Zakupiłem laptop HP Pavilion - potrzebna płyta instalacyjna

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam pewien problem. Zakupiłem laptopa z Vistą. Lecz coś w niej nie działa, są błędy i trzeba SFORMATOWAĆ. A ponieważ przy zakupie nie dostałem płytki instalacyjnej, nie mogę tego zrobić. Tak przy okazji chciałem się pobawic nowym Microsoft Virtual PC 2007 i dlatego pytam. Mógłby ktoś podać nr telefonu do HP? Sam sprawdzałem, lecz jest tam kilka numerów, i nie wiem który wybrać.

Pomóżcie.

Za wszelką pomoc dziękuję.

Sprawdź czy na dysku twardym jest ukryta partycja, powinna znajdować się na niej instalka (recovery) Visty.

Z laptopem dostaje się w pudełku komplet płytek wraz z systemem instalacyjnym. Chyba że kupiłeś od kogoś a nie ze sklepu, albo kupiłeś odpakowany produkt i ktoś powyciągał płytki w sklepie (często robią tak w hipermarketach co jest niezgodne z prawem)

Pomimo to sterowniki możesz znaleźć na oficjalnych stronach producenta laptopa

Mam taka partycje z plikiem HP_Recovery. I co dalej?

PaPuX kupowano go w BestBuy’u. Z Ameryki.

W menu start powinienieś mieć opcję uruchomienia narzędzia HP Recovery. Z jego poziomu możesz wypalić płytkę z systemem wybierając odpowiednią opcję.

Pozdrawiam.

Ale gdzie jest dokładnie ta opcja? U mnie nic nie ma.

HP nie dodaje płytek do swoich notebooków.

Tuż po włączeniu komputera wciśnij f10 , wtedy (tak obstawiam) odpali sie hp recovery. Jeżeli okaże się że f10 nie działa, to przejrzyj jeszcze dołączoną do lapka instrukcje. Musi być coś wspomniane o recovery partition.

A nie f11?

F11, tak jak kolega powiedział.

Równiez mam laptopa z tej serii.

Po kupnie też musiałem przywracać wszystko od nowa z płytki recovery.

Oki, mam zainstalowany Virtual PC. jak zrobic tak, by wgrac plik HP recovery do niego?

Bo mam ten plik i chce go wsadzic na laptop. Zrobilem juz formata. THX.

Tak, ale zanim się Windows zacznie ładować.

E tfu. Mam plik, i chce go zaladowac do MVPC. Jak to zrobic? Przez Settings?

Ale wystarczy kontakt z ich punktem obsługi klienta i powiedzą Ci co trzeba zrobić żeby takie płytki (za darmo) otrzymać.

wystarczy 1 telefon do hp ( numery są na stronie hp ) połączyć sie z konsultantem powiedzieć mu ze chcemy bootwalną płytę podać mu numer seryjny komputera ( u mnie jest taka naklejka z pod spodu laptopa hp i na niej on jest ) podać adres zamieszkania poczekać około 7 dni i mamy oryginalną viste lub xp w wersj oem

p.s sam tak zrobiłem dostałem 2 płytki na 1 system na 2 sterowniki , w razie formatu mam czysty system :mrgreen: ,

CHUDYxp = Na podstawie tego co wygadujesz nie potrafię ustalić czym się odżywiasz, ale wiem że to co jesz szkodzi ci bo wypisujesz bzdury.

Zapewniam że przeszedłem przez koszmar uzyskiwania płyty od HP i wygląda to całkowicie inaczej :

  1. Pierwszy telefon o sformatowaniu dysku i nie wypaleniu na czas płyt DVD recovery - reakcja jest taka : proszę dostarczyć laptopa do serwisu to zostanie zainstalowany system na dysku.

  2. Drugi telefon o sformatowaniu dysku i uszkodzonych płytkach DVD wypalonych po pierwszym uruchomieniu (tak nakazuje instrukcja i gwarancja) - odpowiedź : proszę o przesłanie nagranych i uszkodzonych płytek to będziemy mogli wysłać właściwie nagrane.

  3. Pojechałem do biura HP które zajmuje się tymi zafajdanymi płytami i w pół prywatnej rozmowie dowiedziałem się że takie mają polecenie aby pozbywać się natrętów proszących o płytę z systemem.

Laptop HP nie jest moim pierwszym laptopem w życiu (jest czwartym) ale jest napewno ostatnim tej firmy, jeżeli płacąc 6500 PLN za laptopa, HP oszczędza 5 PLN na dodaniu płyty z systemem który mam legalnie i posiadam na niego licencję, nalepkę i kilka papierków to ja będę bojkotował firmę z taką polityką.

  1. Dostałem w końcu płytkę DVD-Recovery wypalona w Irlandii (bo tam została nadana koperta) i nie jest to cztsty Windows bo taki się nie należy tylko Recovery i dopiero po instalacji będę wiedział czy jest to sam system i sterowniki czy dodatkowo całe to dodawane /cenzura/ w postaci Worksa, Nortona, Roxio i kilku innych smieci.

Przy okazji chciał bym sie dowiedzieć czy są osoby które myślą że udało im się odinstalować Norton IS z laptopa i wszystko co po nim pozostało (nie piszcie że trzeba użyć Norton clean bo to jeszcze nie koniec).

ycbo= napisałem ze w kopercie jaka otrzymałem od hp były 2 płytki na 1 czysty windows (po zainstalowaniu jego nie mam żadnych dodatków typu norton itp a na 2 dodatki typu norton itp

p.s jak coś to mogę dać fotkę płyt

Jeżeli masz HP Pavilon i masz taki szaro-niebiesko-zielone okna to czytaj to pod tymi oknami. To są zwykłe ustawienia, tylko, że bez dobrej grafiki :stuck_out_tongue_winking_eye: Olej je, bo tylko ci kompa na inny język zmienią

Też tak miałem

CHUDYxp - To musiałeś to załatwiać w jakiejś bajkowej firmie bo ja dzisiaj dla pewności zadzwoniłem jeszcze raz do HP (0 22 411 18 01) i upewniłem się że firma do laptopów w przytoczonych wyżej przypadkach wysyła PŁYTĘ RECOVERY Z SYSTEMEM I STEROWNIKAMI DLA DANEGO MODELU USTALANEGO NA PODSTAWIE NUMERU PRODUKTU zapewniono mnie że coś takiego jak czysty system nigdy nie występował jako pomoc rozsyłana przez HP. Tego czy na płycie znajdują się jakieś dodatki nie ustaliłem bo jeszcze z niej nie przywracałem systemu a konsultant na infolini tego nie wie bo płyty są wypalane w Irlandii.

A bardzo to dziwne, bo ja również dostałem 2 płytki, jedną z windows, drugą ze sterownikami i resztą softu. Na płycie z windows jest zintegrowany sterownik do SATA i to wszysztko:)

A płytki przyszły mi z Węgier.