Zakup sprzętu przed wakacjami

Cześć !

Planuję zakupić komputer za 4 tysiące w tym miesiącu, lecz po rozmowie z moim starszym uwzględnił on, że komputer jest warto kupić dopiero po wakacjach, ponieważ ceny mogą drastycznie spaść lub o wiele lepszy sprzęt mogę dostać za te same pieniądze. Jeżeli kupiłbym komputer we wrześniu lub trochę później to ile mógłbym zaoszczędzić ?

Myślę, że ten dział najbardziej pasuje, ponieważ tutaj zagląda najwięcej ekspertów.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

PROCESOR : 715 zł

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz

CHŁODZENIE : 129 zł

Zalman CNPS10X PERFORMA

PŁYTA GŁÓWNA : 433 zł

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

PAMIĘĆ RAM : 2x - 274 zł

Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

KARTA GRAFICZNA : 1249 zł

Karta graficzna Asus GeForce GTX 570 1280MB DDR5/ DVI/HDMI/DP

DYSK TWARDY (1) : 135 zł

Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ

DYSK TWARDY (2) 182 zł

Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

NAPĘD OPTYCZNY : 66 zł

Sony DVD-REC OPTIARC AD-7260S SATA CZARNY BULK (AD-7260S-0B) 6

OBUDOWA : 255 zł

Aerocool PGS RS-9

ZASILACZ : cena 297 zł

SeaSonic S12II-520

KLAWIATURA: 148 zł

Microsoft SideWinder X4 Keyboard USB

MYSZKA : 172 ZŁ

Gigabyte GM-M8000X

  • 2x ENERMAX UCTB12 TB SILENCE 120 = 70 zł

To prawda 100% :wink: Sprzęt komputerowy ma to do siebie że tanieje :wink:

ale po wakacjach jak nie kupisz to pod choinkę także kupisz jeszcze lepszy bo stanieje i tak w kółko :slight_smile:

ale na buldożery to bym zaczekał :)… wiadomo, że caly czas sprzęt tanieje i tak mozna czekac w nieskończoność, ale tu chyba nie duzo czasu zostało, więc imo warto.

W tej cenie kupisz lepiej wykonaną obudowę SilentiumPC Pilum 400.

Za ~20 zł są Xthermale BTF120 Led, wykonanie mają równie dobre, bez problemu pracują w pozycji horyzontalnej, w cenie tych Enermaxów masz 3 szt.

Ceny miedzi, srebra cały czas idą w górę to może się okazać że jeszcze więcej zapłacisz, nikt Ci nie wywróży czy warto czekać.

Też czekałem, póki po raz kolejny nie przełożyli premiery, puki co AMD pokazuje pudełka, zero testów, nawet nie mają sampli dla firm produkujących płyty główne, obecnie i5-2500K bije X6 w większości zadań, podkręca się dosyć łatwo i mało grzeje.

Jeszcze RAM bym zamienił na 1600 2x4

http://www.morele.net/pamiec-kingston-h … gx-363806/

I zasilacz, jest nieco mocniejszy i gwar masz na 5 lat.

http://www.morele.net/zasilacz-fractal- … 550-330292

beeeh… to nie słyszałem, że przełożyli…

No zasilacz ten co tobi polecił jest gitara , osobiście za jego poradą go kupiłem i jest mega cichy !!

Mój starszy jest tego samego zdania co jest zawarte w pierwszej wypowiedzi w tym poście : ( czyli to są bzdury ? )

Cytuje :

"Mam taki problem - chciałbym kupić komputer stacjonarny w cenie około 3-4 tys zł .

Jak myślicie czy lepiej kupić go teraz przed wakacjami czy poczekać i kupić go po wakacjach?

Czy przez ten okres ok 2 - 3 miesięcy wyjdzie dużo nowego sprzętu w związku z tym że, wszystkie imprezy targów komputerowych odbyły się przed wakacjami,

czy myślicie że ceny obecnego sprzętu po wakacjach stanieją w związku z premierami nowego sprzętu po wakacjach itp.Pomóżcie proszę. :)"

Czyli ten sprzęt który ja zamawiam nie spadnie z ceny ?

A jeżeli tak to niezauważalnie tak ?

@Tobi, a warto jest kupować ten zasilacz ( nie znam tej firmy ).

Czym się różni ram od tego z napisem HyperX ?

Ten zasilacz różni się przede wszystkim firmą jest to lepsza firma a ponnadto fractal integra designy są cichsze o wiele nawet od xfx !!Tak jak napisałem miałem doczynienie z obuma i ten seasonic był strasznie głośny dlatego napisałem na forum i tamten oddałem a kupiłem fractala !!

Dodane 13.06.2011 (Pn) 11:06

A raczej nie zanosi sie na to że ten sprzęt stanieje a jeśli to nie wiadomo kiedy i raczej nieznacznie !!

Jednak będę kupował u siebie w mieście w komputeroniku.

I tak będzie można zamówić każdą część.

Opłaca się zmienić jakąś część ?

Bo na morele.net możliwe że miałem jakieś ograniczenia odnośnie produktów , ale może za tą samą cenę lub troszkę więcej jest coś lepszego ?

Opłaca się zmienić ram na Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 oraz zasilacz na ( podobno jest wydajniejszy, cichszy i ma dłuższą gwarancję ) Zasilacz Fractal Desing Tesla ?

Fractal Design Tesla to seria zasilaczy dla osób ceniących m.in. właśnie ciszę (są cichsze m.in. od polecanych często XFX-ów) a zatem warto :wink:

A w tym zasilaczu cisza idzie w parze z wydajnością ? :slight_smile:

Na pewno do jesieni ceny spadną, jezeli nie będziej jakichś jaj z kursami, czy kryzysów i innych niespodzianek to i wiecej niż niezauważalnie. ale jak ktos wyżej zauwazył- z takim podejściem sie kompa nigdy nie kupi xD… bo co miesiąc sie okaże, że cos stanieje i za tą samą kase można już złożyć cos lepszego.

Tak w ciemno obstawiam, że tanieć najbardziej będą płyty z USB 3.0, dyski SDD, procki i3,5,7, te lepsze i droższe karty graficzne

A opłaca się zmieniać ram i zasilacz ?

No napisali Ci przeciez że tak , więc nie wiem w czym problem !!

Opłaca się brać myszkę razera ?

Na innym forum odradzono mi m8000x, ze względu na to, że ta firma nigdy nie robiła myszek i nie była z tego znana.

Podobno myszki razera mają słaby sensor i w którymś z modeli trzeba naprawiać jakiś przycisk