Zakup windowsa xp oem na allegro do firmy - legalność

witam

chcemy zmodernizować komputer w firmie, aktualnie jest zainstalowany Windows 98 se chcemy tam zainstalować windows xp (bo już parametry nie puszczają na nowszy system, a na nowy komp brak kasy) Microsoft juz xp nie sprzedaje, znalazlem aukcję z windowsem http://www.allegromat.pl/aukcja132933

Wersja OEM SP3 PL - X12 - chmurka Pakiet zawiera

Certyfikat X12

Oryginalny hologramowy nośnik z oprogramowaniem MS Windows XP Home SP3 OEM PL

Licencje, z kluczem aktywacyjnym

Książeczkę/instrukcję

Stan pakietu NOWY

powiedzcie mi mogę to legalnie zainstalować i użytkować bez leku żeby się mi nie doczepili ze coś jest nie w porządku bo jakiś punkt licencji mówi ze …

pisałem do ms ale mnie odesłali do www i to bylo na tyle

Szanowny Panie,

Dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.

Wszelkie informacje przydatne podczas dokonywania zakupów produktów Microsoft poprzez nieautoryzowane kanaly dystrybucji znajduja sie na stronie http://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/default.aspx. Mozna na niej znalezc informacje na temat atrybutów legalnosci systemów operacyjnych oraz sprzetu firmy Microsoft. Kanal Allegro nie jest autoryzowana metoda sprzedazy produktów a firma Microsoft nie ponosi odpowiedzialnosci za oryginalnosc oprogramowania zakupionego poprzez ten portal. Jezeli chce Pan sprawdzic legalnosc produktu z przeslanej aukcji prosze sprawdzic wszystkie informacje zawarte na tej stronie.

Raczej nikt z odpowiadających nie odpowie wprost że to jest na 100% legalne. Zapytaj sprzedawce czy daje jakieś gwarancje na wypadek gdyby aktywacja się nie powiodła. A tak ogólnie to “Na dwoje Babka wróżyła”

Windows w wersji oem był dodawany do zakupionego komputera i na innym nie można go instalować

ogólnie OEM można użytkować w firmie tylko:

-Musi być naklejka OEM

  • musisz mieć dowód zakupu (najlepiej tak jak tam pisze fakture)

Bzdurą jest że OEM nie można instalować na innych komputerach niż zakupiony. Zauważ że w przypadku modernizacji komputera TY jesteś jego producentem i możesz do niego dokupić OEM

warto przeczytać to http://allegro.pl/my_page.php?uid=16973517

można zadzwonić do MS i się coś dowiedzieć na ten temat gościu podał jakiś numer ID to na 100 % mają go gdzieś w bazie że sprzedaje on produkty MS

Nie jest żadną bzdurą wymieniałem komputer na gwarancji i sklep musiał wysyłać kopię faktury wymiany sprzętu na inny inaczej windows był by traktowany jak nie legalny

Ale ty mówisz o całkiem innej sytuacji bo jeżeli WinXP był już zainstalowany i wymieniałeś części to się zgadza, Microsoft robi duże problemy aby dalej WinXP był legalny.

Ten temat jest o nowym WinXP OEM, który będzie po raz pierwszy instalowany na jakimś komputerze i on z tym komputerem będzie związany potem do śmierci.

No chyba że tak to nie wiem

szczepaniak5315

napisalem do ms z zapytaniem o partnera a oto odpowiedz

Dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.

Niestety nie ma mozliwosci sprawdzenia wiarygodnosci sprzedawcy posiadajac Partner ID. Jedyna mozliwoscia sprawdzenia oprogramowania jest upewnienie sie czy posiada ono niezbedne atrybuty legalnosci, które zostaly opisane na stronie której adres przeslalem Panu w poprzedniej korespondencji.

W przypadku dodatkowych pytan lub watpliwosci prosze o kontakt.

jednym slowem pogadali