Zakup zestawu grającego audio - pomoc w wyborze

Witam państwa. Chciałbym kupić jakiś zestaw audio do domu. Jednak mam problem z wyborem. Ostatnio się napaliłem na tę wieżę http://allegro.pl/wyprzedaz-wieza-sony- … 55250.html jednak jest taki problem że chciałbym ją podłączyć bezpośrednio do telewizora jako źródła dżwięku a z tego co się doczytałem to ta wieża nie ma takiego wejścia i nie ma takiej możliwości.

Teraz jestem w kropce. Bo niezbyt sie na tym znam, doświadxczenia ze sprzętem audio mam niewiele bo nie było czasu i kasy ale teraz chcę zainwestowac w coś porządnego. Dlatego chciałbym się was poradzić jaki kupić sprzęt grający. Moje wymagania to

  • żeby mozna było podłączyć telewizor

  • żeby można było podłączyć audioz komputera

  • żeby można było podłączyć więcej jak 2 głośniki bez utraty jakości dźwięku

  • sterowanie pilotem i podłaczenie żeby zestaw był gotowy do pracy bez przełączania kabli typu przepinanie z komputera na telewizor.

  • żeby miało SOCZYSTY BASSSS

cena do 1000 zł, biorę pod uwagę różne konfiguracje, wzmacniacze z głośnikami, gotowe zestawy, tylko ciężko mi coś wybrać dlatego o pomoc proszę was.

czekam na wypowiedzi osób z doświadczeniem w tym temacie :slight_smile: pozdrawiam

Czy dobrze Cię zrozumiałem, chcesz dźwięk z telewizora odtwarzać na tej wieży? Jeżeli tak to posiada ona wejście audio AUX http://www.comx-computers.co.za/SONY-MH … -48887.htm Audio Output/Input>Audio In-Yes 1RCA

czy te wejście to na pewno wejście a nie wyjście? mi się wydaje że to gniazdo słuchawkowe jeśli mówimy o złączach z przodu. chciałbym aby to był zestaw bez ważnych złącz z przodu. Chodzi mi róniez o auxy.

Może jakiś wzmacniacz z głośnikami?? poleci ktoś coś?

-chyba nie zajrzałeś do podanego linka. Gniazdo słuchawkowe masz tam również opisane : Headphone Jack>Yes-3.5mm. AUX(auxiliar) to wejście(pomocnicze) dla zewnętrznego źródła sygnału. Jest to gniazdo typu RCA, na zdjęciu z przodu widzisz biały i czerwony punkt.

wolałbym jednak aby te złącza były z tyłu jednostki centralnej kable z przody na stałe nie będą wyglądać za dobrze…

-wybrzydzasz! #-o W olbrzymiej większości sprzętów te właśnie gniazda są z przodu, dla wygody obsługi