Zakup routera: pod Multimedia Polska 60MBit, ADSL

Dobry wieczór.
Chciałbym prosić o poradę w kwestii zakupu routera aby funkcjonować w dostępie do sieci od Multimedia Polska.
Komputery, które będą korzystać z dostępu z tego routera działają pod systemem Win 8, Win 7, Ubuntu Mate 16.04 i Manjaro XFCE 17.
Obecnie mam od dostawcy modemo - router CISCO EPC3628, łącze 60 MBit i problem, że on nie bardzo sobie radzi ze stabilnością łącza w sytuacji zakłóceń powodowanych prze inne sieci a zwłaszcza te oparte o tzw. funbox(mieszkam w bloku).
Swego czasu składałem reklamację łącza w związku z innym problemem i wówczas technik twierdził, że zdecydowanie lepiej będzie mieć swój router. Teraz chcę powrócić do tematu. Tak więc, skoro problem ze stabilnością łącza się powtarza, to pomyślałem o tym:
http://allegro.pl/router-d-link-dwr-118-ac-750mb-s-usb-3g-4g-lte-fv-i6701125935.html
Potrzebuję porady/opinii czy to dobry wybór zakładając budżet do 200 zł. Ewentualnie inne sugestie.
Z góry dziękuję za pomoc i poradę.

Hej. Jak masz zapchane wifi to zmień kanał na inny w ustawieniach routera. Zainstaluj np. inSSIDer i sprawdz na jakich kanałach inni siedza.

Tylko co ma znaczyć ADSL w temacie? CISCO EPC3628,jest modemem/routerem do tzw. kablówek (przewód koncentryczny i protokół DOCSIS)?

Xander21:
Już tego sposobu próbowałem ustawiają na sztywno na jakimś kanale ale to nie rozwiązało sprawy, więc wróciłem do ustawienia AUTO: wtedy urządzenie samo dobiera teoretycznie najlepszy kanał. Zresztą jeśli chodzi o dostępny panel sterowania tego modemoroutera przez stronę multimedia, to w zasadzie poza zmianą kanału i ustaleniem hasła do sieci, to nic innego nie zmodyfikuję.
jimasek:
Z tym, że to łącze ADSL to nie wiem…tak coś kiedyś słyszałem, że takie jest w Multimedia to napisałem. Mam właśnie takie urządzenie od Multimedia i nawet ich technik swego czasu powiedział mi, że przy tej ilości sieci dookoła mnie, to korzystanie z WiFi poprzez to urządzenie jest obarczone tym, że nie będzie sobie ten sprzęt z tym dobrze radził. Po czym poradził mi abym po prostu kupił w miarę porządny router i będzie OK.
W końcu się zebrałem i postanowiłem kupić sprzęt, tylko potrzebuje pomocy w wyborze urządzenia. Na razie pomyślałem o tym ale nie wiem czy to dobry wybór:
Router D-LINK DWR-118 AC 750Mb/s USB 3G/4G/LTE FV

Z budżetowych rozwiązań to Tenda lub TP-Link, szukał bym routera z portami 1Gbps

Rozumiem. A co sądzisz o tym D-Link, który zlinkowałem?

To router głównie pod modemy lte. W twoim wypadku bardziej polecałbym np Archer c2 od TP linka. Podłączasz go jako drugi pod aktualny router. W sumie wystarczyłby sam Access Point, ale ze względu na małą różnicę w cenie bardziej opłaca się router.

OK. Czyli niech by był Archer C2 z TP-LINK. Zdaję się na Twoją wiedzę.
Czy oprócz tego TP-LINKA jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?

Dokładnie tak jak kolega @Longhorn2009 mówi C2 lub C1200 od TP-linka. No chyba że coś od Tendy sobie znajdziesz.

No dobrze. Koledzy, dzięki wielkie za porady. Poszperam jeszcze za TENDA ale w zasadzie zdecydowałem się kupić Archer C2.
Posta można zamykać ku potomności. Pozdrawiam.