Zakup z Allegro i problem, ukruszony procesor

Przed chwilą odebrałam przesyłkę z Allegro, płytę główną MSIKT4AV + Athlon 2000+ 256MB RAM. Facet napisał do mnie, że zdjął wiatrak z radiatora, bo nie mieścił się w oryginalnym pudełku z płytą. Przed otwarciem paczki stwierdziłam, że w pudełku wszystko lata luzem, po otwarciu okazało się, że radiator jest również zdjęty i luzem stoi na procesorze, który ma odprysk przy dolnej krawędzi, widoczny gołym okiem. W paczce były jeszcze taśmy, śrubki, maskownica i jeden kondensator… teraz nie wiem, odpadł, czy to jakiś zapasowy. Rzadko kupuję na Allegro, ale do tej pory nie miałam problemów. Zakupiona płyta w dodatku do kompa znajomych, teraz nawet boję się ją sprawdzać, sama nie wiem co robić? Gość ma same pozytywy, wygląda z wcześniejszej korespondencji na ok, podał mi nawet swój telefon. Postaram się jeszcze napisać na forum Allegro i spytać co z tym począć, ale jeszcze tam nie pisałam nigdy, nie wiem, czy trzeba się rejestrować itp, dlatego najpierw próbuję tutaj, może ktoś udzieli mi jakiejś sensownej rady.

Pierwsza sprawa to skontaktować się ze sprzedającym i próbować dogadac sie polubownie.

zapasowy kondensator powinien mieć 2 długie nóżki jeśli w tym co był luzem są krótkie po kilka mm - to pewnie urwany jest, wiec lepiej nie podłączaj płyty - sprawdź czy na płycie nie ma miejsca po urwaniu - w okolicy powinny być takie same kondensatory.

ukruszony procesor czasem działa - nawet duże hurtownie typu action czasem takie sprzedają - tylko bez gwarancji na nie.

najlepiej zapytaj się kolesia, czy to tak powinno być jak przesłał i spróbój się z nim dogadywać - w inny sposób naprawdę ciężko jest coś wskórać :frowning:

zupełnie inną kwestią jest, że i poczta i kurierzy paczkami z napisem szkło wręcz rzucają i takie sytuacje są normalne :frowning:

zgłoś sie do programu ochrony kupujących i wyjaśnij zaistniałą sytuacje

Kondensator w ogóle nie ma nóżek… będe pisać maila ( tak mi poradzono na Allegro, że to dowód) i chyba potem zadzwonię.

Czyli ułamany.

Dodane 04.05.2009 (Pn) 18:06

Czyli ułamany.