Zakup smartphone'a do 800zł - pomoc w wyborze

Witam!

Odłożyłem na telefon już jakieś 820zł i zamierzam w nadchodzącym tygodniu jakichś zakupić.

Używałbym go do dzwonienia, sms, czasem jako gps, czasem przeglądanie internetu.

Wstępnie myślałem nad HTC Touch Pro lub HTC Hero. Oba lekko używane. W sumie Windows Mobile 6.5.5 mi się nawet podoba, z androidem nie miałem jeszcze do czynienia (Hero dostanie aktualizacje do 2.1?). Za tą kwotę wyrwałbym raczej oba urządzenia w bardzo dobrym stanie. Który byście mi polecili? Boję się trochę obsługi pojemnościowego ekranu androida. A może jeszcze jakiś inny telefon jest warty uwagi w tej kategorii cenowej?

Jak czasem do nawigacji to raczej windows mobile na androida jest bardzo niewiele programów do nawigacji a w nich ani jednego popularnego takiego jak automapa . tomtom czy garmin.

bierz w tej cenie tylko pojemnościowy ekran! nie ma co się bać że ekran będzie czule reagował na opuszek palca . Lepiej żeby był czuły niż masz dociskać ekran.

3gs -jako tylko do internetu? jak najbardziej. Ale jako nawigacja się nie sprawdzi… Profesjonalne nawigacje masz tylko na WM

Do 3gs to mi jeszcze jakiś tysiąc brakuje…

Bzdury. Pojemnościowy ekran to najgorsze co może być - za czułość (często aż za dużą) płaci się uniwersalnością - brakiem możliwości używania do obsługi czegoś innego niż opuszek palca. Dobrego oporowego wbrew twoim opiniom nie trzeba dociskać - a takie ekrany są w HTC - choćby w moim Topazie. Moim zdaniem nie warto kierować się do tej niewygodnej i przereklamowanej technologii. Dlatego ja brałbym Raphaela (Touch Pro), lub dozbierał jeszcze trochę (maks. 100 zł.) i kupił Topaza (Diamond 2). Można też pójść na całość - dozbierać do nieco ponad 1000 zł. i kupić Rhodium (Touch Pro 2), który jest nowszy technologicznie, jest do niego mnóstwo custom ROM-ów i są nawet wynalazki typu Android lub normalny Linux Ubuntu.

A co do iPhone’a to pozostawię to bez komentarza.

Nie wiem co jest fajnego w ekranie który dociskasz i czujesz pod palcem folie…Miałem okazje bawić się avilą to o mało co mi palec w ekranie nie został. Fakt rysikiem w oporówce JAK DLA MNIE, człowieka co miał doczynienia z PDA, z rysikiem, dla mnie rysik jest wygodnym urządzeniem. Nie mów że Iphone jest za czuły…jest to jeden z najlepszych ekranów dotykowych jaki powstał. Na NORMALNYM, BEZ ŻADNYCH DODATKÓW! na WM ciężej jest posługiwać się palcem. Te wszystkie nakładki na HTC to dodatki które pozwalają na obsługę palcem a ja mówię o CZYSTYM WM. Iphone do internetu jak najbardziej ale NIE do nawigacji…Jeżeli chcesz obsługiwać palcem to pojemnościowy, jeżeli rysik nie przeszkadza to oporówka…Jak widze tych małolatów co latają z np. LG cookie i machają paluchem po oporówce to mi się śmiać chce. Te ekrany są stworzone do obsługi rysikiem itp. Dopiero pojemnościowe stworzyli do obsługi paluchem bo niczym innym ten ekran w praktyce nie obsłużysz…

No to wszystko jasne. :stuck_out_tongue:

Bardzo proszę - WM 6.5.5 + włączone Titanium - da radę palcem bez problemu.

A moim zdaniem jest za czuły i jest to jeden z najgorszych ekranów - bo jest w tej poronionej technologii pojemnościowej, której nie trawię. Gdy miałem okazję pisać na tej “wygodnej” klawiaturze, to myślałem, że rzucę nim o ścianę ze złości (iPhonem) - przechodząc do drugiej litery co chwila przypadkowo muskałem ekran i on oczywiście wklepywał mi wtedy dodatkowe litery. Poza tym szybciej pisze mi się rysikiem niż palcem.

Mi to jakoś nie przeszkadza - poza tym ekranu Topaza nie trzeba dociskać (zrozum to w końcu, że dobrych oporówek NIE TRZEBA dociskać) - wystarczy troszkę mocniej dotykać - w praktyce dla mnie czułość jest idealna - gdyż dotykając ekran mimowolnie go naciskam - a ekran w Topazie jest na tyle czuły, że bez problemu rozpoznaje dotyk.

Sprostowanie - jeśli chcesz męczyć się wyłączenie palcem to pojemnościowy, jeżeli chcesz oprócz palca używać też innych przedmiotów to oporówka.

Dokładnie :wink:

Zbierać więcej pieniędzy nie zamierzam… i tak już pół roku temu planowałem ten zakup. Poza tym topaz od rafałka sprzętowo dużo się nie różni.

Ekrany oporowe produkowane przez/dołączane do produktów htc da się tez spokojnie używać palcem (chodzi mi o same wyświetlacze, a nie dostępność oprogramowania “finger-firendly”) . Dobrze reagują zarówno na docisk jak i “muśnięcie”/gładzenie?

Ja na ekran w Topazie nie narzekam - można spokojnie używać palcem. Na “muśnięcie” nie zareaguje żaden ekran oporowy (i bardzo dobrze). Skoro nie zamierzasz zbierać więcej pieniędzy, to myślę, że jedynym wyborem z HTC jest TP1.

I już kupiłem tego HTC (toch pro). Pewnie przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu - postaram się napisać refleksje na temat tego sprzętu.

PS. Kupiłem za 750 z słuchawkami, 2 rysikami, gwarancją do grudnia zdaje się, automapą, ładowarką, pudełkiem i kartą 2GB; całość w bardzo ładnym stanie - nie przepłaciłem chyba, nie?