Zakup Windows Seven Professional - Windows XP w cenie?


(Jacob) #1

Cześć! Chciałbym się zapytać bo zastanawiam się nad zakupem Windows Seven Professional. Czy jeśli go zakupię będę miał możliwość darmowego downgrade do Windows XP?

Czy legalne będzie jeżeli jednocześnie (na tym samym komputerze) będę miał zainstalowany Windows XP i Seven z tej samej licencji?


(Cedar) #2
  1. Nie słyszałem o czymś takim w przypadku Win 7, była taka akcja tylko w przypadku Visty, wątpię aby się pojawiło dla Win 7, bo M$ wszystkich usilnie zniechęca do XP- koniec wsparcia zbliża się wielkimi krokami.

  2. nie, bo licencja jest na jeden system operacyjny, nie ma licencji łączonych Win 7/XP - nie było to też możliwe w przypadku vista -> Win XP - zmieniałeś na XP traciłeś prawo du używania Visty - albo jeden albo drugi system, nigdy oba systemy.


(Biniomen) #3

Taki zabieg był zrobiony w przypadku windows vista ze wzgledu że firmy wycofywały się z umów na używanie wisty. intel wycofał sie jako pierwszy i nie przystąpił do programu promowania visty. Dell chciał się wycofać lecz po problemach z bateriami firmę nie było stać na zapłacenie odszkodowania z warunków umowy dotyczącej visty. Do tego wiele firm nabywało sprzęt bez oprogramowania i na własną rekę dokonywało zakupów windows xp do szybkiego i poprawnego działania. Vista dostała możliwość licencyjną downgrade tylko z tego powodu że userzy wywarli to na m$. Nikt kto ma trochę wiedzy i ceni sobie szybkość środowiskową a nie kolorowe ciapki nie inwestuje w windows vistę bo to pożeracz sprzętu nawet najnowszego. Jedynie niedoinformowani pc gracze byli podładowani rzekomym nowym directx 10. Który nie doczekał się swojego wydania na windows xp.


(xomo_pl) #4

nie będzie to legalne:)

albo xp albo 7

http://www.dobreprogramy.pl/Zasady-down ... 10833.html

P

czyli będzie można....


(Cedar) #5

No fakt, ten wątek mi umknął, jednak sens przechodzenia na XP jest dyskusyjny ze względu na ograniczone wsparcie XP i "wygaszanie" tego systemu przez MS oraz to, że pewnie coraz więcej programów będzie wymagało do uruchomienia minimum Visty.


(roobal) #6

Owszem jest taka możliwość:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-z-p ... 10362.html

http://www.dobreprogramy.pl/Zasady-down ... 10833.html

Pozdrawiam!


(system) #7

kup windows7pro i zainstaluj w nim tryb wirtualny xp... dziala nawet 10letni skaner z driverami do win2000


(Jacob) #8

Tak właśnie myślę zrobić... tylko czy np. jeśli ten sam XP odpalę na maszynie virtualnej, żeby mieć dostęp do pulpitu i ogólnie do takich rzeczy to będzie nie legalne?


(Cedar) #9

Dla "trybu XP" w Win 7 nie musisz instalować XP, to jest taka dodatkowa funkcja Win7 , natomiast jeśli chcesz zainstalować wirtualnie pełny system XP i to chcesz uruchomić na Win7 (lub na XP), to oczywiście musisz mieć na XP oddzielną licencję.

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-w ... 11150.html

http://www.dobreprogramy.pl/Szczegoly-n ... 10509.html

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-z-t ... 10483.html