Zakupione pamięci RAM

Witam.

Nie mam pewności czy problem umieszczam w dobrym dziale, więc jeśli popełniłem błąd proszę moderatorów o przeniesienie tematu.

 

Dziś z rana dostałem pamięci RAM o które pytałem nawet na tym forum czy podejdą do mojej płyty głównej. Temat -> http://forum.dobreprogramy.pl/zakup-ko%C5%9Bci-ram-do-p%C5%82yty-gigabyte-ga-m61sme-s2-t473308/

 

Problem polega na tym, że kości nie pasują do mojej płyty i nie jestem pewien czy to ja nie zwróciłem uwagi na jakieś oznaczenia czy sprzedawca po prostu zrobił mnie w konia.

 

Link do Allegro z pamięcią -> http://allegro.pl/hynix-2gb-ddr2-pc2-5300-ddr2-667mhz-ecc-fully-buff-i4214568991.html#tabsAnchor

 

Pozdrawiam.

To są pamięci buforowane (“Fully Buffered” w opisie aukcji). Takie stosuje się w serwerach, nie pójdą na normalnej płycie.

Co oznacza ‘nie pasują’? Fizycznie nie wchodzą?

Edit: @GL1zdA ma rację:  Please remember this is ECC Server Memory - Not suitable for home PCs.

Tak jak podejrzewałem.

Mam szanse zwrócić towar do sprzedawcy i odzyskać pieniądze? Pytam bo niemal nigdy nie korzystałem z serwisów pokroju Allegro i nie wiem jak to się tam wszystko odbywa.

 

@bachus - dokładnie. “Luki” w kościach znajdują się minimalnie w innym miejscu.

Podziękować osobie z tamtego wątku za brak pojęcia.

Do sprzedawcy napisz, jeśli nie jest firmą i nie wspomniał o gwarancji czy zwrocie, to już tylko od jego dobrej woli zależy co zrobi.

 

Mylić się jest rzeczą ludzką, myślę że też bym nie zwrócił uwagi, że ktoś sprzedaje pamięci serwerowe bez informowania o tym - szybko patrząc że DDR2 też bym się dał na to złapać.

Z tego co widzę na stronie firmą nie jest, dodatkowo nie udzielał żandej gwarancji. Spróbuje się z nim skontaktować, ale powątpiewam by był skory do zwrotu towaru.

W dwóch miejscach aukcji pisze, że jest to pamięć serwerowa, dodatkowo mając wiedzę i wiedząc co to ECC można się zorientować.

No to ładnie ten Odyniec_Starywprowadził autora w błąd. Powinien dostać jakieś ostrzeżenie za takie “porady”.

Ta, teraz czytam jest jak byk:

     “oferowane pamięci są sprawne, pochodzą z serwerów przywiezionych z Holandii”

Owszem, piszę jednak nie wiedziałem, że to ma jakiekolwiek znaczenie i najwyraźniej kolega z poprzedniego tematu też nie.

Cóż… Mleko się rozlało strata pieniężna też nie będzie ogromna jeśli sprzedawca nie zgodzi się na zwrot towaru.

Sprzedaj umieszczając informację, że to porządne pamięci serwerowe - ludzie czasami takich szukają (w tym ja). Odyniec_Stary po prostu nie ogarnął tematu, chciał dobrze.

Jeśli nie otrzymam wiadomości od allegrowicza tak zrobię.

A jeśli chodzi o użytkownika Odyniec_Stary to nie mam pretensji. Nie myli się ten kto nic nie robi : -)

Gość patrząc po komentach nie wygląda na krętacza. Zgłaszać nie musisz nigdzie, wyślij tylko listem poleconym aby mieć potwierdzenie.

Dzięki za pomoc wszystkim. Temat do zamknięcia.

Niby temat zamknięty, ale jeśli masz możliwość odstąpienia od umowy to znaczy od otrzymania towaru nie minął określony czas czyli 10 dni ( a z tego co widzę to nie) to sprzedający musi zwrócić Ci również za koszty wysyłki więcej w pliku uokik na stronie http://ezakupy.uokik.gov.pl/ 4 ulotka pt. “Zakupy przez Internet”. Chodzi o to, żeby i sprzedający i zwracający towar ponieśli rówomierne koszty. A jeśli chodzi o zgłaszanie allegro, Ty nic nie zgłaszasz sprzedający zgłasza do allegro, że transakacja nie doszła do skutku, pewnie dostaje zwrot prowizji, a ty możesz dostać maila z zapytaniem od allegro, czy to prawda, przynajmniej ja tak miałam.

 

PS. Nie musisz podawać przyczyny zwrotu towaru

 

Pozdrawiam

nesiaa

 

Udzielasz porad prawnych zupełnie nieadekwatnych do sytuacji (zakup od osoby fizycznej).

Dzięki za zwrócenie uwagi,

Porad prawnych nie udzielam, nie moja dziedzina. Jedynie chiałam zasugerować możlwości, jak się okazało błędnę, a przy okazji dzięki za “poradę prawną”. Przyznaję nigdy nie kupowałam u osób prywatnych i zwyczajnie nie wiedziałam, że przy transakcjach z nimi nie obowiazują zasady jak przy “trasakcjach na odległość” z przedsiębiorcami. Nawet nie zwróciłam uwagi na fakt kim jest sprzedający. Za to teraz po przejrzeniu wielu forów, jestem bogatsza o nową wiedzę. Przyda się na przyszłość.

Dziękuję, pozdrawiam i przepraszam

nesiaa

Luz, jak w takiej sytuacji ktoś został oszukany, to można chyba tylko na drodze cywilnej walczyć… W tym przypadku sprzedawca poszedł na rękę kupującemu i tylko się z tego cieszyć. Wyobraź sobie sytuację, że np. sprzedajesz na Allegro swoje używane buty, jest pełen opis a po paru dniach ktoś pisze, że chce zwrócić towar, bo myślał że dostanie dwa lewe buty a nie lewy i prawy…

Znowu ja.

Znalazłem coś takiego na Alegro -> http://allegro.pl/pamiec-ddr2-4gb-2x2g-pc2-5300-667mhz-dual-i4252618955.html i znów pytanie czy to przypasuje do mej płyty głównej(Gigabyte Ga-M61SME-S2)? Przyznam, że szukam kości za bezcen, więc mam nadzieje, że to nie będą znowu “serwerówki”…