Zakup strony

Witam, jestem wtrakcie kupna strony www na aukcji i mam pytanie, ponieważ sprzedający odsprzedaje tylko jedna kopię, to czy muszę rządać od niego jakiś umowy czy coś, czy wystarczy sam fakt że zakupoiłem na aukcji i będzie mój dowód.

kupujesz domene czy serwis czy domene z serwisem?

Tylko serwis bez domeny. Chodzi mi o to żeby później za kilka lat wrazie czego nie było że skopiowałem żywcem serwwis od niego… Czy jeśli kupie na serwisie aukcyjnym to czy to może być wiarygodne źródło za kilka lat że nabyłem uczciwie serwis.

pomyśl: aukcje na allegro są usuwane po ok 2 miesiącach. jaki będziesz miał dowód np za rok??

a jeśli kupujesz sam serwis to automatycznie będą 2 kopie w google - roboty google najprawdopodobniej wykryją to jako double/duplicate content

co do samej transakcji to najlepiej miec umowe na piśmie

praca666 ,

Właśnie z takich powodów nie zalecam kupowania stron na Allegro… W Twojej sytuacji było już wiele userów…

Po prostu może zapytaj się sprzedającego, czy wyśle pocztą umowę na piśmie i wtedy kupisz od niego, a jeśli nie, to rezygnujesz. I tyle.

Poszukasz sobie innego sprzedawcy, u którego będziesz miał to na piśmie i u niego kupisz… nieważne jaki on nie ma mieć dobrego, jeśli nie chcesz się włóczyć po sądach, że kopiujesz, naruszasz prawa autorskie to dobrze Ci radzę :slight_smile: