Zakup Windows, a klucze/automaty

Witam,

 

mam pytanie, czy aukcje allegro, które oferują klucze/automaty do Windows 8 są legalne?

 

Dla przykładu: http://allegro.pl/windows-8-1-pro-pl-klucz-automat-promocja-i5042412551.html

 

Czy raczej zapomnieć o czymś takim i udać się do sklepu? :slight_smile:

Trzeba było przeszukać forum. Temat ten był poruszany na forum całkiem niedawno. A jeszcze wcześniej kilka razy.

 

Z tego, co pamiętam (i co widziałem też na innych forach w rozmowach użytkowników), klucze z tego typu aukcji (nie wiem czy każdej) są rozpoznawane jako autentyczne i niby system się aktywuje w ten sposób. Ktoś też podobno kontaktował się w tej sprawie z Microsoft i ten ktoś otrzymał informację, że klucz jest dobry (w rozumieniu - rozpoznawany jako oryginalny przez system aktywacji), więc jest wszystko OK. Jednak… może to być niezgodne z licencją. Ja też miałem jakiś czas temu pewien problem z systemem Windows 8.1 i do tej pory w 100% nie wiem, jaka jest prawda, gdyż co innego było w licencji, a co innego przedstawiał Microsoft w osobie jakiejś konsultantki pracującej pewnie za marne grosze w BO (duże prawdopodobieństwo omylności takiej osoby). Zapisy licencyjne są ważniejsze od tego, co mówią inni i jeśli jest prawda w tym, że klucze te aktywują system, ale aktywacja ta gwałci licencję, to tak naprawdę użytkownik nie ma oryginalnego systemu mimo jego poprawnego działania po udanej aktywacji.

 

Opinii w takich sprawach często jest wiele, bo nie zawsze jasne są zapisy licencyjne i pojawia się wiele interpretacji takich zapisów.

 

Klucze takie się sprzedają w dużych ilościach i komentarze aukcji z reguły są pozytywne, więc tragedii nie ma. Jaki jest natomiast sens kupienia klucza, jeśli system nadal nie będzie oryginalny? Jakkolwiek taką oryginalność rozumieć. W mojej wypowiedzi oczywiście są domysły i przytoczenia zasłyszanych i przeczytanych opinii i półprawd, więc nie radzę się nią sugerować - chciałem jedynie wskazać problem, który może zaistnieć.

 

Moja rada? Trzymaj się z daleka od tego typu rzeczy. Decyzja należy do Ciebie.

Dam Tobie i wszystkim co kupili taki produkt do myślenia :slight_smile:

 

 

A tak naprawdę patrząc od strony licencji i prawnej.

Przychodzi Policja (czy inny uprawniony) skontrolować komputer (bo tylko po to Ci w sumie potrzbny legalny windows).

W wyniku tam jakiś procedur sprawdzają oprogramowanie (programem zczytują klucz).

Nie masz rachunku , nie masz naklejki , nie masz nośnika. Dobra pokazujesz papiera z aukcji czy nawet fakturkę (bo niektóre firmy dają taką szmatkę).

 

Co potem… A no potem pismem do Microsoft polska wystosowują zapytanie o legalność klucza (tak robią to aby sprawdzić czy czasem klucz nie jest z kradzieży towaru).

 

I tu właśnie ta panienka co ma cienkie zarobki odpowiada na podstawie bazy danych to samo co przez telefon, klucz legalny ale zakup i instalacja niezgodna z licencją :slight_smile:

 

No i w tym momencie budzisz się… :stuck_out_tongue:

 

Mnie zastanawia czy w niedługim czasie posiadaczy takich kluczy z automatu nie czeka takie coś jak stało się kilka dni temu w Uplay:

http://www.purepc.pl/rozrywka/ubisoft_usuniete_gry_byly_kupione_na_originie_przez_kradzione_karty