Zakup smartfona z sieci

Zastanawiam się nad zakupem Huawei P10. Znalazłem fajne ogłoszenie, ale jest on zakupiony w sieci Play. Czy gdy będzie wydawana aktualizacja do telefonu to będę musiał czekać aż ją Play wyda?

Tak.

Tak. Nie wiem jak jest w przypadku Huavei, ale np w przypadku Sony, LG i Samsunga możliwa jest wymiana softu na niebrandowany tzn. przygotowany przez producenta i nietykany przez operatora. Jak zrobisz coś takiego to tracisz wszelkie aplikacje, tapety, dzwonki z Playa. Taki soft będzie bez problemu aktualizował się niezależnie od Play.

kuba, jak tego dokonać?

Najlepiej sprawdzić po nr kompilacji czy to czysty soft. Mam P9 z Orange i żadnych dodatków operatora nie mam. Modele honor i xiaomi z tego co słyszałem nie są brandowane.

Jak sprawdzić to po numerze kompilacji?

1 polubienie

(…) w Ustawieniach w zakładce ogólne - informacje o telefonie/tablecie w opcję Informacje o oprogramowaniu.

T-Mobile i Plus zablokują niespłacone telefony

jeszcze Play i Orange nie ale w każdej chwili mogą to zrobić więc lepiej uważaj jak kupujesz telefon z drugiej ręki - komis - prywatna osoba itd…

sprawdź sobie w Google i poczytaj ilu ludzi ma zablokowane telefony i są bez telefonu bo komis ich olewa jak i prywatni sprzedający

Dlatego kupując używany telefon trzeba prosić o fakturę