Zalałem laptopa płynem do szyb?

Witam otóż dziś czyszcząc ekran laptopa płynem do szyb i ściereczka zamknąłem pokrywę i wyszedłem do sklepu - płyn był na ekranie , gdy wróciłem po 10 minutach na ekranie były plamy (pewnie płyn wleciał od dołu i zaparował albo zalał gdyż ekran działa i wyświetla wszystkie kolory - jest to matryca led.

Niżej załączam zdjęcie :

http://www.speedyshare.com/files/297190 … ie0971.jpg

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Przeczyść ekran ściereczką z wodą plamy powinny zejść

Na przyszłość nie czyść ekranu płynem do szyb bo te są zbyt agresywne,

Kup specjalny środek do czyszczenia ekranów lcd,ja takiego używam i nigdy nie mam żadnych problemów :P,koszt ok. 8/10zł,swój kupowałem w realu:D

W sklepach z komputerami,osprzetem sa specjalne chusteczki nawilzane firmy Active ktore poleruja lapka ktory pozniej wyglada jak nowka.

Chusteczek jest 100 sztuk a kosztuja okolo 15zl.

no tak ale co mam teraz z tym zrobić to nie zeszło ? wysuszyć suszarką czt jak ?

Poczekaj, żeby to na pewno wyschło. Inaczej, to odpalenie lapka doprowadzi do spalenia czegoś…

jak dla mnie to płyn wyżarł wierzchnią warstwę farby/filtru który jest nanoszony na powierzchnię ekranu, podobnie zresztą jak w przypadku monitorów CRT… tak po widoku fotki wnioskuję i jeśli to jest to, to kaplica nic z tym nie zrobisz,… jeśli miałoby być tak jak ty sądzisz pomoże jedynie rozkręcenie klapy z matrycą co trudne nie jest, jednak należy jak zwykle zachować staranność,

chyba że zaniose go do serwisu komputerowego i zobacze co poradzą a jak samemu rozkręcić klape z matryce trzeba rozebrać cala obudowe ?

Sam przedni panel , tylko uważaj na to bo może masz jeszcze gwarancje , jęśli tak to masz pewnie pląby . Więc nie rób tego , oddaj do serwisu . A jak nie to śmiało rozbieraj .