartą powinno być bardziej stabilnie. W każdym razie możesz zastosować reapeater np od TP linka www.ceneo.pl/24564895 Będzie on pośredniczył miedzy twoim sprzętem a routerem, wtedy lokalnie zyskasz zauważalnie lepszy zasięg.

Gdy masz możliwość podciągnąć przewodem sieciowym to możesz postawić access pointa i w ten sposób stworzyć własną sieć.

Do tableta oczywiście żadnego z tych urządzeń nie musisz podłączać.

(Panika16) #5

Ale hm jak by to zadzialało? Podłączam ten reapeater do kontaktu i co dalej? Nie mam tu ani komputera ani kabla ethernrt. Jak by to podłączyć?

(Longhorn2009) #6

Po podłączeniu reapeatera do prądu podłączasz sie kabelkiem ethernet do komputera i wchodzisz na stronę konfiguracyjną TP linka. Tam uruchamiasz kreator, przeskanowany zostanie eter i gdy wyświetli sie lista sieci wybierasz swoją z listy, podajesz hasło i czy dalej ma być nadawana przez reapeater pod tym samym ssid co oryginalna siec. Po dwóch minutach sprzęt jest gotowy do pracy. Do poprawnego działania z tego co testowałem potrzeba dwóch kresek Wi-Fi.

Bez komputera nie skonfigurujesz go. Jak dokladniej poszukasz może znajdziesz jakąś instrukcje z obrazkami lub filmik z konfiguracji.

(Panika16) #7

ale np jakbym skonfigurował u kolegi aby ściągało z tego routera jednego i potem podlączyl go do swojego gniazdka czy cos? Jak to ?

(Longhorn2009) #8

Jeśli sieć Wi-Fi sie nie zmieni to nie będzie problemu.

(Panika16) #9

Ale on musi być podłączony ciągle kablet ethernet do tego komputera czy jak?

(ADR1991) #10

Raz podłączasz w celu konfiguracji, później może być odpięty.

(Panika16) #11

I potem ta sama “puszeczka” w gniazdku słóży jako router? Czy jk?

(Longhorn2009) #12

Jako pośrednik między routerem a twoim sprzętem, wzmacnia sygnał i przesyła dalej inaczej mówiąc.