Zakup smartfona do 1200 PLN

Cześć,

Poszukuję telefonu który zastąpi moją wysłużoną lumię 920. Szukam czegoś wg poniższej specyfikacji:

  • budżet około 1000-1200 PLN
  • nie mam problemu z zakupami za granicą/aliexpress itp
  • obsługa LTE/WIFI/Bluetooth (oczywista oczywistość ale…)
  • Pamięć wewnętrzna: albo 64gb+ albo 32gb z możliwością obsługi kart pamięci
  • aparat min 12 mpix
  • android
  • bateria min ~2200mAh

Telefon ma służyć do standardowych rzeczy: dzwonienie/skype/muzyka/mail/fotki okazyjnie. Nie chcę niczego w typie windows phone/lumia… Telefon musi być nowy. Brat namawia mnie na zakup Xiaomi Redmi PRO z aliexpress (niby jest ok), sam oglądałem asus zenfone’a 3 max i wygląda też nienajgorzej. Ogólnie jakby leżał dobrze w ręce. Co do rozmiarów to celuję w coś pomiędzy 4.5-5.1 cala. Większe telefony raczej odpadają.

Xiaomi Redmi 4 PRO

Xiaomi Redmi 4 Pro jest ok, tylko brak podświetlenia przycisków funkcyjnych może niektórych wkurzać.

a tak z ciekawości - co sądzicie o Mi5C?

Mi5C na papierze wygląda całkiem dobrze jak na średniaka.
Pytanie tylko jakie wsparcie będzie Xiaomi dla tego ich procesora Surge. (tzn. jak często będą wychodzić do niego aktualizacje).
Obecnie moja mama na Xiaomi Redmi Note 4 dostaje częściej aktualizacje global MIUI niż mój Mi5 Pro.
A ostatnia aktualizacja dla Mi5 woła o pomstę do nieba. Sporo bugów przy przejściu z Andoida M na Androida N. Na razie nie aktualizuję i zostaję na MIUI v8.1.2.0 do czasu doprowadzenia do porządku tego Nugata.
Tym bardziej, że udało mi się nawet 7dni uzyskać na baterii przy SOT 5 godzin :blush:
W sumie to może nawet zaczekam, aż wydadzą MIUI 9 - wtedy przynajmniej będzie dużo zmian widocznych, a nie tylko “pod maską”.
Ogólnie mogę Ci powiedzieć, że seria Redmi jest naprawdę ok.
W sumie to w tej cenie nawet zmieścisz się z flagowcem Mi5s 64GB ROM (przy założeniu, że uda się ominąć VAT //przy kurierze nie jest to takie trudne, zwykle 60zł opłata wynosi dodatkowa).
https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi5s-Mi-5S-3GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-821-5-15-1920x1080/32740701280.html
Jak byś kupował na Aliexpress to pisz wiadomość, żeby Ci wgrali ROM w wersji Global. (wersja 4-cyfrowa // 5-cyfrowa to fake ROM) - przy tej okazji telefon też sprawdzą, czy działa dobrze.

SAMSUNG ALPHA teraz na pewno cena spadła.

Widziałem co ten smartfon potrafi świetna jakość kamery , nic nie zacina nie zawiesza się od lat
bateria wytrzymuję wielogodziną zabawę na snapchatach instagramach i messengerach na raz wszystko włączone (żadnych prog zabijających procesy i oszczędzanie baterii tylko zamykanie trzyma dzień dwa bez przeglądania stronek w przeglądarkach)
Wszystko fajnie śmiga nagrywa się i moment przetwarza efekty, filtry, dźwięki, oczy rogi mutacje głosu TE DODATKI DO SNAPA.
Nie rozmywa zdjęć wciśnięty guzik reaguje w sekundę.
Huawei P8 p9 obiecywał zabawe ogniem i światłem hmm też też by na to pozwolił.
Polecam

W tym przedziale cenowym polecam zakupić Smartfon HUAWEI P9 Lite.

Ma piękną obudowę, jest bardzo wytrzymały jak i funkcjonalny. Zaletą jest także duży ekran, który doskonale odwzorowuje barwy i precyzyjnie wyświetla detale. Posiada też aparat 13mpx, więc jakość zdjęć jest fenomenalna. Smartfon działa bardzo sprawnie i płynnie, bardzo dobrze leży w ręce jeszcze ani razu mi się nie zaciął mimo, że posiadam go od dłuższego czasu. Serdecznie polecam !