Zakup telefonu - Gearbest vs Aliexpress i opcje dostawy

Witam!

Zamawiam telefon Xiaomi, mniejsza o model.
I teraz, ten model dostepny jest na GB jak i ALE.
Na GB o pare euro taniej, natomiast dostawa moze zajac nawet 3 tygodnie a i mozliwe jest nalozenie cla na granicy.
Dlatego zastanawiam sie nad Aliexpress, tam dostawa jest dostepna w przeciagu 1-5 dni, do Hiszpanii lub Francji i wtedy ewentualnie dalej.
Rozumiem, ze w takiej sytuacji telefon jest wysylany z magazynu w danym kraju i nie leci z Chin?

Nie bardzo wiedzialem gdzie temat ulokowac, tutaj czy Na Luzie :slight_smile:

Gearbest też ma magazyny w Europie w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii

Tak naprawdę z cłem jest różnie.
Zwykle wybór dostawy kurierem z Chin to cło zaniżone - 60zł przykładowo w wielu przypadkach i się odczepiają. (nie wiem jak to robią, ale pewnie wartość towaru jest zaniżana)
Poza tym bliżej świąt mam wrażenie, że celnicy poszczególnych oddziałów nieco bardziej kontrolują zawartość paczek.

Zastanów się, czy przypadkiem nie lepiej jest kupić w Polsce i mieć spokój z gwarancją, bo może okazać się, że telefon zostanie oclony przy odsyłce do Chin w przypadku zakupu na Aliexpress.
Ja “ryzykowałem” z zakupem via Aliexpress zwykłą przesyłką, ale szczerze mówiąc to w przypadku ponownego zakupu odczekałbym parę miesięcy od premiery danego modelu Xiaomi i kupił w Polsce z pewnego źródła z gwarancją.

Ceny jeżeli chodzi o Xiaomi mają tendencję spadać w dół jak już parcie na dany model spada. (szczególnie flagowych modeli)
W GB jest nieco lepiej, ale nie idealnie, bo bywa, że trafi Ci się smartfon z “syfMIUI” z tego sklepu (już nieraz na YT nawet można było znaleźć osoby, które były nieco zdziwione z tego powodu). Z resztą dotyczy to również Aliexpress. Sytuacja rzadka, ale kłopotliwa.

Ja ze swojej Mi5 Pro jestem zadowolony, ale mniej z MIUI Global ROMu.
Po odblokowaniu bootloadera i podmiance softu na MIUI.eu (MIUI Polska) według mojej oceny jest znacznie lepiej :slight_smile: i ogólne “user expirence” wzrasta.
(oczywiście wtedy gwarancja przepada, ja zrobiłem to po gwarancji)

1 polubienie

Ja kupiłem na Allegro w firmowym sklepie Xiaomi konkretnie redmi note 5a wersja global 599 zł. Uznałem że nie warto kupować u chinczyka mimo że daje rok gwarancji na zasadzie ubezpieczenia z tego co piszą na forach cieżko to działa albo wcale. Nie oszukujmy sie koszt wymiany ekranu w xiaomi 5 cali to min 300 w plecy.

Nie lepiej po prostu kupić w polskich sklepach? W sferisie czy proline masz ceny na najpopularniejsze modele i tak bardzo ścięte, towar dostajesz na drugi dzień, nie martwisz się niczym przy transakcji i przy ew. reklamacji w przyszłości.

@Iris89
Już zakupiony telefon na Ali. Nie mieszkam w Polsce :wink: