Zakup smartphone'a do 800zł - pomoc w wyborze


(Kubakuderski) #1

Witam!

Odłożyłem na telefon już jakieś 820zł i zamierzam w nadchodzącym tygodniu jakichś zakupić.

Używałbym go do dzwonienia, sms, czasem jako gps, czasem przeglądanie internetu.

Wstępnie myślałem nad HTC Touch Pro lub HTC Hero. Oba lekko używane. W sumie Windows Mobile 6.5.5 mi się nawet podoba, z androidem nie miałem jeszcze do czynienia (Hero dostanie aktualizacje do 2.1?). Za tą kwotę wyrwałbym raczej oba urządzenia w bardzo dobrym stanie. Który byście mi polecili? Boję się trochę obsługi pojemnościowego ekranu androida. A może jeszcze jakiś inny telefon jest warty uwagi w tej kategorii cenowej?


(Zbych ) #2

Jak czasem do nawigacji to raczej windows mobile na androida jest bardzo niewiele programów do nawigacji a w nich ani jednego popularnego takiego jak automapa . tomtom czy garmin.


(Szczepaniakpila) #3

bierz w tej cenie tylko pojemnościowy ekran! nie ma co się bać że ekran będzie czule reagował na opuszek palca . Lepiej żeby był czuły niż masz dociskać ekran.


(Szczepaniakpila) #4

3gs -jako tylko do internetu? jak najbardziej. Ale jako nawigacja się nie sprawdzi... Profesjonalne nawigacje masz tylko na WM


(Kubakuderski) #5

Do 3gs to mi jeszcze jakiś tysiąc brakuje...


(Pawbrotm) #6

Bzdury. Pojemnościowy ekran to najgorsze co może być - za czułość (często aż za dużą) płaci się uniwersalnością - brakiem możliwości używania do obsługi czegoś innego niż opuszek palca. Dobrego oporowego wbrew twoim opiniom nie trzeba dociskać - a takie ekrany są w HTC - choćby w moim Topazie. Moim zdaniem nie warto kierować się do tej niewygodnej i przereklamowanej technologii. Dlatego ja brałbym Raphaela (Touch Pro), lub dozbierał jeszcze trochę (maks. 100 zł.) i kupił Topaza (Diamond 2). Można też pójść na całość - dozbierać do nieco ponad 1000 zł. i kupić Rhodium (Touch Pro 2), który jest nowszy technologicznie, jest do niego mnóstwo custom ROM-ów i są nawet wynalazki typu Android lub normalny Linux Ubuntu.

A co do iPhone'a to pozostawię to bez komentarza.


(Szczepaniakpila) #7

Nie wiem co jest fajnego w ekranie który dociskasz i czujesz pod palcem folie....Miałem okazje bawić się avilą to o mało co mi palec w ekranie nie został. Fakt rysikiem w oporówce JAK DLA MNIE, człowieka co miał doczynienia z PDA, z rysikiem, dla mnie rysik jest wygodnym urządzeniem. Nie mów że Iphone jest za czuły....jest to jeden z najlepszych ekranów dotykowych jaki powstał. Na NORMALNYM, BEZ ŻADNYCH DODATKÓW! na WM ciężej jest posługiwać się palcem. Te wszystkie nakładki na HTC to dodatki które pozwalają na obsługę palcem a ja mówię o CZYSTYM WM. Iphone do internetu jak najbardziej ale NIE do nawigacji....Jeżeli chcesz obsługiwać palcem to pojemnościowy, jeżeli rysik nie przeszkadza to oporówka..Jak widze tych małolatów co latają z np. LG cookie i machają paluchem po oporówce to mi się śmiać chce. Te ekrany są stworzone do obsługi rysikiem itp. Dopiero pojemnościowe stworzyli do obsługi paluchem bo niczym innym ten ekran w praktyce nie obsłużysz..


(Pawbrotm) #8

No to wszystko jasne. :stuck_out_tongue:

Bardzo proszę - WM 6.5.5 + włączone Titanium - da radę palcem bez problemu.

A moim zdaniem jest za czuły i jest to jeden z najgorszych ekranów - bo jest w tej poronionej technologii pojemnościowej, której nie trawię. Gdy miałem okazję pisać na tej "wygodnej" klawiaturze, to myślałem, że rzucę nim o ścianę ze złości (iPhonem) - przechodząc do drugiej litery co chwila przypadkowo muskałem ekran i on oczywiście wklepywał mi wtedy dodatkowe litery. Poza tym szybciej pisze mi się rysikiem niż palcem.

Mi to jakoś nie przeszkadza - poza tym ekranu Topaza nie trzeba dociskać (zrozum to w końcu, że dobrych oporówek NIE TRZEBA dociskać) - wystarczy troszkę mocniej dotykać - w praktyce dla mnie czułość jest idealna - gdyż dotykając ekran mimowolnie go naciskam - a ekran w Topazie jest na tyle czuły, że bez problemu rozpoznaje dotyk.

Sprostowanie - jeśli chcesz męczyć się wyłączenie palcem to pojemnościowy, jeżeli chcesz oprócz palca używać też innych przedmiotów to oporówka.


(Szczepaniakpila) #9

Dokładnie :wink:


(Kubakuderski) #10

Zbierać więcej pieniędzy nie zamierzam... i tak już pół roku temu planowałem ten zakup. Poza tym topaz od rafałka sprzętowo dużo się nie różni.

Ekrany oporowe produkowane przez/dołączane do produktów htc da się tez spokojnie używać palcem (chodzi mi o same wyświetlacze, a nie dostępność oprogramowania "finger-firendly") . Dobrze reagują zarówno na docisk jak i "muśnięcie"/gładzenie?


(Pawbrotm) #11

Ja na ekran w Topazie nie narzekam - można spokojnie używać palcem. Na "muśnięcie" nie zareaguje żaden ekran oporowy (i bardzo dobrze). Skoro nie zamierzasz zbierać więcej pieniędzy, to myślę, że jedynym wyborem z HTC jest TP1.


(Kubakuderski) #12

I już kupiłem tego HTC (toch pro). Pewnie przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu - postaram się napisać refleksje na temat tego sprzętu.

PS. Kupiłem za 750 z słuchawkami, 2 rysikami, gwarancją do grudnia zdaje się, automapą, ładowarką, pudełkiem i kartą 2GB; całość w bardzo ładnym stanie - nie przepłaciłem chyba, nie?