Zakupy na ebay. Kto doświadczony doradzi?

Potrzebuję 3 takie telefony:


Robił już ktoś zakupy na ebay. Jest to opłacalny interes? Bo cena kusząca, ale nie mam żadnego doświadczenia.

Normalnie kupujesz, płacisz i czekasz :wink:

Sprawdź cenę, dodaj koszty wysyłki (ew. cło i podatek, jeżeli jest taka konieczność), to co Ci wyjdzie porównaj z ceną w polskich sklepach i będziesz wiedział czy interes jest opłacalny.

Wyjdzie sporo taniej. Tylko nie wiem jak z cłem :wink: Sprawa się rozchodzi czy można sprawdzić jakoś wiarygodność sprzedawcy itp…

https://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=eriks-jorda&ftab=AllFeedback&myworld=true&rt=nc&_trksid=p2050430.m2531.l4585

1 polubienie

Raz że masz informacje o opiniach o tym sprzedawcy - ma ich zbyt mało (tylko 9 pozytywów) jak dla mnie przy tak drogim zakupie), a poza tm jest z USA, więc na 99% Urząd Celny w Polsce dowali Ci podatek VAT (23%).

9 w ciągu połowy roku a nie ogólnie, ale to faktycznie trochę mało i tak.
Z tym cłem to muszę sobie jeszcze przeliczyć jak wyjdzie.

Towar jest ze stanów, więc przy wwozie/wysyłce do UE będzie jeszcze oclony, a z tego co widzę koszt ten to około 131.88 dolców. Plus wysyłka do pl około 39.25 zielonych. A może być i drożej bo to sumy przewidywane są, a nie rzeczywiste. Tak podaje tabelka na stronie aukcji.
Sprzedawca nie oferuje opcji zwrotów. Niby jest ochrona kupującego na eBay, ale mogą wniosek rozpatrzyć negatywnie… czyt.: odmownie, bo tyczy się to w tym przypadku jedynie niezgodności towaru z opisem.
Poza tym aukcja nie ma opcji “kup teraz”.
Ja bym odpuściła, szczerze mówiąc.
Aha… i jeszcze coś. Gościu nie podaje jak dokładnie ten fon jest “unlocked”. Najprawdopodobniej jest to fabryczne unloknięty model.
A druga sprawa, że ta wersja może nie działać z niektórymi sieciami w UE (poza usa), bo to model A1863.

Z infosów znalezionych w sieci:
Please note that this A1863 iPhone 8 model is compatible with FDD-LTE bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, and 66 as well as TD-LTE bands 34, 38, 39, 40, and 41. It is intended for Verizon, Sprint, and other smaller carriers in the US (but not AT&T or T-Mobile) as well as carriers in Australia, New Zealand, China, Hong Kong, and India.

2 polubienia

Super. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :slight_smile:

Nie ma za co :slight_smile: Typ o tym nic nie napisał, a raczej powinien. To fonik praktycznie tylko na rynki USA, a ryzyko, że się nie zaloguje do europejskich sieci jest zbyt duże.

1 polubienie