Zakup windows 7

Witam serdecznie!

Mam pytanko odnośnie zakupu 7.

Obecnie posiadam na laptopie Vistę HP 32-bitową, holenderską. :evil:

Przymierzam się do kupna W7 HP PL, ale mam dylemat.

Czy 32-bitową, czy lepiej 64 :?:

Proszę o podpowiedz.

Dzięki z góry. :slight_smile:

Ps.jeśli wątek zacząłem nie w tej rubryce, to proszę o poprawienie.

ile masz GB RAM w laptopie?

4gb? bierz 64bit.

jeśli mniej i nie planujesz rozbudowy pamięci -32bitową

mniej niż 4 GB - 32bit

4 GB lub więcej - 64bit

PO pierwsze to jaki masz procesor kolego jeśli nie jest 2 rdzeniowy to 32bity jesli masz 2 rdzenie lub powyżej to 64bit no i wiadomo jeśli masz 4 gb ramu to 64 bit bo wykryje wszystko a 32 bity tylko 3.5 gb

Heh. Tylko takie kryteria bierzecie pod uwagę? Nieco bym je rozbudował.

Jeżeli korzystasz ze sprzętu, do którego nie ma 64 bitowych sterowników, to zostaje system x32. Jeżeli korzystasz z zaawansowanych programów np. do renderingu, skomplikowanych obliczeń, które mają swoje 64 bitowe odpowiedniki, to pod systemem x64 mogą nieco przyspieszyć.

Jeżeli masz co najmniej 3 GB RAM, to zainteresuj się x64 - to jest przyszłość.

Nie.

PIETER-77 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Acer Aspire7520G

AMD Turion 64 X2 dual-core mobile technology TL-62 (2.1 GHz, 2x512KB L2 cache)

Nvidia GeForce 8400M G

4GB DDR2

250GB HDD

To chyba wystarczy dla 64-bitowej SIÓDEMKI?

Bierz 64bitową- w 32bitowej marnować się będzie RAM gdyż nie obsługuje x32 4GB RAM (3.25tylko)

Pierwszym kryterium powinno być sprawdzenie dostępności sterowników. Jeśli chodzi o podział:

to nie jestem jego zwolennikiem, dzisiaj ktoś ma 2GB, a za chwilę będzie chciał dokupić drugie 2 i już system go będzie blokował. Sam korzystam

z windowsa 7 64 na 2GB ramu i działa bardzo dobrze.

owszem, działa, ale zużywa więcej ramu od 32bitowej…

stery w 7 to nie jest wielki problem-większość system sam instaluje a jak nie zainstaluje to działają te z Visty bez problemu…

Zomo_prl na pewno wszystkie zadziałają od Visty? Bo chyba nie wszystkie są pod mojego lampa dla W7.

Poczytaj:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

Może CI się coś rozjaśni.

tak, jeżeli nie ma jakiegoś sterownika pod 7 a jest on pod viste dostępny to zadziała bez problemu.

Dzięki Panowie. Wybór padł na 64-bitowa. :smiley:

Pozdrawiam. :slight_smile: