Zakup "starego" softu na aukcji

Wiem, że problem był pewnie wałkowany tu milion razy - więc z góry sorki za zanudzanie. Mam taki problem. Chcę kupić legalnego Photoshopa do prowadzonej przeze mnie firmy. Nie potrzebuję super wypasionej i super drogiej wersji cs3 lub cs2. Spokojnie wystarczy mi PS 7. Oczywiście nigdzie go nie znajdę, w grę wchodzą tylko aukcje. Czy mogę wg polskiego prawa odkupić od kogoś PS 7 przez ebay (np z UK lub USD). Ludzie oferują tam różne softy z nieużywanymi kluczami itd. Zresztą czy z używanym kluczem nie mogę od kogoś odkupić prawa do użytkowania programu? Czy mając dokument odkupienia od kogoś programu mogę spać spokojnie?

lady_rip ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

skoro klucze są nieużywane to nie widzę problemu abyś mógł ich nie kupić.

Ja kupowalem w USA licencje na NOD32.

Kosztowala mnie 2 razy mniej niz w Polsce, zgodnie z informacja uzyskana w ESET Polska (odpisali na email z pytaniem) moglem bez problemow zainstalowac na kupionym kluczu wersje polskojezyczna - jedyna roznica to brak pomocy technicznej w jezyku polskim.

Teraz zaluje, ze pozostalych programow nie kupowalem poza Polska (WinRar, TheBat, Office, itp. itd. - calkiem sporo). Pewnie oszczedzilbym niezla kwote.

Na Twoim miejscu wczytalbym sie tylko w licencje lub wyslal pytanie do producenta programu (piszac o tym, ze juz kupiles i pytasz sie czy jest to legalne rozwiazanie, a nie ze masz zamiar kupic).

Pamietaj, ze poza samym numerem seryjnym czesto do udowodnienia legalnosci potrzebny jest rachunek (faktura zakupu/paragon) i oryginalne opakowanie (wiele zalezy od licencji).

A jak to jest z cłem? Czy gdy kupuję nowy program w USA zostaje doliczone cło? Równocześnie potrzebuję faktury żeby mieć jakiś dokument legalnego użytkowania programu (w Polsce). Jeśli paczka idzie razem z fakturą wydaje mi się że zostanie doliczone cło…

Z używanymi też można.