Zakurzone wnętrze komputera - jak temu zaradzić?

Witam! Pytanie może dziwne, ale nie wiem jak sobie poradzić. Mam nowego kompa. Gdy gram w jakieś gry wiatrak zaczyna chodzić głośniej (i przy okazji szybciej wciągać kórz). Po 2 tygodniach w środku jest go bardzo dużo, a komp chodzi co raz głośniej… Czy dało by się coś zamontować w otworach w obudowie (np. siatkę), aby syfu dostawało się mniej… Słyszałem o chłodzeniu wodnym, ale na pewno nie jest tanie, a u mnie brak funduszy ;p

Sprzątaj w mieszkaniu częściej, bo chyba na jakiejś hali produkcyjnej kompa nie trzymasz :wink:

Komputer trzeba co jakiś czas czyścić,ma on różne wentylatory,które lubią wciągać kurz z otoczenia,każdy posiadać PC ma ten problem,wszelkie siatki,czy tamowanie wentylacji pogorszy cyrkulację powietrza i spowoduje przegrzewane się.

No właśnie tak myślałem. Komp stoi na dywanie i pewnie stąd takie zakurzenie. Hala produkcyjna to to nie jest ale się jednak kurzy :). Tylko najbardziej uporczywe jest czyszczenie procesora ;/ A chłodzenie wodne drogie jest? Czy dało by się oddać kompa żeby samemu się w to nie bawić ?

Chłodzenie wodne tanie nie jest, więc jak nie jesteś jakim maniakiem, i nie masz jakieś mega konfiguracji to się nie opłaca…Nic nie poradzisz na to, że komp się kurzy…To bardzo dziwne, że w dwa tygodnie masz już zasyfionego kompa…Na ogół czyści się raz na kilka miesięcy:)

Witaj. Nie trzymaj go bezpośrednio na dywanie. Podstaw pod niego jakieś mocne pudełko i będzie lepiej.