Zakup z Allegro i problem, ukruszony procesor

(Lammermoor) #1

Przed chwilą odebrałam przesyłkę z Allegro, płytę główną MSIKT4AV + Athlon 2000+ 256MB RAM. Facet napisał do mnie, że zdjął wiatrak z radiatora, bo nie mieścił się w oryginalnym pudełku z płytą. Przed otwarciem paczki stwierdziłam, że w pudełku wszystko lata luzem, po otwarciu okazało się, że radiator jest również zdjęty i luzem stoi na procesorze, który ma odprysk przy dolnej krawędzi, widoczny gołym okiem. W paczce były jeszcze taśmy, śrubki, maskownica i jeden kondensator... teraz nie wiem, odpadł, czy to jakiś zapasowy. Rzadko kupuję na Allegro, ale do tej pory nie miałam problemów. Zakupiona płyta w dodatku do kompa znajomych, teraz nawet boję się ją sprawdzać, sama nie wiem co robić? Gość ma same pozytywy, wygląda z wcześniejszej korespondencji na ok, podał mi nawet swój telefon. Postaram się jeszcze napisać na forum Allegro i spytać co z tym począć, ale jeszcze tam nie pisałam nigdy, nie wiem, czy trzeba się rejestrować itp, dlatego najpierw próbuję tutaj, może ktoś udzieli mi jakiejś sensownej rady.

(fiesta) #2

Pierwsza sprawa to skontaktować się ze sprzedającym i próbować dogadac sie polubownie.

(skrzek) #3

zapasowy kondensator powinien mieć 2 długie nóżki jeśli w tym co był luzem są krótkie po kilka mm - to pewnie urwany jest, wiec lepiej nie podłączaj płyty - sprawdź czy na płycie nie ma miejsca po urwaniu - w okolicy powinny być takie same kondensatory.

ukruszony procesor czasem działa - nawet duże hurtownie typu action czasem takie sprzedają - tylko bez gwarancji na nie.

najlepiej zapytaj się kolesia, czy to tak powinno być jak przesłał i spróbój się z nim dogadywać - w inny sposób naprawdę ciężko jest coś wskórać :frowning:

zupełnie inną kwestią jest, że i poczta i kurierzy paczkami z napisem szkło wręcz rzucają i takie sytuacje są normalne :frowning:

(Krzysiel) #4

zgłoś sie do programu ochrony kupujących i wyjaśnij zaistniałą sytuacje

(Lammermoor) #5

Kondensator w ogóle nie ma nóżek... będe pisać maila ( tak mi poradzono na Allegro, że to dowód) i chyba potem zadzwonię.

(Kpc21) #6

Czyli ułamany.

-- Dodane 04.05.2009 (Pn) 18:06 --

Czyli ułamany.