Zakupy z Chin oszustwo sprzedającego?

Proszę o opinie ludzi sprowadzających przedmioty z Chin, gdyż wystąpiła u mnie następująca sytuacja. Zakupiłem na AliExpress zamienniki do maszynki golącej w sklepie, który jest 4 lata na rynku. Sprzedawca miał wysłać je AliExpress Standard Shipping a dostałem informację że wysyłka jest Special Line-YW do tego od razu po zakupie dostałem informacje że sprzedawca zwiększył czas dostawy do mnie do 60 dni. Sprzedawca informował o dostawie na, czas Dostawa na czas 60 dni ale myślałem, że to asekuracja czy w wypadkach opisanych mogę wystąpić ze sporem.

Czemu nie pytasz się sprzedawcy?

Mam się pytać sprzedawcy czy chce mnie oszukać…LUDZIE

A kogo, obcych ludzi w internecie? :smiley: O czym chesz teraz tutaj dyskutować?
Może pomyłka, może inna forma wysyłki z jakiegoś powodu. Napisz maila z zapytaniem co się stało i że oczekiwałeś innej wysyłki. Sprzedawcy z Ali odpisują, są uczuleni na negatywne komentarze, bo Ali dość ostro traktuje problematycznych handlarzy.

Czy ty jesteś z tych ludzi (Może pomyłka, może inna forma wysyłki z jakiegoś powodu) jak ktoś ich biję w twarz to mówią że deszcz pada. Jeśli tak się znasz (Sprzedawcy z Ali odpisują, są uczuleni na negatywne komentarze, bo Ali dość ostro traktuje problematycznych handlarzy.) dlaczego tak nie odpisujesz.

Napisz do W. Macieja bo my tutaj nie wróżymy. Skąd do jasnej ciasnej mamy wiedzieć co kombinuje sprzedawca?

Zapytaj go o co chodzi a nie strzelaj focha na ludzi którzy próbują ci pomóc.

Niestety paczki z chin idą nawet dwa miechy, jak nie przyjdzie w 60 dni to wtedy zgłaszaj sprzedawcy.

Dziękuje za normalną odpowiedź, ale zawsze wcześniej było, że paczki są dostarczane do 30 dni. Zastanawia mnie zmiana dostarczyciela z AliExpress Standard Shipping na Special Line-YW.

Dlaczego od razu podejrzewasz sprzedawcę o próbę oszustwa?
To tak trudno postąpić jak Ci radzi kolega bachus?

Dlatego napiszę trochę złośliwie. “Dalej się zastanawiaj nad zmianą dostarczyciela …”. Może coś wydumasz.

1 polubienie

Czasami tak robią, poczekaj te 60 dni, jeżeli nie dojdzie, to otwieraj spór, pisz “nie ma, time out!”, a pieniądze Ci zwrócą. Uwaga 1: sprzedawca może prosić o zamkniecie sporu, nie gódź się, potem 2 raz chyba się już nie da:) Uwaga 2: jeżeli jednak po sporze przyjdzie, to kup 2gi raz , napisz, że jednak przyszło i klikniesz odbiór bez wysyłki, bo chcesz być FAIR (mi się tak 2 razy trafiło, postaw się też w ich sytuacji, to często naprawdę drobni sprzedawcy, a nie firmy i taka wtopa ich boli - niska marża…).Uwaga 3. Jeżeli po 14 dniach od wysyłki nie ma statusu, to proś sprzedawcę coby sprawdził i Ci dał znać, ta odpowiedź też będzie dla Ciebie sugestią:)

Nie - jak coś mi nie pasuje, to NAJPIERW się kontaktuję ze sprzedawcą i pytam o wyjaśnienia. Tak to działa. Później dopiero zastanawiam się co tym z zrobić.
Częsci o “dlaczego tak nie odpisujesz.” nie rozumiem, więc nie mogę się do tego ustosuknować.

W wielu aukcjach na Ali są tabelki z uśrednionym czasem tej standardowej przesyłki dla różnych regionów Świata. Dla Polski jest to zwykle 30-40 dni. Mnie osobiście paczki przychodziły czasem już po 3 tygodniach (rekord), a czasem dopiero po 7 tygodniach. Dużo zależy, na jaki okres w roku trafisz. Oni tam w Chinach mają kilka razy w roku te swoje wielodniowe święta. Cierpliwości i tyle.

Jest jeszcze opcja taka, że przesyłkę z Chin dostaniesz z Laosu, Wietnamu lub czegokolwiek. Wygląda to tak, że czasem chyba pakują na tira i ślą zza granicy;)

Dziękuje tym którzy podali normalne odpowiedzi a panu Bachusowi i _MacG odpiszę tylko tak wy jesteście tak żmijowaci z natury czy tylko na forum?

Ile dajesz tyle samo dostajesz. Skoro ty nie szanujesz ludzi którzy udzielają ci normalnej pomocy za darmo w swoim wolnym czasie to dlaczego oczekujesz żeby inny cię szanowali?

Zacytuj w którym miejscu jestem ‘żmijowaty’. Od samego początku podałem Ci jedyną rozsądną drogę postępowania (min. ze dwa razy) - najpierw skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić sprawę i dopiero wtedy się pytać.

1 polubienie

Ale zbieg okoliczności :snake: jest w emoji Natura!

Chyba sam wiesz co piszesz.

“Wyluzuj” trochę, akurat @bachus krzywdy Ci nie zrobił. A ty się nakręcasz jak nie wiadomo co … Rozumiem, że to nie była odpowiedź, która Cię zadowala ale jak najbardziej poprawna. Jak najbardziej powinieneś zacząć od zapytania sprzedawcy co i jak, a jak by zaczął “kombinować”, z tego co wyczytałem na ali… także jest coś takiego jak “centrum sporów” (Czy jakoś tak) i zawsze można tam “uderzyć”, a poza tym chyba już tu wspomniano o komentarzach, w których można się odwdzięczyć “uczciwemu” sprzedawcy. Fakt ja korzystam z allegro, bo nie mam potrzeby korzystania z innych portali tego typu, wiec trudno mi mówić o szczegółach ale zawsze można jakoś sobie poradzić.