Zakupiłam laptopa - co dalej?

Hey,

już złożyłam zamówienie smile.gif Kilka osób poleciło mi jeszcze tego Acera i wyszło na to że jest on ok! A więc zakupiłam ten model:

http://www.x-kom.pl/p/62875-notebook-la … gt420.html

Proszę podpowiedzcie mi co muszę zrobić po zakupie, bo naczytałam się że trzeba zaktualizować sterowniki? Ale czego i skąd je wziąć?

Pozdrawiam

Patrycja

Niczego nie musisz aktualizować, zainstaluj swoje ulubione aplikacje i ciesz się nowym sprzętem :wink:

Witaj Patrycja.

Po rozpakowaniu laptopa przeczytaj po prostu instrukcję obsługi, odpal laptopa, dokończ ewentualnie wymagane ustawienia i ciesz się fajnym sprzętem.

A co do windowsa to warto byłoby zrobić kopię recovery na kilku płytach dvd, na pewno w instrukcji będzie opisane jak to wykonać, jakim programem i ile płyt dvd przygotować.

Pozdrawiam :smiley:

Pięknie Wam dziękuję :slight_smile:

A BIOS bo na którymś forum opisali że ten zainstalowany to ma juz ileś tam czasu i jest dostępny jakaś nowa wersja? Jak to się robi i czy konieczna jest taka instalacja?

charli_27 , Nie :slight_smile:

Po podłączeniu komputera do sieci:

  1. Start > Wszystkie programy > Acer > Acer Updater - aktualizujesz jeśli są dostępne jakieś aktualizacje.

  2. Start > Wszystkie programy > Windows Update > Wyszukaj aktualizacje i instalujesz jeśli jakieś są.

Tyle.

Szczerze to przy takim pytaniu radzę to zostawić w spokoju, w Windows Update w aktualizacjach opcjonalnych pojawiać się będą stery do np karty wi-fi, dźwięku wystarczy je zaznaczyć/.

Na pewno pozbądź się crapware którym obecnie jest zaśmiecony każdy nowy laptop z Windowsem:

http://pclab.pl/art43796.html

Najlepsze rozwiązanie zapłacić za system, wyrzucić go i zainstalować coś o czym nie ma się pojęcia, bo jak ktoś nie wie że sterowniki są na stronach producenta laptopa lub podzespołów Intel, Nvidia, Realtek itp to nie będzie umieć poruszać się po linuksach.

ale ciekawy temat … aż z chęcią się czyta :slight_smile: Dzięki postaram się zastosować do tych wskazówek.

Pozdrawiam

Patrycja

Po pierwsze to po uruchomieniu lapka należało by zrobić sobie Recovery DVD z systemem operacyjnym. A potem można już użytkować, aktualizacje powinny iść na bieżąco.

moim zdaniem jeśli Patrycja ma jakąś tam wiedzę poleciłabym instalację systemu od zera po wcześniejszym wykonaniu oczywiście recovery gdyby cos poszło nie tak. Różnica w prędkości działania będzie odczuwalna a korzyści z tego nie do opisania. Ja po zakupie laptopa miesiąc siedziałam na domyślnych ustawieniach po usunięciu crapware ale to nie wiele dało. Później tylko żałowałam że tak późno zdecydowałam się na instalację od zera. Lepiej późno niż wcale. Powodzenia.

Ja z kolei żadnej różnicy nie zauważyłem miedzy zoptymalizowanym systemem z wywalonymi aplikacjami producenta a świeża instalacją. Moim zdaniem strata czasu, choć to pewnie zależy też od tego co tam właściwie było zainstalowane.

ok, dziękuję za rady … sprzęt zakupiony, teraz walczę z połączeniem do netu oraz zgrywam płyty :slight_smile:

Dodane 25.02.2011 (Pt) 22:57

… ok jakies koie porobione :slight_smile: Ale jak zgrać sobie na płytę win7??? Jakim programem i gdzie go szukac?

Witam Patrycja.

To znaczy co kopiowałaś jak nie windows 7 ? :o

Program do kopiowania partycji recovery (tam gdzie jest win 7) to prawdopodobnie w Twoim przypadku nazywa się Acer eRecovery

Ps. Router ustawiony, masz już internet?

pozdrawiam

heheheh dzięki, powiedzmy ze działa ale jeszcze cos trzeba pozmieniac, bo nowy laptop automatycznie nie wykrywa sieci tylko trzeba z recznie wybierać :frowning: