Zakupione pamięci RAM


(Bongoone96) #1

Witam.

Nie mam pewności czy problem umieszczam w dobrym dziale, więc jeśli popełniłem błąd proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

 

Dziś z rana dostałem pamięci RAM o które pytałem nawet na tym forum czy podejdą do mojej płyty głównej. Temat -> http://forum.dobreprogramy.pl/zakup-ko%C5%9Bci-ram-do-p%C5%82yty-gigabyte-ga-m61sme-s2-t473308/

 

Problem polega na tym, że kości nie pasują do mojej płyty i nie jestem pewien czy to ja nie zwróciłem uwagi na jakieś oznaczenia czy sprzedawca po prostu zrobił mnie w konia.

 

Link do Allegro z pamięcią -> http://allegro.pl/hynix-2gb-ddr2-pc2-5300-ddr2-667mhz-ecc-fully-buff-i4214568991.html#tabsAnchor

 

Pozdrawiam.


(GL1zdA) #2

To są pamięci buforowane (“Fully Buffered” w opisie aukcji). Takie stosuje się w serwerach, nie pójdą na normalnej płycie.


(bachus) #3

Co oznacza ‘nie pasują’? Fizycznie nie wchodzą?

Edit: @GL1zdA ma rację:  Please remember this is ECC Server Memory - Not suitable for home PCs.


(Bongoone96) #4

Tak jak podejrzewałem.

Mam szanse zwrócić towar do sprzedawcy i odzyskać pieniądze? Pytam bo niemal nigdy nie korzystałem z serwisów pokroju Allegro i nie wiem jak to się tam wszystko odbywa.

 

@bachus - dokładnie. “Luki” w kościach znajdują się minimalnie w innym miejscu.


(Longhorn2009) #5

Podziękować osobie z tamtego wątku za brak pojęcia.

Do sprzedawcy napisz, jeśli nie jest firmą i nie wspomniał o gwarancji czy zwrocie, to już tylko od jego dobrej woli zależy co zrobi.


(bachus) #6

 

Mylić się jest rzeczą ludzką, myślę że też bym nie zwrócił uwagi, że ktoś sprzedaje pamięci serwerowe bez informowania o tym - szybko patrząc że DDR2 też bym się dał na to złapać.


(Bongoone96) #7

Z tego co widzę na stronie firmą nie jest, dodatkowo nie udzielał żandej gwarancji. Spróbuje się z nim skontaktować, ale powątpiewam by był skory do zwrotu towaru.


(Longhorn2009) #8

W dwóch miejscach aukcji pisze, że jest to pamięć serwerowa, dodatkowo mając wiedzę i wiedząc co to ECC można się zorientować.


(Piotrek_20) #9

No to ładnie ten Odyniec_Starywprowadził autora w błąd. Powinien dostać jakieś ostrzeżenie za takie “porady”.


(bachus) #10

Ta, teraz czytam jest jak byk:

     “oferowane pamięci są sprawne, pochodzą z serwerów przywiezionych z Holandii”


(Bongoone96) #11

Owszem, piszę jednak nie wiedziałem, że to ma jakiekolwiek znaczenie i najwyraźniej kolega z poprzedniego tematu też nie.

Cóż… Mleko się rozlało strata pieniężna też nie będzie ogromna jeśli sprzedawca nie zgodzi się na zwrot towaru.


(bachus) #12

Sprzedaj umieszczając informację, że to porządne pamięci serwerowe - ludzie czasami takich szukają (w tym ja). Odyniec_Stary po prostu nie ogarnął tematu, chciał dobrze.


(Bongoone96) #13

Jeśli nie otrzymam wiadomości od allegrowicza tak zrobię.

A jeśli chodzi o użytkownika Odyniec_Stary to nie mam pretensji. Nie myli się ten kto nic nie robi : -)


(Longhorn2009) #14

Gość patrząc po komentach nie wygląda na krętacza. Zgłaszać nie musisz nigdzie, wyślij tylko listem poleconym aby mieć potwierdzenie.


(Bongoone96) #15

Dzięki za pomoc wszystkim. Temat do zamknięcia.


(Nesiaa) #16

Niby temat zamknięty, ale jeśli masz możliwość odstąpienia od umowy to znaczy od otrzymania towaru nie minął określony czas czyli 10 dni ( a z tego co widzę to nie) to sprzedający musi zwrócić Ci również za koszty wysyłki więcej w pliku uokik na stronie http://ezakupy.uokik.gov.pl/ 4 ulotka pt. “Zakupy przez Internet”. Chodzi o to, żeby i sprzedający i zwracający towar ponieśli rówomierne koszty. A jeśli chodzi o zgłaszanie allegro, Ty nic nie zgłaszasz sprzedający zgłasza do allegro, że transakacja nie doszła do skutku, pewnie dostaje zwrot prowizji, a ty możesz dostać maila z zapytaniem od allegro, czy to prawda, przynajmniej ja tak miałam.

 

PS. Nie musisz podawać przyczyny zwrotu towaru

 

Pozdrawiam

nesiaa


(bachus) #17

 

Udzielasz porad prawnych zupełnie nieadekwatnych do sytuacji (zakup od osoby fizycznej).


(Nesiaa) #18

Dzięki za zwrócenie uwagi,

Porad prawnych nie udzielam, nie moja dziedzina. Jedynie chiałam zasugerować możlwości, jak się okazało błędnę, a przy okazji dzięki za “poradę prawną”. Przyznaję nigdy nie kupowałam u osób prywatnych i zwyczajnie nie wiedziałam, że przy transakcjach z nimi nie obowiazują zasady jak przy “trasakcjach na odległość” z przedsiębiorcami. Nawet nie zwróciłam uwagi na fakt kim jest sprzedający. Za to teraz po przejrzeniu wielu forów, jestem bogatsza o nową wiedzę. Przyda się na przyszłość.

Dziękuję, pozdrawiam i przepraszam

nesiaa


(bachus) #19

Luz, jak w takiej sytuacji ktoś został oszukany, to można chyba tylko na drodze cywilnej walczyć… W tym przypadku sprzedawca poszedł na rękę kupującemu i tylko się z tego cieszyć. Wyobraź sobie sytuację, że np. sprzedajesz na Allegro swoje używane buty, jest pełen opis a po paru dniach ktoś pisze, że chce zwrócić towar, bo myślał że dostanie dwa lewe buty a nie lewy i prawy…


(Bongoone96) #20

Znowu ja.

Znalazłem coś takiego na Alegro -> http://allegro.pl/pamiec-ddr2-4gb-2x2g-pc2-5300-667mhz-dual-i4252618955.html i znów pytanie czy to przypasuje do mej płyty głównej(Gigabyte Ga-M61SME-S2)? Przyznam, że szukam kości za bezcen, więc mam nadzieje, że to nie będą znowu “serwerówki”…