Zakupy w ali expres - co i jak dla zielonego


(wojownik) #1

Witam,

Poprosze o kilka porad odnośnie sklepu AliExpres

 

np. teoretycznie chcę kupic tą kartę graficzną

 

http://www.aliexpress.com/item/New-GALAXY-GTX750Ti-NVIDIA-Maxwell-2GB-GDDR5-128bit-DirectX-11-2-HDMI-DVI-DisplayPort-640SP-Desktop/1682923553.html

 

Cena o 50 % niższa niż układy gf 750 ti w Polsce.

 

Czy istnieje w Polsce jakiś bezpieczny pośrednik np portal zajmujący sie sprowadzaniem czy opłatami ?

 Czy ktoś juz tam kupował a jak tak to w jaki sposób płacił $  ??

Jak wygląda sprawa gwarancji ??

 

dziękuję za porady


(imeehow) #2

Na ali kupiłem już wiele przedmiotów (nawet wczoraj pendrive) i z reguły jestem zadowolony. Zazwyczaj biorę niewielkie przedmioty, typu okulary, części do roweru, drobna elektronika, ale kupiłem też smartfona, gramofon. Z jakością produktów bywa bardzo różnie. Bywają totalne buble, ale też i solidne towary. Trzeba czytać, oglądać i porównywać uważnie. Nie napiszę ci nic o dostawie i zapłacie, bo zamawiam do Francji i płacę w euro. Nigdy nie musiałem płacić cła, vatu czy innych opłat dodatkowych, ale z tego co słyszałem w Polsce się czepiają. Jeśli masz upatrzony przedmiot, sortuj wyniki wyszukiwania po ilości zamówień. Czasem lepiej dopłacić parę groszy niż brać od kogoś niepewnego. Gwarancja? Nie nastawiałbym się na to!


(wojownik) #3

czyli jest szansa spora ,ze wyrwę tą grafike za pół polskiej ceny ?? :slight_smile:

aż chyba się zdecyduję


(olmeca) #4

Kila razy już ściągałem rzeczy z tego portalu, płatność normalnie kartą. Do tej pory wszystkie przedmioty dochodziły bez problemu, pośredników do płatności w Polsce nie ma. 


(wojownik) #5

Płatność kartą - ale tam płaci się dolarami a na karcie złotówki - olmeca  możesz jaśniej ?


(olmeca) #6

Dokładnie tak u mnie to wygląda - płatność dokonana zwykłą kartą debetową, ban sam przewalutuje złotówki na dolary wg. swojego kursu z dnia transakcji.

post-94579-0-47972200-1394380356_thumb.j


(wojownik) #7

w jakim masz banku rachunek ? mam pekao24, oraz city bank i za nic nie mogę znaleźć tabeli kosztów przelewu i czy cos takiego moŋę u siebie zrobić.

Koszty chodzi mi o to np - kupuje coś za 10$ - jaką opłatę za przelanie pieniążków pobiera bank


(olmeca) #8

Obrazek masz akurat z inteligo, jak do tej pory nie narzekam na to konto choć mieli wielką czkawkę niedawno jak ujednolicali system z PKO BP. Nawet moje obawy o zablokowanie karty przy płatnościach w USA okazał się nie potrzebny, za to Alior Sync mi zrobił niespodziankę i profilaktycznie karte zablokował :slight_smile:

 

Co do kosztów związanych z transakcją jest to tzw. spread, czyli marża jaką bank pobiera za przewalutowanie ze złotówek na inną walute wg. swojego kursu z danego dnia.

Dla PeKaO kursy walut masz tutaj http://www.pekao.com.pl/exchange

Dla City tu https://www.online.citibank.pl/page.do?content=kursy_walut

 

Zaznaczam jeszcze raz, nie robie przelewów tylko płace kartą i bank widzi to jako normalną płatność kartową i nie mam żadnych dodatkowych kosztów po za spread`em


(wojownik) #9

dobra karta zakupiona - opiszę i wstawie jak już cos może ( :slight_smile: ) przyjdzie :slight_smile:


(olmeca) #10

Masz program zwany Escrow, gdzie jak nie potwierdzisz otrzymania kupionego towaru to wtedy mają zwrócić pieniądze.


(wojownik) #11

możesz opisać jaśniej ten projekt ?


(Mine Crafter) #12

Też się zastanawiam nad robieniem tam zakupuów, bo elektronika jest w bardzo dobrej cenie. Zastanawiam się tylko jak wygląda sprawa reklamacji np. zepsutego sprzętu. Czy miał ktoś kiedyś taki problem?


(olmeca) #13

http://www.aliexpress.com/buyerprotection/index.html

 

Tu masz wyjaśnione o co dokładnie chodzi.

 

Raz tylko mi się zdarzyło, że zapłaciłem za towar którego sprzedawca nie miał fizycznie na stanie, ale pieniądze do mnie wróciły. Pozostałe zakupy do tej pory przebiegały bez problemu. Zresztą wczoraj dotarł do mnie kupiony tam powerbank, a tool jakiego kupiłem miesiąc temu nadal jest w drodze :slight_smile:


(lith) #14

I zawsze się trzeba liczyć z tym, że jak sie będzie miało pecha to trzeba będzie zapłacić Vat, a jak coś większego to i cło mogą doliczyć.