Zakup telefonu [Symbian,Windows,Apple]

Witam, w najbliższym czasie muszę zakupić telefon gdyż obecnie jestem tak jak by bez. Nie co się orientowałem i dowiadywałem ale chciał bym tutaj coś usłyszeć. Ogólnie mam parcie na kogoś z Windowsem, proponowano mi HTC HD Mini czy HD2. W drugiej kolejności postawiłem iPhona, a dalej Nokiowskiego Symbiana. Ogólnie chyba bardziej by mi zależało na czymś co uda się zainstalować produkt Microsoftu niż Applowskiego iPhona. Prosił bym o jakąś rzetelną pomoc. Może jest coś aktualnie na rynku w sieciach komórkowych (jakiś przystępny abonament lub mix). Cena max 1,5k ale chciał bym się zamknąć w tysiączku. Telefon ogólnie ma być do internetu, ew. obok tego zdjęć a gdyby nie to trudno, ale w drugim rzędzie raczej multimedia.

Obadaj ofertę PLAY (Longplay 69) - 59 zł abonament i telefony są już naprawdę przystępne cenowo.

Nie myślałeś może o Androidzie? Jednak jest bardziej przyszłościowy niż Symbian i WM, a z iOS stoi w jednym szeregu. Z tych droższych to może HTC Desire, Motorola Milestone? Oba na Androidzie.

IMO w Windows nie ma się co pchać, bo jego obsługa i ergonomia pozostawia wiele do życzenia. Dotykowy Symbian też jest niedorobiony, a i definitywnie widać, że Nokia odchodzi od tego systemu rozwijając Maemo i jeszcze jakiś tam nowy, którego nazwy zapomniałem :wink:

Decyzja jednakże należy do Ciebie.

Android jest lepszy niż resztę systemów to system z przyszłością. Chyba najlepszy z androidem będzie Nexus One ale nie orientuje się ile kosztuję ja mam G1 i jestem zadowolony ale ty podając sume 1000-1500zł będziesz raczej więcej wymagać. Jeszcze zależy czy zależy ci na klawiaturze czy może być sam ekran dotykowy.

@ kzzz Nie zgodzę sie z tobą z tym, że " Windows nie ma się co pchać, bo jego obsługa i ergonomia pozostawia wiele do życzenia." Posiadam HTC Touch Pro 2, kumpel Samsunga Omnie 2 (i9000?) i jakoś nikt z nas nie narzeka. Obsługa jest bardzo dobra a mnogość programów daje dużo do wyboru. Wielkim plusem WM jest przede wszytskim możliwość zainstalowania AutoMapy jeżeli chodzi o nawiagacje tu na Polske. Z innymi aplikacjami też nie ma problemu. Miałem 2 telefony z s60v3 - Nokie n73 i e51. Jednak wole WM niż Symbiana.

Również się nie zgodzę że nie warto pchać się w WM…Powiem Tobie tylko tyle…jeżeli ktoś lubi jak google i TERAZ inne firmy w każdej chwili mogą Cię inwigilować i sprawdzić zawartość twoich maili. Zainstalujesz jakąś piracką aplikację (co w przypadku google jest raczej nieuniknione bo brak polskiego sklepu) i nigdy do końca nie jesteś pewien czy Tobie tej aplikacji oni nie odinstalują czy coś innego nie zrobią…Zastanów się dwa razy czy napewno chciałbyś aby praktycznie każdy twój krok “był widzialny przez google” i producentów oprogramowania aplikacji jakich masz na Androidzie…Osobiści już poleciłbym Tobie WM lub ewentualnie iOS…W symbiana się nie pchaj bo to muł jakich mało…

Z konkretnych telefonów polecam HD2…

Ja ci polecę coś z androidem np. Htc Desire,Samsung i5700 za 1zł w abo

albo z nowym systemem Bada Samsung Wave niezłe parametry nowość :slight_smile: w abo w playu 449/249 w zależności jak abo sobie zrobisz czy chcesz mieć więcej minut czy tańszy tel

a z abonamentów najbardziej się opłaca wziać w playu oferta longplay 69 za 59zł

Ja jakoś mam telefon z wm 6.1 wcześniej miałem z 6.5 i jakoś nie zrobił na mnie wrażenia nie chcę już telefonu z wm

Ja ci polecę weź coś z androidem,bądą

lub iphona

ale z wm i symbianem jakoś nie warto się w to pchać jest to moje zdanie

co wm oferuje nawet sklepu z aplikacjami porządnego nie ma

a nokia ze swoim symbianem jeszcze bardziej jest w tyle

Bynajmniej Microsoft nie ma takiej kontroli nad smartphonem jak google gdzie sprawdza co chce i kiedy chce instaluje co chce i odinstalować może też co mu się nie spodoba…do tego kontrole nad androidem mają zewnętrzne firmy które tworzą aplikację na androida (żeby sprawdzić czy dana aplikacja jest legalna czy nie…) Co do Bady to ilość softu jaką posiada WM w porównaniu do Bady to pikuś…

Bada to nowy system z czasem będzie coraz więcej

z każdym dniem liczba aplikacji rośnie

a jest jeszcze konkurs dla programistów to pewnie sporo przybędzie

a ilośc softu androida w porównaniu do wm

to android ma około 10000 darmowych aplikacji a ile ma wm

w tym ich sklepie może znalazłem 10 ciekawych aplikacji

resztę płatne

i tak jest mało

Widać że zaczyna się wojna systemów mobilnych w temacie który do tego nie służy.

Tak Google może odinstalować ci aplikacje ale robi to tylko gdy okazuje się że aplikacja jest szkodliwa. Nie mogą też odinstalować ci aplikacji która nie pochodzi z marketu. I jeszcze większej głupoty nie słyszałem że ci google sprawdza zawartość maili poprostu żal. Co uważasz że jak masz Gmaila to ci google czyta maile? jeżeli tak to nie powinieneś mieć w ogóle nigdzie E-Maila no chyba że na własnym serwerze.

Zgodzę się z tym iż google ma moc odinstalowania aplikacji i ma też moc instalowania ale jeszcze nigdy nie instalował jakiejś aplikacji i tak ogólnie jeżeli nie chcesz mieć związku z google na androidem możesz wgrać np cyanogenmoda 5.0.8 i nie wgrywać gapps i już nie będzie gmail, yt, marketa i całej reszty aplikacji google.

Google ma dostęp do naszych maili i prywatnym użytkownikom to wisi ale firmom zapewne taki pomysł sie nie podoba. Nie wiem czy byś chciał żeby google czytało twoje firmowe maile…

Odpowiedz mi na pytanie czy aplikacja spiracona znajdująca się w naszym smartphonie (zakładamy że na google takowa aplikacja się znajduje do kupienia…) dla google będzie szkodliwa?? Myślę że tak… w polsce gdyby nie piracenie to na androida nie byłoby gier…A kupując smartphone np. za 1500 zł nie chciałbym aby osobiście aby ktoś miał do niego prawa prócz mnie…

Nie zdziwiłbym się gdyby google tą drogą za jakiś czas podsyłało reklamy “dostosowane do tego co mamy w telefonie i co przeglądamy w internecie…”

Acha…wojny systemów tu nie będzie gdyż uważam że każdy wybiera to co chce i czego oczekuje…

@blackberrystorm

No tak, ale szukający telefonu jest “prywatnym” użytkownikiem.

Jeszcze odnośnie WM - nie miałem jakiejś dużej styczności z tym systemem, ale choćby najmniejsza pozwoliła mi wyrobić opinię taką, że obsługa WM palcem jest po prostu beznadziejna. W zasadzie cały czas trzeba stukać rysikiem. W porównaniu do ekranów pojemnościowych i świetnej obsługi palcem u konkurencji WM wypada blado. Ale moja styczność w zasadzie ograniczyła się do Omnii, może teraz producenci “poszli po rozum do głowy”?

@Stały_bywalec

Nie neguję tego, że na WM jest dużo programów. Niemniej spójrzmy chociażby na AppStore czy Android Market - chyba nie zamierzasz zaprzeczać, że liczby >1 mln i ~100k też są imponujące? (o ile dobrze zapamiętałem tą pierwszą)

Trudno się nie zgodzić, ale WooQash nie szuka telefonu do GPS’u, więc nie brałem tego w ogóle pod uwagę.

Zapewne też bym wolał WM niż dotykowego Symbiana. Moim zdaniem jednak oba systemy ustępują Androidowi i iOS, właśnie pod względem aplikacji (tutaj w szczególności Symbian), a zarazem ergonomii - nikt mnie nie przekona, że MT z iPhone jest gorszy od rysikowej obsługi WM :wink:

Pozdrawiam

Nooo to się ładnie namęczyłeś z tą Omnią :stuck_out_tongue: na HD 2 masz nakładkę od HTC bo fakt sam WM bez żadnych nakładek to jest dostosowany do typowych PDA gdze stuka się rysikiem. W HD 2 masz już ekran pojemnościowy więc o rysiku nie ma tu mowy noo chyba że specjalnym do tego typu ekranów…

Google może tylko usunąć aplikacje z marketu które potem zostaną usunięte od użytkowników aplikacje ściągnięte z internetu czyli “spiracone” nie mają połączenia z marketem czyli google nie może ich tykać obojętnie czy im to pasuje czy nie. Mogę nawet dać przykład google usunął Music Junk z marketu a producent tego programu udostępnił plik .apk i już po sprawie ty to instalujesz powiedzmy astro file managerem i już google nie widzi że masz ten program bo dla nich już nie istnieje.

No może masz rację… niemniej osobiście wciąż obstaje za Andrutem. Ale to nie dla nas telefony mają być, więc niech sam zainteresowany podejmie decyzję :wink:

Powiem tak, gdyby była możliwość przetestowania obojętnie jakich telefonów z systemem Windowsa i Google to bym po testował i wybrać tego co mi lepiej pasuję. Niestety nie mam takiej możliwości a teraz to pół jest tak, a pół tak.

Pamiętaj że masz koło ratunkowe i telefon do przyjaciela :slight_smile: