Zalana klawiatura - powrót do prawidłowego działania

Witam wszystkich użytkowników,

kilka dni temu zalałem klawiaturę laptopa [wódką], zalanie całe szczęście nie miało zbyt wielkich rozmiarów.

Niemal wszystkie klawisze wstukiwały się [najprawdopodobniej] podwójnie oraz kilkukrotnie lub w parze z nieciśniętym klawiszem sąsiadującym.

Całe szczęście, klawiatura zaczęła wracać do prawidłowego działania, jedynie niektóre klawisze działają nieprawidłowo, np. gdy naciskam klawisz 4 lub 5 wbija mi się 45 [kilka dni temu, w oknie logowania po jednokrotny nciśnięciu klawisza “wstukiwały” się 4 oczka], lub naciskając klawisz 9 wbija się 9=.

Pytanie:

Czy mogę liczyć na to, że klawiatura wróci do całkowitego prawidłowego działania, czy zmuszony będę jednak ją naprawiać?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Weź suszarkę i wysusz tylko bez “grzania” pół godziny. Myślę, że to pomoże.

Niestety, nie pomogło :frowning:

Czy to jedyna możliwość, jaka by mogła pomóc?

Nie.

Klawiaturę należy wymontować z laptopa, jeśli to możliwe rozłożyć ją na części, wszystkie elementy przemyć najlepiej alkoholem izopropylowym, dokładnie wysuszyć i złożyć ponownie.

Jeśli nie jest możliwe rozmontowanie klawiatury - zdarzają się takie - należy ją wymienić na nową

Ewentualnie można spróbować dłuższego suszenia w temperaturze około 40 - 45st przez kilka godzin jednak wódka zawiera też różne dodatki (cukier, dodatki smakowe itp) i te substancje można usunąć tylko przez przemycie.