Zakup XP prof

BYlem dziś w sklepie gdyż kupilem drugi komputer do domu dla zony, jednak jest on bez windowsa, cena w sklepie to 589zł za win xp prof czy to odbra cena? czym rozni sie wersja box od oem? czy sa jeszcze jakies? Na co zwrocic uwage przy zakupie. Do laptopa mialem juz plyte z XP PROF wiec nigdy nie kupowalem osobno windowsa i kopletnie nie wiem na co zwrocic uwage :? a cena jest bardzo wysoka wiec wole zapyac najpierw .

Box - przeznaczona do jakiegokolwiek sprzętu. Kupujesz i instalujesz na sprzęcie jakim chcesz

OEM - przypisana konkretnie do danej maszyny

Więc, jeśli Panowie w sklepie sprzedają wersje oem, to kup do kompa i wyjdzie Ci taniej niż BOX. OEM nie możesz instalować na innym sprzęcie

A co do ceny - poszukaj na necie w sklepach - ceny się różnią od siebie, ale za BOX Tyle mniej więcej wychodzi. I pytanie czy prof jest niezbędny ?? Home jest tańszy :slight_smile:

a na szybko jakie roznice sa miedzy nimi? bo nigy nie uzywalem home

prof ma większe możliwości, jeśli chodzi o sieci etc. i jest kierowany przedewszystkim do klientów firmowych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_XP

więcej znajdziesz na stronach ms :slight_smile:

osttanie pytanie to czy szukac na sile w sklepei win od razu z dodatkiem sp2 czy kupic jaka kolwiek wersje i zaktualizowac przez internet? :roll:

aha i wie ktos kiedy sp3?

aju_RidazUnit jeżeli mają z sp2 to brać, chociaż, jak ktoś posiada stałe łącze, to nie jest to zbytnim problemem zassać :slight_smile: Z sp2 ma tę zaletę, że po reinstalne nie trzeba na nowo ściągać sp2, choć i tak trza będzie popbrać nowe łatki :slight_smile: Jak dla mnie, nie ma znaczenia czy byłaby to płyta czysta czy z sp2

trudno wyczyć - znając ms, to sp3 będzie jak się pokaże :slight_smile:

Wielkie dzieki Monczkin Wszytko juz wiem… Troche pomysle na home edition. Mysle ze temat mozna zamknac :wink: