Zakup visty - wybór

mam zamiar sobie kupić viste tylko nie wiem czy 32 bity czy 64 bity prosze o pomoc

jacek121

Na dzień dzisiejszy zaleca się jednak Vistę 32 bitową . Na przykład, obecnie pierwsze mobilne procesory, które zapewne będą wyznaczać nową jakość - Intel Core, nie posiadają jeszcze rozszerzeń x64…aczkolwiek, tu może mnie ktoś poprawić - technologia IT prze do przodu w tempie zawrotnym…

Pozdrawiam

A masz odpowiedni komputer do systemu 64 bitowego ??

narazie nie polecam wersji 64 bit , producenci mało kiedy wypuszczają stery pod wersje windy 64, a jak wiadomo sterowniki z wersji 32 bit nie działają

Jak to intel core 2 duo nie posiadają rozszerzeń 64bit?? !!

A tak dodatkowo. Ja zainstalowałem viste 64bit i programy smigają. owszem może być problem ze sterami ale chciałbym zauważyc, że od momentu jak win xp 64bit zadomowil sie na rynku jako system nie ma az takich problemów ze sterownikami jak na początku. Sądzę, że bardziej przyszłosciowe rozwiązanie to wydanie pieniędzy na 64bity zwłaszcza na wersje biznesową, która będzie wspierana przez 10 lat w porównaniu do lat 5 (informacja pochodzi z księgi o Viscie dostępnej na stronach MS).

Zgodze się jednak z wcześniejszym przedmówcą, że musisz zadać sobie pytanie czy masz kompa gotowego lub masz zamiar taki kupic, który obsłuży 64 bit czyli ze stajni AMD 64 lub poźniejszych Intela

Pierwsz generacja mobilnych Intel Core rzeczywiście nie wspiera rozszerzeń x64 stąd mogą pochodzić te rozbieżności (ludzie mylą pojęcia) :wink: