Zakup routera do netu/ podział na dwa

Mam w stacjonarnym net po kablu ( radiowy) ale u mnie jest nadajnik. Kupuję laptopa dla córki i chce w nim mieć net.

Jak to bezprzewodowo połaczyć ? Jak zrobić konfigurację ( podać w laptopie te same ustawienia co w stacjonarnym ? )

No i najważniejsze jaki router kupić, bezprzewodowy oczywiście.

Hmmm wydaje mi sie ze bedziesz musial poláczyc router kabelkiem z nadajnikiem radiowym a od niego rozdzielic sygnal na stacjonarny i laptopa. Co do ustawien to przydzial ip dla kompów zostaw automatyczny router powinien miec w sobie prosty serwer dhcp wiec przydzieli ci adresy. A jaki router ? Polecam linksysa (sam mam wrt160N) lub netgear ale to juz zalezy od ciebie i tego ile chcesz wydac.

ok, dzięki za pomoc.

Z tego co wyczytałem musze mieć switch/a który rodzieli mi sygnał na stacjonara i … acces pointa, którym wyslę sygnał na laptopa. Co do IP. do przydzielą mi drugi na laptop.

Ja tam bym wrzucił TP-Link 340G bądź Tp-Link 543G, zabrał kabel komputerowi, sklonował MAC o ile będzie taka potrzeba, kabelek kupił, aby połączyć router z komputerem, laptop WiFi :stuck_out_tongue: Najmniej bawienia i niespodzianek-według mnie.