Zakup Windows'a 7 Home Premium OEM na Allegro

Witam, chciałem dokonać zakupu systemu Windows 7 Home Premium OEM. Nowy kosztuję ok. 400zł. Jednak znalazłem wersję już używaną za prawie 250zł, czy taki system będzie na moim komputerze legalnie i zostanie poprawnie aktywowany? Nie ukrywam że chciałbym nieco zaoszczędzić.

 

Tutaj jest aukcja: http://allegro.pl/show_item.php?item=5114555816

 

Bardzo proszę o opinie o pomoc w zakupie.

Krótko - nie. OEM podczas aktywacji jest przypisywany do płyty głównej, więc zgodnie z licencją instalować go można tylko na tym komputerze, na którym został aktywowany.

W tym wypadku nie zaoszczędzisz 150 zł, tylko wyrzucisz w błoto 250.

Gdy płyta główna zostanie uszkodzona i ją wymienię na nową, to zgodnie z licencją muszę nabyć nowy system?

 

Edit: Już trochę poczytałem, dzięki za odpowiedź i przeniesienie do innego wątku gdzie znalazłem kilka pomocnych informacji.

Tak / Nie

 

Masz prawo do zmiany uszkodzonego elementu ale ma to być taki sam element (model płyty). Ale droga nie jest zamknięta. Jeśli dany model płyty nie jest już produkowany, nie ma możliwosći naprawy.

Możesz się starać o pismo od producenta, autoryzowanego serwisu stwierdzające ten fakt. Na tej podstawie odblokują możliwość aktywacji na nowym sprzęcie.

 

Dziękuje za informacje. Mimo wszystko raczej nie opłaca się kupować systemu za 250zł  tylko trzeba się szykować na ponad 400zł