Zakup Windows 7


(WooQash) #1

Witam, do premiery Windows'a 7 pozostało mniej niż 2 tygodnie. Czy sklepy takie jak Vobis czy Komputronik (lub inne) mają zamiar udostępnić zakup dopiero w dniu premiery czy będzie coś takiego jak zakup tudzień przed, a dostawa w dniu premiery dopiero ?? Tak jak Vobis miał kiedyś przedsprzedarz tak w polsce bynajmniej cicho na ten temat jest.


(Blady2012) #2

http://sklep.windows7.pl/ tu masz przedsprzedaż


(MarS) #3

Producenci OEM mogą oferować Windows 7 w swoich rozwiązaniach już od 9 października, reszta musi poczekać do premiery. Nie widzę żadnego sensu by płacić za coś i otrzymać to dokładnie w tym samym czasie co wszyscy


(Blady2012) #4

Bo w przedsprzedaży masz taniej


(MarS) #5

Skąd ta pewność? Premiery jeszcze nie było i zobaczymy jakie realne ceny będą w dniu premiery.


(Blady2012) #6

Bo wyraźnie było podane, że to są ceny promocyjne, i po premierze wzrosną o ileś tam procent


(Mefisto) #7

W vobisie można kupić komputer albo laptopa i z nim masz bezpłatny upgrade z visty do windows 7. A po premierze chyba będą dołączali standardowo win7. Jeśli chodzi o sam system to chyba najwygodniej skoczyć osobiście do sklepu w dniu premiery.


(WooQash) #8

kompa to ja mam więc ta opcja jest mi zbędna


(Mefisto) #9

Tak tylko napisałem, bo jak ktoś akurat przymierza się do zmiany kompa to może się info przydać :smiley: . A premiera Win7 już za nieco ponad tydzień :slight_smile:


(Oparek3) #10

tak za dodatkowe 30 baksów....i tyle z "darmowego" upgradu


(Mefisto) #11

Jakie dodatkowe? Przecież masz info na stronie vobisu i tam też linki do str producentów. Przeczytaj sobie w dziale aktualności.


(Oparek3) #12

tak..tak.. to przeklikaj sobie na stronie producenta ta rejestracje...jedni chca w euro drudzy w dolarach i oczywiscie placisz karta przez neta...


(MarS) #13

mikoano ,

Dodatkowo, jak najbardziej

Ponosisz koszty nośnika i wysyłki. Nie ma żadnego darmowego upgrade


(Semtex) #14

Z tego co było na forum to widziałem że tylko Toshiba wymaga karty kredytowej.Ja jestem objęty Upgrade z MSI i robiłem normalny przelew i nie do MS tylko do MSI.Każda firma ustala inne warunki. Warto przed zakupem sprzętu wejść na stronę producenta i poczytać warunki Upgrade.Nie będzie potem niespodzianek.


(MarS) #15

Obsługą programu Windows 7 Upgrade nie zajmują się producenci bezpośrednio tylko firma działająca w imieniu producentów a dokładnie Mentor Media. Płatność jest możliwa tylko kartą kredytową.


(Oparek3) #16

20-30..euro czy dolarow...droga ta wysyłka...i płytka...

może ktoś podac ile płacił i u kogo?


(Mefisto) #17

Lenovo widziałem, że ma 17,7€ co wychodzi znacznie taniej niż 450zł za upgrade standardowy z Visty do Win7 Home Premium. Chodziło mi o brak kosztów związanych z samym zakupem nowego systemu.


(Oparek3) #18

HP 29,90euro...wysyłka do 4tygodni...rozsyła jakaś niemiecka firma... wczoraj opłacałem

~120zł...droga ta darmowa aktualizacja do windows 7...pogratulować kampanii reklamowej (darmowy upgrade)


(Mefisto) #19

Za wszystko się teraz płaci, nie ma nic za darmo :wink:. Ale lepiej zapłacić więcej za przesyłkę niż 4 razy tyle za sam system. Przynajmniej takie są moje odczucia :wink: