Zakupiony ram nie działa

Cześć dokupiłem nową drugą kość ramu (dokładnie taką samą) i mam z nią problem. Wkładam do kompa odpalam i nic. Czarny ekran. Próbowałem reset biosu , wkładałem tą kość pojedynczo i też bez efektu. A sama poprzednia kość działa bez zarzutu. Może to ma jakiś wpływ ta nowa pamięć jest dwustronna a moja stara jednostronna. Co mam zrobić? Aktualizacja biosu? Aha jak ram siedzi w slotach 1-2 nic się nie dzieje jak sloty 1-3 też nic a jak 2-4 to wydaje 4 krótkie sygnaly

Jakoś ta dokładność dziwna jest …

Podaj może DOKŁADNIE jaka to pamięć (najlepiej modele obu) i model płyty głównej.

Wszystko masz w podpisie a ram OCZ Low voltage ocz3v1333lv2g.oem na obu jest napisane to samo. Widzę ze jest nowa wersja biosu w której jest napisane support low voltage memory czyli podejrzewam że aktualizacja wymagana

igrek , podnosiłeś lekko napięcie w biosie dla pamięci?

Nie nic nie ruszałem. Jak podnieść jak z tą drugą kością nie odpala ;/

To podnieś z jedną włożoną, nie? :stuck_out_tongue:

Podniosłem na 1.71 i nic bo jak dałem save and exit setup wyłączyłem kompa włożyłem tą drugą i znowu nić. Znowu wszedłem do biosu i było ustawione na auto

Dodane 31.05.2011 (Wt) 21:25

Dałem load optimized defaults i nic… powoli wymiękam

Tak sobie sprawdziłem luźno - i wiesz co jest dziwne - OCZ oficjalnie nie podaje żeby akurat te pamięci były DWUSTRONNE (choć jak to zwykle bywa z pamięciami OEM - pewnie się mogła pojawić jakaś seria … ).

IMHO - po prostu kość jest uszkodzona i tyle.

Nówka funkiel z komputronika? http://pl.msi.com/file/test_report/TR10_2129.pdf to jest lista obsługiwanych pamięci i nie widzę tam mojej ;/ a pamięć kupiłem dokładnie tą http://www.komputronik.pl/product/11464 … L9_LV.html

Może najpierw sprawdzaj jakie kości obsługuje Twój komp a potem działaj. Serii PC3-10600 nie ma w specyfikacji:

Współpraca z 4 modułami DIMM niebuforowanej pamięci DDR3 800/1066/1333/1600* (OC), zasilanej napięciem 1.5 Volt, maksymalnie 16GB - i tego się trzeba trzymać. Jedynie OCZ3P13334GK (2GB) jest zgodna a jest z serii PC11000 DDR III RAM (DDR-1333) oraz OCZ3G1333LV8G (4GB, LV - Low Voltage)

http://pl.msi.com/product/mb/870-C45.html#?div=Detail

Wymień tą nowo zakupioną pamięć na odpowiednią do specyfikacji płyty głównej, no chyba że jakiś nowy BIOS znajdziesz który obsłuży ten zakupiony moduł RAMu… z tego co widzę to może jedynie wersja 1.D 2010-09-03 bo nie jestem pewien czy te wyższe też mają wsparcie dla Low Voltage

http://pl.msi.com/product/mb/870-C45.html#?div=BIOS

Daj znać czy się coś zmieniło…

Wgrałem wersję 1D i nic. Najśmieszniejsze jest to że stara kość też jest pc3-10600

Dodane 01.06.2011 (Śr) 21:36

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Sam pisałeś że są takie same ale jedna jest jednostronna a druga (mam rozumieć że ta nowa) jest dwustronna - więc jednak nie są “stricte” takie same, może kontroler (na RAM-ie) jest inny i dlatego masz problem z tą nową. Wymień ją na kompatybilną (taką jak na specyfikacji producenta). A te 4 krótkie sygnały… pewnie chodzi o błąd parzystości RAM-u co świadczyłoby o RÓŻNICACH kości RAM. Z tą starszą pamięcią mogło Ci się “sfuksić” i zadziałała…

No nie wiem kompa składałem w esc.pl… Nie mam pojęcia czemu nie działa. Kupiłem ją dlatego że oznaczenia były takie same a nie było nic napisane o tym czy jest dwustronna czy nie.

Po prostu kupiłeś pamięć “na oko”, nie sprawdzając specyfikacji - taka prawda (oparłeś się na tym że starsza kość działa, co jest przypadkowe). Niestety specjaliści którzy napisali tą specyfikację znają się najlepiej (…przecież by jej nie napisali gdyby wszystkie RAM-y działały). Nic więcej tu nie wymyślisz…wymiana na zgodną ze specyfikacją.

Wymieniłem ram. Rzeczywiście okazał się uszkodzony. Tylko teraz next problem. Działa w dualu. Ale na początku miałem 3 resety. Jak znowu się zresetuje to zapodam mu mem testa. Jeśli nie będzie błędów to co zrobić?

Dodane 22.06.2011 (Śr) 21:27

Zapodałem test w orthosie po 5 minutach reset podniosłem napięcie pamięci na 1.67v i też reset tym razem po 3 minutach. Przepiąłem pamięć w sloty 1 i 3 i nie działa w dualu tylko single. Jak na razie jest ok i już ponad 10 minut śmiga

Dodane 22.06.2011 (Śr) 22:17

Obleciałem pamięci mem testem. Obie. Zero błędów. Restarty tylko przy orthosie. Zobaczę w grach.

Jeżeli są to różne pamięci to dual może nie działać prawidłowo.

Obie są OCZ. Zamieniłem je slotami. I jak dotąd od wczoraj jest ok