Zakup telefonu dotykowego do 300zł - jaki wybrać?

Witam,

Poszukuję dotykowego telefonu w cenie max 300 zł. Chciałbym, żeby z takich podstawowych rzeczy koniecznie był przystosowany do korzystania z internetu, posiadał BT, przynajmniej EDGE, przynajmniej ekran 2,8 cala,rozdzielczość przynajmniej 320x240, głośne dzwonki, dostęp do FB czy Gmaila, możliwość instalowania osobnych aplikacji (np. w Java), odtwarzanie mp3, obsługę kart np. microSD, możliwość pernonalizacji ustawień (profile), szybka reakcja na dotyk i byłoby fajnie gdyby miał QWERTY :slight_smile: Nie są to nie wiadomo jakie wymagania i chyba spokojnie coś znajdę. Niekoniecznie musi mieć preinstalowany system jak Android czy Windows Mobile.

Byłoby ************, gdyby miał też Wi-Fi, bo to bardzo przydatna rzecz :slight_smile: ale jak nie będzie to trudno.

Totalnie nie zależy mi na GPS, jakości zdjęc aparatu, radiu, tysiącu przeważnie nieprzydatnych aplikacji np. biurowych, które tylko zamulają pamięć czy jego “muzyczności” jak w serii SE Walkman

edit:

Jedynie Samsung I5700 na allegro jest w fajnej cenie i ********** mi się podoba, ma to czego potrzebuje, a nawet więcej. Tylko jest jeden problem - używany tyle kosztują, bo nowe o wiele za drogie. Np. tu http://allegro.pl/samsung-i5700-galaxy- … 96801.html , http://allegro.pl/samsung-i5700-bez-blo … 20221.html , http://allegro.pl/samsung-i5700-spica-t … 12383.html . Co o tym myślicie? Boje się kupować trochę używanych.

Primo 2. Znalazłem coś takiego http://www.ceneo.pl/7812337 Samsung S3370 . Ma same podstawowe funkcje, więc spoko i jest tani. Jakie opinie o nim?

A może Nokia 5530XM?(sam posiadam i mi wystarcza do wszystkiego). Na nim najczęściej na wlan’ie siedze.Bardzo przyjemnie mi się obsługuje net z Operą Mobile ;). Co do telefonów powyżej: nw. czemu ale dziwnie troche mi sie je obsługuje(chodzi mi o dotyk, ale może to kwestia przyzwyczajenia)

Niestety nowa jest za droga, a do używek nie mam przekonania jakoś. A coś możesz powiedziec o tych, które podałem?

A może Samsung Galaxy Mini S5570 ? Można już dostać za 300zł.

Mam go od kilku dni i bardzo fajnie się sprawuje, nie mam zastrzeżeń.

Im więcej oglądam Samsungów, to dochodze do wniosku, że niewiele się od siebie różnią :stuck_out_tongue: Ale to dobrze, jest z czego wybierać.

S5570 Mini zaczyna się od 300 na allegro, ale niewiele tego jest. Najwięcej grubo ponad 400. To ja już wolę i5700, ceny zaczynają się od mniej niż 300 zł, a ma praktycznie to samo :slight_smile:

cambel ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Chyba żartujesz, że słowo za… jest wulgaryzmem. Za bardzo wyczulony jesteś, ale ok, nie będę używał :slight_smile:

To może poszukaj LG GT540 Swift?

Na allegro znajdą się używane na gwarancji, często nawet długiej (ponad rok, do 2 lat niekiedy).

http://allegro.pl/lg-gt540-swift-bez-lo … 39318.html takie coś na przykład :slight_smile:

Nie wykombinujesz za dużo przy takich bajerach i takiej cenie :stuck_out_tongue:

Spice polecam tylko jeśli masz zamiar modować telefon [nowy soft, i inne mody], gdyż standardowo telefon jest irytujący. GT540 to też dobra opcja, jego minusy to brak multi touch’a i ekran oporowy, miałem go w dłoni i mimo że to nie pojemnościowy to i tak jest przyzwoity.

E: Jak dołożysz 50zł to wyrwiesz na allegro używaną x8, będzie lepsza niż te 2 wyżej wymienione, możesz też polować za te 300 zł, ale to aukcje jedynie.

nieoficjalne romy są na te wszystkie telefony: swift, spica, x8, a wśród nich zapewne android 2.3.4 gingerbread.

Ale wgranie takiego romu wiąże się z utratą gwarancji.

Wiem, że romy są na wszystkie te fony, ale np. x8 czy GT540 jakoś działają na standardowych, natomiast spica jest irytująca i pełno bugów ma. A co utraty gwarancji to fakt, ale zawsze przed odniesieniem do serwisu można wrócić do stanu dziewiczego i wcisnąć jakiś kit :], nie powinno być problemów.

Przecież moje oczekiwania się nie wygórowane :stuck_out_tongue:

Nie mam zamiaru niczego modować ani zmieniać. Czemu uważasz, że i5700 jest irytujący?

Miałem okazje pobawić się avilką i corby. Z tych dwóch zdecydowanie wygrywa avilka. To raz.

Dwa - nie znam Androida, ale obejrzałem trochę filmików z i5700 i podoba mi się. Chociażby z tego powodu, że Samsung dołączył do 2.1 swoje macierzyste rozwiązania z innych modeli. Powiedzcie mi tylko jedno. Jeżeli nie chciałbym korzystać z domyślnej przeglądarki w i5700, to jest możliwość zainstalowania normalnej Opery Mini (poprzez Market np.?).

Trzy - na polu bitwy pozostały chyba avilka i i5700 (na korzyść tego drugiego przemawia chociażby WiFi i zdecydowanie ładniejszy wygląd, ale to nie jest bardzo ważne). Wszystko zależy od ceny na jaką trafię na Allegro. Jakieś pomysły propozycje jeszcze?

Najlepiej dołóż te paręnaście złotych i dorwij X8.

Zalety :

  1. Pojemnościowy dotyk.

  2. Nie możliwość ubicia przy zmianie softu [bootloader nie złamany, SEUS / FlashTool zawsze pobudza download mode]

  3. Większa wydajność od i5700.

Jeżeli tak ci zależy to bierz i5700. O Avili nawet nie myśl. Dla mnie po spotkaniu nawet z low end Androidem telefonik wylądował na allegro. Przeglądarek na androida jest w ciul. [Opera Mini, Mobile, Dolphin HD, Skyfire itp…]

  1. i5700 z tego co wyczytałem gdzieś też ma pojemnościowy :slight_smile:

  2. Nie interesują mnie żadne zmiany softu, nie będę nic kombinował.

  3. Po prostu jest szybsza, lepszy procek w środku?

Zawartość i5700 i X8 jest porównywalna, a Samsung o wiele bardziej mi się podoba wizualnie.

Dlaczego masz taką opinię o Avili?

edit:

Wyczytałem, że i5700 w bardzo dużej mierze korzysta z internetu. Tzn. do pełni szczęścia często trzeba z niego korzystać. Ok spoko, ale to nie wiąże się z tym, że sam np. się łączy z netem bez naszego udziału?

Andek ma takie coś, jak APNDroid, czyli apka pobierana z Marketu umożliwiająca blokowanie połączeń GPRS i podobnych. Więc to odpada :wink:

Ale tak, czy siak - ja brałbym X8, jest wydajniejsza od i5700, a chyba lepiej dołożyć te parę złotych i cieszyć się z telefonu, niż pożałować i narzekać? :slight_smile:

A Avilę mam w domu - tata ma - wyświetlacz jest w niej tragiczny, jeśli chodzi o dotyk, a i sam soft lubi się ociągać, jak np. słuchasz muzyki i chcesz co innego zrobić.

@Hitm3N

zwłaszcza, gdy chcesz napisać SMS-a ze słownikiem… to jest porażka:D

Jeżeli telefon nie musi mieć OS typu Android, WM, to może popatrz za LG Gm360

Czyli rozumiem, że jeżeli sobie włączę tego widżeta, to wtedy żadne dane nie będą wysyłane ani pobierane tak? Bo jeżeli tak, to zajefajnie. Można kontrolować samemu :slight_smile:

Właśnie obejrzałem obszerny test X8 na YT - jestem bardzo zadowolony z tego co zobaczyłem i chyba Xperia teraz jest na pierwszym miejscu u mnie :slight_smile:

Bierz x8 jeśli chodzi o cena/jakość to wypada lepiej niż Spica. Jedynym minusem jest brak mt, i obudowa która się palcuje.

Wiem wiem, minusy się wszędzie powtarzają te same, ale nie przeszkadzają mi :slight_smile:

ZTE Blade