Zakup słuchawek zamkniętych/półotwartych i karty dźw

Witam. Zamierzam rozbudować swój zestaw komputerowy, ponieważ uznałem, że potrzebuję lepszej jakości dźwięku i obecne słuchawki (Creative fatality HS-800) są coraz mniej wygodne, za małe i szybko się brudzą :stuck_out_tongue: Tak więc zamierzam kupić słuchawki zamknięte lub półotwarte oraz kartę dźwiękową.

Powyższe słuchawki zamknięte już przerobiłem, tak więc trochę się zraziłem do takiego typu słuchawek. Musiałyby mieć naprawdę duże nauszniki i dużą ich regulację, abym się na takie zdecydował.

Zastanawiam się też nad słuchawkami półotwartymi. Nie mam jeszcze żadnych typów, więc jestem otwarty na propozycje. Ważne, aby słuchawki były dosyć lekkie, wygodne (siedzę zazwyczaj kilka godzin dziennie w słuchawkach), muszą mieć potencjometr (regulator głośności na kablu), choć nie wiem, ile modeli go ma.

Słuchawek będę używał głównie do grania, ale też do słuchania muzyki i oglądania filmów. Gram głównie w strzelanki, więc dobre pozycjonowanie wroga obowiązkowe :wink: Nie obraziłbym się, jakby miały mikrofon.

Słuchawki otwarte raczej odpadają, ponieważ komputer jest umiejscowiony w korytarzu i niezbyt chciałbym słuchać rozmów, tak jak oni pewnie nie chcieliby słuchać tego, co robię.

Chciałbym nie przekroczyć ceny 300 zł, mogą być oczywiście tańsze.

Skoro będę miał już przyzwoity sprzęt, to muszę też kupić jakąś kartą dźwiękową. Nie chciałbym aby była dedykowana pod słuchawki, bo działam też na głośnikach. Zaproponowano mi Asusa Xonara D1 albo DG. Co o nich sądzicie? Czekam też na inne propozycje.

Maksymalna cena - tak w okolicy 200 zł.

Pozdrawiam :slight_smile: